Skocz do zawartości

Morel supermo + CDM-55 + Genesis B40


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to pozwala, zniwelować w pewnym stopniu "błędy" wynikające z takiej a nie innej aplikacji głośników( chodzi o aspekt wizualny, czyli aby słupki wyglądały "znośnie" ). ;)

 

problem polega na tym że trzeba wiedzieć co chce się usłyszeć aby ustawiać głośniki w płaszczyznach i nabijać czasy. Czy koniecznie musi być 3way, morel wystarczająco dobrze sobie poradzi w dwóch drogach a to znacznie upraszcza proces instalacji i strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dokladnie podpisuje sie pod tym co napisal Adamu, kazdy sie upiera pod 3'ma drogami a czasami w zasiegu mamy glosnik(glosniki) ktory swietnie sobie radzi w 2 drogach, W/w tweeter często łączony byl z Focalem K2P, Revelatorem 15, z infinity Kappa, nie wykluczone ze i z Colorisem zagra dobrze a to sa woofery ktore w 2 drogach bardzo dobrze sobie radzą. Ja tez mialem do tej pory 3 drogi z ktorych piałem z zachwytu ale po przesiadce na nowego 2way'a okazało sie że nie ma zadnych brakow na średnicy i poki co nie mam zamiaru iść w tą strone.

Wiec zamiast szukac, kupowac a pozniej jeszcze zmiescic te 2 duze przetworniki w slupkach moze lepiej doinwestowac w lepszych woofer i porzadnie to zestroic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat, na miejscu groh'a och**ałbym :lol: Poparzeni Kawą Trzy, Ochujałem, Muzyka: R. Osica/ K. Zasada, słowa Rafał Bryndal - YouTube

Wystarczy nie zadawać kłopotliwych pytań :wink: , w stylu jak w pełni wykorzystać .

Czasami można doskonale delektowac sie oferowanymi walorami dzwiękowymi , nawet jezeli potencjał przetwornika nie jest wpełni spożytkowany , zresztą tak zazwyczaj się dzieje.

 

dokladnie podpisuje sie pod tym co napisal Adamu, kazdy sie upiera pod 3'ma drogami a czasami w zasiegu mamy glosnik(glosniki) ktory swietnie sobie radzi w 2 drogach, W/w tweeter często łączony byl z Focalem K2P, Revelatorem 15, z infinity Kappa,

Ale co zrobic , gdy mit jest głęboko zakorzeniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zamiast szukac, kupowac a pozniej jeszcze zmiescic te 2 duze przetworniki w slupkach moze lepiej doinwestowac w lepszych woofer i porzadnie to zestroic?

 

Mhm... Ciekawe więc dlaczego mnie tchnęło pchać się w 3 drogi w A6? :)

Skoro mam sprawdzone rozwiązanie piccollo i kappa?... A no odpowiedż jest banalnie prosta... Usłyszałem jak brzmi puzon/wiolonczela/gitara w 3 wayu...

Proszę nie mów mi disaster,że 3 way to nie potrzebna komplikacja, komplikacja owszem, ale warta poświęconego czasu aby to ogarnąc strojeniowo.

Zgadzam się natomiast ,że jeśli ktoś nie czuje się na siłach, lub nie ma za plecami kogoś kto naprawdę wie jak zestroić 3 drogi to z pewnością lepszy efekt finalnie da dla niego dobry zestaw 2 drożny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, spokojnie, nie moje podworko nie moja zabawa, jak ktos chce dla mnie moze i isc w 5-waya :P tak jak mowie kazdy robi jak chce. Ja mialem 2-way'a pozniej przesiadlem sie 3-way'a i bylo mega - banan z geby nie schodzil ale zmienilem glosniki wracajac do 2-way'a i co sie okazalo ze kompletnie nie zauwazylem brakow na srednicy ba wrecz slysze wiecej nic slyszalem sluchajac tych samych plyt wrecz cofajac kawalek zeby sprawdzic czy mi sie tylko wydawalo czy faktycznie tam cos bylo czego nie bylo wczesniej....... wiem, wiem inna klasa przetwornikow itd.... zgadza sie ale te nowe glosniki sa zainstalowane z tzw. za przeproszeniem dupy (boje sie nawet tego pokazywac bo samego mnie chce zabic smiechem) tweeter'y w miejscach po sredniach w slupkach po 3-wayu przykrecone na 2 sruby, ukierunkowane (no wlasnie nawet nie wiem gdzie), poza tym na aktywce z klipsa od tak na czuja a "jakos" gra :P powiem poki co ciułam szmalec ale jak juz widze jak to gra z dupy zainstalowane to faktycznie "strach sie bać" jak juz to zostanie ogarnięte jak nalezy, po pomiarach (passive zwrotkach), dobranym subie itd..... i poki co zadne 3 drogi mi nie w glowie :wink: i tak jak mowie niech każdy sie bawi w swojej piaskownicy :wink::P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem inna klasa przetwornikow itd.

