Skocz do zawartości

Morel supermo + CDM-55 + Genesis B40


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem to prosto postawione pytanie .

Czym chcesz wpływac na ukształtowanie sceny ? , lub jeśli jeszcze o tym nie myślaleś , napisz to otwarcie .

 

A to odp nie wynika z kontekstu odpowiedzi kolegi? ;)

Chyba ,że w razie przeczącej masz Naka ochotę zrobić mini tutorial o kształtowaniu sceny przy wykorzystaniu ukierunkowania głośników? :cwaniak::wink:

A aby nie było ,że totalny offtop, to sam jestem ciekaw co koledze doradzicie, jako fajnie zgrywającego się średniaka, do morelek, zastanawiam się czy nie upchnąć tak jak kolega jakiegoś zgrabnego w słupki?

Tak więc podłączam do prośby kolegi i zacną propozycję tandemu Supremo-średniak.

 

Tyle ,że już może być odrobinę większy budżet... Byle nie propozycja jakiegoś Braxa... Mam uczulenie na tą firmę... Sam nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ustawiając scenę, będę kombinował z ustawieniem głośników. Zastanawiało mnie tylko, czy można by użyć nie co uproszczonej metody i umieścić tweeter i średniak w jednej płaszczyźnie i wtedy regulować i ustawiać tweeter i średniak jak jeden głośnik. Nie wiem czy to dobra metoda, stąd moje pytanie do Was. CDM88 od reki biore za 400!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odp nie wynika z kontekstu odpowiedzi kolegi? ;)

Chyba ,że w razie przeczącej masz Naka ochotę zrobić mini tutorial o kształtowaniu sceny przy wykorzystaniu ukierunkowania głośników? :cwaniak::wink:

Ja natomiast nie rozumiem , czego kolega nie rozumie , jak będę mial jasnośc to będzie prościej sie do tego odnieść.

Wyklad mogę zrobic w kazdym z wypadków :) .

 

Oczywiście ustawiając scenę, będę kombinował z ustawieniem głośników. Zastanawiało mnie tylko, czy można by użyć nie co uproszczonej metody i umieścić tweeter i średniak w jednej płaszczyźnie i wtedy regulować i ustawiać tweeter i średniak jak jeden głośnik. Nie wiem czy to dobra metoda, stąd moje pytanie do Was.

Mnie jak do tej pory chyba się to nie sprawdzilo , zatem ( moim zdaniem ) ich kierunki raczej nie pozostaną identyczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma półśrodków, i trzeba kombinować ustawiając każdy głośnik z osobna? Na początek będzie to ustawienie na ucho... Później pomyślę o ewentualnych pomiarach i struganiu zwrotnic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety procedury pomiarowej nie znam, dlatego na początek będę ustawiał sam, na słuch... Ale chciałem się przy okazji poradzić, od czego zacząć. Myślałem, żeby na początek wykorzystać podobne rozwiązanie jak tutaj:

 

Tweeter i średniak w jednej płaszczyźnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma półśrodków, i trzeba kombinować ustawiając każdy głośnik z osobna? Na początek będzie to ustawienie na ucho

 

Zanim zaczniesz modzić ze słupkami, proponuję.... Plastelinę, ciastolinę, ten klej termoplatyczny czy inną cholerę... :)

Zamocować elastycznie głośniki i...

Słuchać jakiś znanych i ulubionych kawałków i próbować kiedy Ci się spodoba najbardziej...

Jeśli zdecydujesz się na CDM tym łatwiejsze zadanie bo nie musisz się martwić o wykonanie komory dla średniaka przed odsłuchem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taki był zamysł, aby najpierw wstępnie je zamocować i próbować zmieniać ustawienia. Ale słupki stanec'a daly mi do myslenia, zeby ustawic tweeter i sredniak tak jak u niego w jednej plaszczyxnie, a pozniej tylko regulowac kierunki... CDM wydaje sie byc niezla opcją, pytanie tylko czy jest to sredniak dorownujacy klasie supremo i czy ten tweeter nie bedzie sie marnowal przy CDM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taki był zamysł, aby najpierw wstępnie je zamocować i próbować zmieniać ustawienia. Ale słupki stanec'a daly mi do myslenia, zeby ustawic tweeter i sredniak tak jak u niego w jednej plaszczyxnie, a pozniej tylko regulowac kierunki... CDM wydaje sie byc niezla opcją, pytanie tylko czy jest to sredniak dorownujacy klasie supremo i czy ten tweeter nie bedzie sie marnowal przy CDM?

