Skocz do zawartości

RE Audio RE-10S4 muzyka rock/metal/pop -skrzynia BR czy CL?


JaroFSO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwszy temat poleciał w ekspresowym tempie, chociaż wszystkie wyszczególnione w regulaminie informacje poza parametrami głośnika były, no ale nic, tym razem polecę ze schematu.

 

1. Głośnik: RE Audio RE-10S4

2. Parametry głośnika:

  • Nominalna impedancja - Znom: 1x4 ohm
  • Moc RMS (wytrzymałość term.) - Pe: 175 W (Max.500W)
  • Bl: 15.4
  • Qes: 0.39
  • Qms: 4.37
  • Qts: 0.36
  • Fs: 21.5 Hz
  • Vas: 75.6 l
  • Xmax: 12 mm (w jedna stronę)
  • SPL (1W/1m): 84.7 dB
  • Sd: 322 cm2
  • Re: 3.2 ohm (jedna cewka)
  • Głębokość montażu - 127,0 mm
  • Średnica montażu - 231,7 mm
  • Średnica zewnętrzna - 257,1 mm
  • Średnica rozmieszczenia otworów - 247,6 mm
  • Szerokość napędu - 123,8 mm
  • Głębokość napędu - 38,1 mm
  • Głębokość kosza - 88,9 mm
  • Objętość głośnika - 2,54 l
  • Waga - 2,92 kg

Zalecane obudowy: closed 14.1l, BR 28.3l str. 35Hz

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki: Metal/rock/80's pop

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 19mm MDF, ścianka przednia z dwóch warstw MDF 19mm

5. Wymiary bagażnika: ~1,2mx1,2m

6. Bass reflex: Nie wiem, czy chcę skrzynię CL czy BR, po to ten temat.

6. Model auta: FSO Polonez Caro

 

Moje pytanie tyczy się rodzaju obudowy do tego głośnika i rodzaju słuchanej przeze mnie muzyki. Lepiej zdecydować się na BR czy obudowę zamknięta? Czy podawane przez producenta zalecane wymiary są odpowiednie? Przeczytałem FAQ Nazara i tematy o tym przetworniku na forum, jednakże nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a nie mam kasy ani czasu na wykonanie zarówno skrzynki Bassreflex i zamkniętej w celu testów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy chcę skrzynię CL czy BR, po to ten temat.

 

nie mam kasy ani czasu na wykonanie zarówno skrzynki Bassreflex i zamkniętej w celu testów.

 

Więc będziesz ślepo wierzył w to co Ci napiszą na forum? Dlaczego więc nie ufasz obudowom polecanym przez producenta? Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...

 

Coś w tym jest, aczkolwiek co nieco niektórzy już zdążyli potestować i wiedzą czego można się spodziewać. :)

* kto nie gra w lotto, nie wie, że do pełni szczęścia potrzeba nam 6 cyfr- a to już coś.

a kombinacji jest sporo, tak samo jak ze skrzyniami do subw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będziesz ślepo wierzył w to co Ci napiszą na forum? Dlaczego więc nie ufasz obudowom polecanym przez producenta? Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...

 

Liczyłem po prostu, że ktoś posiada ten głośnik (może nawet nie w hatchbacku) i słucha podobnej muzyki. Szkodzi mi zapytać? Nie, może akurat trafię na kogoś, kto mi pomoże, a Ty dodatkowo możesz wylać trochę żółci. Wszyscy są zadowoleni : )

 

Dziękuję koledze stochus za rzeczową wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam, zdecydowany jestem za zakup głośnika RE Audio REX-10S4. Z uwagi że słucham muzyki prawie każdego gatunku to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie skrzynia br - chyba że się mylę ? Programy do obliczania objętości skrzyni są mi obce - po prostu ich nie rozumiem... Czy mógłbym liczyć na waszą pomoc w podaniu wymiarów skrzyni ? Poniżej wymiary maksymalne skrzyni - gdy będą większe nie wejdzie wózek ;)

post-16052-0-84716700-1476905528_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie bassbox pro, znalazłem na forum poradnik posługiwania się programem. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, docieram do tego miejsca i gdy skrzynia jest zwykła to wymiary mi pokazuje

