Skocz do zawartości

Jaką skrzynię aby uzyskać potężny bass?


luki20pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem trochę na forum ale nie mogę znaleźć potrzebnych informacji i stąd ten temat. Mianowicie oczekuje na samochód i mam zamiar wpakować mu jakąś potężną pasywną skrzynię basową. Chodzi o to żebym był to tłusty bass ale jego jakość nie może być kiepska. Seryjny system audio firmy Dynaudio ładnie gra ale czasem nachodzi mnie na mocny bass w trasie. Koszt skrzyni+ wzmacniacza do 2000-2500 zł. Samochód to VW CC, także bass do kabiny przez półkę powinien docierać bez problemu. Mam kilka opcji i proszę o opinie:

 

JBL:

JBL GT5 2402 BR + Wzmacniacz DG1000.1 + kable 20mm (2165329792) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Ground Zero(przydała by się opinia o tej firmie):

GROUND ZERO GZRW 30SPL 2 x 1000W RMS KURIER GRATIS (2161150235) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Rockford Fosgate:

Rockford Punch P2 Dualbass 2x30cm 800W RMS Wroclaw (2165225763) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Hifonics(opinia mile widziana):

HiFonics ZX1254 DUALBASS 2x1000W Atomowy Bass (2165225728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Skrzynia podwójna nie jest konieczna ale ze względów wizualnych mile widziana. Intersują mnie raczej obudowy BR.

 

 

Z góry dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koszt skrzyni+ wzmacniacza do 2000-2500 zł. Samochód to VW CC

taki samochod z ciekawym budzetem a ty jeszcze z JBLem wyskakujesz :/

 

GZ juz lepiej chociaz jak sama nazwa wskazuje sa to glosniko do SPLu - czyli jakosc schodzi na drugi plan a cisnienie jest najwazniejsze (i tu sie dobrze sprawdzaja ;) )

 

mimo ze poruszamy sie w wiekszym budzecie i w "markowym" sprzecie to nadal wybierasz tanie produkty

 

z tego co pokazales tylko hifonics mnie przekonuje, chcociaz poszukalbym jeszcze czegos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś kilka opcji, ale nie wiem czy któraś z nich się w ogóle nada. Skrzynia musi być zrobiona i zestrojona pod dany głośnik. W gotowych skrzyniach tej pewności nie ma.

Przy twojej kwocie najpierw kupił bym głośniki np Helix E300 z tego co wiem są dobre do mięsistego basu. Potem poprosić kogoś z form żeby zrobił skrzynię właśnie pod te głośniki. (hehepack robi skrzynie w przyzwoitych cenach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki samochod z ciekawym budzetem a ty jeszcze z JBLem wyskakujesz :/

 

GZ juz lepiej chociaz jak sama nazwa wskazuje sa to glosniko do SPLu - czyli jakosc schodzi na drugi plan a cisnienie jest najwazniejsze (i tu sie dobrze sprawdzaja ;) )

 

mimo ze poruszamy sie w wiekszym budzecie i w "markowym" sprzecie to nadal wybierasz tanie produkty

 

z tego co pokazales tylko hifonics mnie przekonuje, chcociaz poszukalbym jeszcze czegos innego

 

Wybacz ten JBL , wygłupiłem się, nawet mi wstyd... :) Tzn nie jestem na bieżąco z firmami produkującymi sprzęt audio i jeszcze nigdy nie kupowałem sprzętu z tej półki. A wiadomo że na allegro najłatwiej szukać :) Widzę że muszę ponotować wasze propozycję i udać się do jakiegoś sklepu ze sprzętem car audio.

 

A co do Rockford Fosgate czy Alpine to myślałem że to dobre jakościowo firmy?

 

Co do GZ SPL to chyba dam sobie spokój bo jeszcze rozklekocze samochód:)

 

Tak strzelając na szybko to udimension rmv21 + DLS MW12 będzie dużo lepszym rozwiązaniem ale to jeden z bardzo wielu zestawów które wchodzą w grę przy tych pieniądzach.