A jakiej klasy jednostke i wzmacniacze uzyjesz w tej instalacji , skoro martwisz się o drzemiący potencjał Supremo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec poszedlem w zla strone... Jaki wzmacniacz Pana zdaniem powinienem zastosowac do Supremo? W kwocie za ktorą zakupilem 958, innego radia z czasowkami i procem nie kupie, a na tym tez mi zalezalo... Ręce mi opadły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec poszedlem w zla strone... Jaki wzmacniacz Pana zdaniem powinienem zastosowac do Supremo? W kwocie za ktorą zakupilem 958, innego radia z czasowkami i procem nie kupie, a na tym tez mi zalezalo... Ręce mi opadły

Możemy razem płakac w rękaw , albo uznac , ze klocki klasy referencyjnej pokaża swoje możliwości jedynie w takim towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie bede... Może jakieś konkrety Pan przytoczy? Myslalem ze od tego jest forum, zeby pomoc, naprowadzic... A wiec w jakim towarzystwie powinny sie znalezc klocki z serii referencyjnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie bede... Może jakieś konkrety Pan przytoczy? Myslalem ze od tego jest forum, zeby pomoc, naprowadzic... A wiec w jakim towarzystwie powinny sie znalezc klocki z serii referencyjnej?

W takim samym, niestety .

Jednostki

Sterownik plus procesor

Sony Xes , z naciskiem na Z 50

Alpine F 1 , starsza i nowsza wersja

Clarion , tu jedynie HXD 2 z prockiem

Dla jednostek bez procesorów jest szerszy wybór , ale chyba zamknie sie się w 5 ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

I znowu to samo co w 95% przypadków, czyli ilu podpowiadających tyle stanowisk i jeszcze więcej porad.

 

'groH"-u rób co sobie wymyśliłeś i nie kieruj się tylko podpowiedziami innych bo na 10 forumowiczów znaleźć dwóch co mają takie samo zdanie to ze świeczką szukać. Nie bądź jak chorągiewka na wietrze bo to i tak będziesz TY słuchał, nie inni. I to co dla jednego jest kozak i "hi-end'- popularne ostatnio słowo, to dla Ciebie może być kwasem. Działaj pod siebie i kiedy naprawdę rozłożysz ręce to skocz na jakiś spocik, pogadaj, weź oddech i działaj dalej. Każdy ma inne preferencje, inny system i podzespoły a przściganie się z innymi, kto ma lepsze "droższe" podzespoły to porażka.

Masz w miarę rozsądne klocki i próbuj złożyć je w sensowną calość, która Tobie dźwiękowo podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taki był zamysł, aby najpierw wstępnie je zamocować i próbować zmieniać ustawienia. Ale słupki stanec'a daly mi do myslenia, zeby ustawic tweeter i sredniak tak jak u niego w jednej plaszczyxnie, a pozniej tylko regulowac kierunki...

 

Tylko weż pod uwagę ,że sugerowane słupki, tzn u Stanka i Burego, owszem były w jednej płaszczyźnie, lecz.... W torze dźwięku był procesor u Stanka, lub radio z prockiem u Burego.

Wiem, wiem Twoje radio także ma procka.... Tyle ,że procek prockowi nie równy...

To tak jak nabić czasów mojej 700ce Alpine(często stosowana na forum), co przynosi efekt ,że im więcej czasów tym coraz bardziej plastikowo gra, a spróbujmy to samo zrobić z prockiem z F1(stara,nowa) z pewnością nabicie czasów nie wniesie takiej degradacji brzmieniowo jak w 700.

To procek i to procek.... Nawet od jednej matki...

A to pozwala, zniwelować w pewnym stopniu "błędy" wynikające z takiej a nie innej aplikacji głośników( chodzi o aspekt wizualny, czyli aby słupki wyglądały "znośnie", zwłaszcza w wydaniu Burego kiedy miał mega "kohones" w słupku wielkości dorodnej Antonówki. ). ;)

 

Dla jednostek bez procesorów jest szerszy wybór , ale chyba zamknie sie się w 5 ce

 

No i zabił pan piękny sen... O Referencji za 500 zł.... :(:wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...