 

No to dobrze wiesz.... ;)

Strojenie to jedno a dobra podstawa(czytaj klasa sprzętu) to drugie...

Dobry sprzęt nawet w powijakach, jeszcze nie dopieszczony zawsze da Ci poznać co w nim drzemie...

Zaś z g.... cięzko bat ukręcić , owszem da się, ale ile w tym zabawy w g... ? :wink:

 

Ps.Cieszy mnie ,że jesteś zadowolony z Dynamo, najważniejsze ,że jest "buła" i świadomość, że kaska nie poszła w błoto, a jak dopieścisz, to hmm... "Strach się bać" jak mówisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak mam rozumieć 2x I rząd? Dodam, że cięcie dla tweetera będzie realizowane pasywnie. Sam kondensator wystarczy dla 1 rzędu, ale zastanawiam się czy nie lepiej dać cewke i konda. Ma być to tymczasowe rozwiązanie, aż na pokładzie zagości jednostka do podziału aktywnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że najlepiej dla obu tych przetworników sprawdza się cięcie przy nachyleniu zbocza 12db okt. Gdzie znajdę jakąś ściągawkę odnośnie tego, jakie konkretne cięcie uzyskam stosując kondensator xuF dla 1 rzędu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem wartości dla poszczególnych cięć i kondensatorów...

użyj "musga" i WPISZ W GOOGLE to, co Cie interesuje, a nie czekasz, aż Ci wszystko wyklikam.

 

 

 

EDIT:

w pierwszym linku z tego, co Ci wyżej podałem bez problemu można trafić na to, czego szukasz, no ale po co myśleć, lepiej się walnąć na łóżko i pachnieć, forumowe murzyny mi podadzą wszystko na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że najlepiej dla obu tych przetworników sprawdza się cięcie przy nachyleniu zbocza 12db okt. Gdzie znajdę jakąś ściągawkę odnośnie tego, jakie konkretne cięcie uzyskam stosując kondensator xuF dla 1 rzędu?

wg mnie najlepiej graja przy filtrowaniu 6dB/oct

ale to juz wiadomość nie z internetu a z doświadczenia

pamiętaj też o zgraniu fazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tweeter wystarczy zwykły kondensator 4,7uF? Na czym polega zgranie fazowe w systemie pasywnym? Mam czasówki w radiu to może jakoś dam rade to ogarnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie myslisz, ze ktos ci poda gotowe rozwiazanie dla twojego systemu

jest za duzo zmiennych, zeby strzelac w wartosci elementow

 

Ale z Ciebie "świnia" Łukaszku, podaj koledze gotowca, nie bądż taki, aha tylko nie zapomnij jeszcze napisać, w jakim sklepie oraz z jakim kolorem naklejki cynę kupujesz... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jak miałbym wydać na zwrotkę, która nie wiadomo co wniesie do systemu, 659zł to wolałbym zapłacić za zwrotkę krojoną pod auto...przynajmniej wiem że dopasowana i zrobiona do moich potrzeb.

 

biednego/oszczędnego nie stać aby płacić dwa razy. ew mozesz dac ogłoszdenie ze kupisz zwrotkę i zastrzec że chcesz dokładne zdjęcia wnętrza zwrotnicy i próbowac coś sam wyrzeźbić (taką kombinację też na forum widziałem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...