Skocz do zawartości

Ile za 300 amperów w aucie?


Tarik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki koszt tych superkondow? Sam się zastanawiam czy to lepsze i tańsze niż drugi agm taki 60+ Ah do bagażnika?

W sensie pod jakies 2,5 3kW z brx6000d planuje. Pod maskę chyba 72 max mi wejdzie plus big3 50mm spawara no i altek albo 180 albo od tych z db max 300A za 650zl mają tylko nie wiem czy to i tak nie jest mało więc w bagażnik też by się coś przydało. Pobór to koło 300A z tego brx przy 3kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jaki koszt tych superkondow? Sam się zastanawiam czy to lepsze i tańsze niż drugi agm taki 60+ Ah do bagażnika?
W sensie pod jakies 2,5 3kW z brx6000d planuje. Pod maskę chyba 72 max mi wejdzie plus big3 50mm spawara no i altek albo 180 albo od tych z db max 300A za 650zl mają tylko nie wiem czy to i tak nie jest mało więc w bagażnik też by się coś przydało. Pobór to koło 300A z tego brx przy 3kW

Opcji jest wiele

http://www.strefacaraudio.pl/topic/36470-audi-a6-c5-piszyl-mastah22/page-15

Przejrzysz i wyciągniesz stosowne wnioski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli jest miejsce na drugi aku to sie nie zastanawiaj. 2x europower z takich tanszych i jazda. Jesli nie ma miejsca jedena porzadna (najwieksza jaka sie zmiesci pod maske) bateria agm i komplecik superkondow.

A i burnig drsire to bardzo liche piece, wcale bym sie nie zdziwil gdyby juz wczesnie byl kilka razy naprawiany...

Jeżeli mógłbyś jeszcze mi podpowiedzieć jakich baterii AGM użyć ?europower ma kilka serii agm ów ,czytałem opisy wszystkich ale nic mi one nie mówią .A nie chce kupić czegoś co mi nie będzie potrzebne .Jakie parametry  są kluczowe przy wyborze AGM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kolega na forum ciśnie na tarampsie hd3k bez kondów na stock altku z dwoma dość dużymi kwasami. Miałem wcześniej do tych kondów dodatkową baterie z tyłu ale po testach bez niej, została w domu i się kurzy. Przy graniu ostrym największe spadki jakie odnotowałem to 13,7V i stoi stabilnie, wcześniej minie z 5 minut zanim spadnie do tych 13,7V. Pomijając, że mam lipną masę to uwierz, kondy ratują dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do aku to myślałem o 2 x ok.100Ah w agm ale że one nie lubią ponoć temperatury powyżej 20'C (dlatego ponoć w nowych furach są montowane w bagaju) Postanowiłem tylko tą optimę pod maskę. Ewentualnie coś może w miejsce dojazdu wsadzić.. Bo i tak w chwili obecnej jest średnio dostępny. A wzmacniać musiał bym chyba na pół obciąć by tam wszedł..;) Największym obecnie problemem jest oprawa bezpiecznika z wkładkami przed samym wzmacniaczem o w miarę dużym przekroju jak i skrzynia która coś pokaże z potencjału tego zestawu..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...