post-16052-0-64309100-1476990797_thumb.jpg

Ale gdy zmieniam na skrzynie trapezową to wymiarów już nie pokazuje

post-16052-0-44436000-1476990910_thumb.jpg

Wiecie może dlaczego tak się dzieje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Po przeczytaniu kilku poradników posługiwania się bassboxem postanowiłem, że wyliczę skrzynkę BR dla Re Audio REX-10S4, którego mam w closed, ale brakuje mi zejścia. Skrzynkę closed wylicza mi mniej więcej, jak poleca producent, ale otwartą liczy jakąś ogromną, nie wiem o co kaman. Robię wg poradników i za każdym razem, tak samo liczy, ktoś podpowie gdzie popełniłem błąd? Załączam info głośnika i wymiary skrzynek polecanych przez producenta. Dodam, że jest to pierwsza seria rexów v1.

 

post-4671-0-52413200-1548511213_thumb.jpg

post-4671-0-07671400-1548511221_thumb.jpg

post-4671-0-33318800-1548511230_thumb.jpg

post-4671-0-68112700-1548511236_thumb.jpg

post-4671-0-62785800-1548511241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port fi 75mm

Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port 75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się posilić info z tego linku o obudowach B-R dla RE 10 i sklepać podobną skrzynię:

http://www.lifeafterbass.com/labsl1ftpomd19.html

Tu masz przelicznik jednostek:

https://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=objetosci

Porównaj to z propozycją @Yauchen, bo jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CL bym robił

Mam obecnie tego rexa 10s4 w skrzynce closed około 23l (w środku troszkę watoliny) i jak dla mnie brakuje zejścia, a w niektórych utworach bas się gubi i robi się dudniący. Skrzynka nie była robiona pod głośnik tylko kupiłem ją gotową podczas zakupu głośnika. Swoją drogą przed zakupem tego głośnika opinie na jego temat były wszystkie bardzo dobre, ja się trochę rozczarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port fi 75mm

Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port 75mm

 

Moim zdaniem, mniej-więcej optymalna BR skrzynia to 33-36L netto, strojenie 28Hz.

Port szczelinowy 300x30x755mm.

Panowie, czy litraż netto i strojenie dla portu br i szczeliny będą takie same? Bo nie wiem jakie wybrać rozwiązanie. Tym bardziej, że każdy podaje inne propozycje, a dla laika to zagadka, które będą odpowiednie ;) Czy pojemność skrzyni np litr w jedną czy w drugą ma duże znaczenie?

Natomiast producent podaje dwie opcje brutto 32,28 i 40,78. 

 

Możesz się posilić info z tego linku o obudowach B-R dla RE 10 i sklepać podobną skrzynię:

http://www.lifeafterbass.com/labsl1ftpomd19.html

Tu masz przelicznik jednostek:

https://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=objetosci

Porównaj to z propozycją @Yauchen, bo jest podobna.

Tutaj znowu netto 36.8l i strojenie 33Hz. Czyli ostatecznie netto wybiorę 36l, a strojenie 28 czy 33Hz? 

Wybaczcie za tak lakonicznie rozważania, pierwsza skrzynka diy, od czegoś trzeba zaczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć parametry do bb6pro i porównaj sobie różne obudowy. W zamkniętej będziesz miał szybkość impulsu. W br będziesz miał zejście. Optymalne strojenie obudów glosnikowych to qtc 0.707 jest zejście i impuls. Zobacz sobie wykres na którym pokazuje dostępna moc która możesz grać od niskiej częstotliwości. Bo nie we wszystkich obudowach osiągniesz maksymalną moc przy czestotliwosciach od 20hz. Jak coś służę pomocą na pw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy litraż netto i strojenie dla portu br i szczeliny będą takie same? Bo nie wiem jakie wybrać rozwiązanie. Tym bardziej, że każdy podaje inne propozycje, a dla laika to zagadka, które będą odpowiednie ;) Czy pojemność skrzyni np litr w jedną czy w drugą ma duże znaczenie?

Natomiast producent podaje dwie opcje brutto 32,28 i 40,78.

Port BR i szczelina jest to samo. Port może być rurą czy szczeliną czy jeszcze czymś - nie ma to bardzo wielkiego znaczenia.

Dla subwoofera plus-minus litr albo Hz również nie ma bardzo wielkiego znaczenia. Ale różnica 8,6 L (~27%) to jest już istotnie.

Każda z tych opcji daje coś swoje. Na przykład, wzrost objętości roboczej zwiększy maksymalną głosność, ale także zwiększy opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...