 

No na internecie raczej ciężko dostępny sprzęt(głebiej nie szukałem) ale widzę że to sam subwoofer bez skrzyni. Czyli musiałbym komuś zlecić zbudowanie skrzyni pod ten głośnik. Wiele opcji ale na internecie to sobie rozeznania obszernego nie zrobię niestey, chyba że znasz jakiś sklep internetowy z dużym wyborem?

 

Podałeś kilka opcji, ale nie wiem czy któraś z nich się w ogóle nada. Skrzynia musi być zrobiona i zestrojona pod dany głośnik. W gotowych skrzyniach tej pewności nie ma.

Przy twojej kwocie najpierw kupił bym głośniki np Helix E300 z tego co wiem są dobre do mięsistego basu. Potem poprosić kogoś z form żeby zrobił skrzynię właśnie pod te głośniki. (hehepack robi skrzynie w przyzwoitych cenach)

 

Trochę mnie zaskoczyłeś bo wydawało mi się, że producent wie najlepiej jaką skrzynie skonstruować do swojego głośnika?

Dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyłeś bo wydawało mi się, że producent wie najlepiej jaką skrzynie skonstruować do swojego głośnika?

Dzięki za informacje

producent może i wie, ale te skrzynie wyglądają tak ja by były od jednej osoby która zajmuje robieniem skrzyń basowych, a nie wiadomo czy są zrobione pod te głośniki. Np w tej GZ szczelina wydaje się za wąska ale może się mylę.

stochus napisał o RE i z tych głośników prawdopodobnie byłbyś zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych potężny bas to juz 0,3kW rms przy 12" :D w Polanicy dla co drugiego to juz jest kosmos :)

 

Słuchałeś jakiś sprzętów wcześniej ? U znajomych ? jak tak to czego ?

 

Dla mnie kosmos to coś ponad 500 RMS(z tym GROUND ZERO trochę przesadziłem :) szkoda samochodu)

Na codzień wystarczy mi około 250 RMS ale czasem nachodzi mnie na chęć posłuchania czegoś mocniejszego, najczęsciej w trasie także muszę mieć zapas mocy.

 

U znajomych słuchałem np. ALPINE SWE-12 pod dedykowanym wzmachem(Na mój gust przydałoby się jeszcze 300 RMS lecz robił zamieszanie w passacie B5), JBL CS1214 Dualbass 2000W pod Crunch'em jakimś(bass był dość mocny ale jakość niezadowalająca)

 

Reszta znajomych ma Magnaty, JBL, Powerbassy do 200 RMS także nie mam porównania niestety.

 

Ze RE i RF cięzko nie być zadowolonym jeśli chodzi o niski bas przy bardzo przyzwoitej jakości ;)

 

Czyli RE jest warte swoich wysokich cen ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent może i wie, ale te skrzynie wyglądają tak ja by były od jednej osoby która zajmuje robieniem skrzyń basowych, a nie wiadomo czy są zrobione pod te głośniki. Np w tej GZ szczelina wydaje się za wąska ale może się mylę.

stochus napisał o RE i z tych głośników prawdopodobnie byłbyś zadowolony. :)

 

Tu muszę Ci przyznać racje... Wszystkie wyglądają podobnie tylko głośniki inne. Rozeznam się w sprzęcie marki RE

 

heh znam osoby którym podoba się bardziej peiying niż rockford :D

 

Przyznam Ci szczerze że obecnie jeżdzę ze skrzynią aktywną Peiying'a 500 W max. Ogólnie kiepsko ale już nawet jeden głośnik JBL 250 W RMS powodował że wszystko trzeszczało, także wsadziłem coś aby trochę grało w tym plastikowym aucie... Te nowe japońce:/

 

A co myślisz o Rockford właśnie?

 

Re Audio SE10/12, Re Audio SX10/12, RFD2210 HX2, JL 10W7 i wiele, wiele innych :)

Wszystko zależy od budżetu jaki jestes w stanie nagiąć i od tego na ile prądu w samochodzie...

Bo i 0,5kw może być dla Ciebie potężnym bassssssem.

 

Wiesz, właśnie o to chodzi że jeszcze na kondensator muszę wydać z 500 zł. Teoretycznie mógłbym wydać i 4000 zł ale chyba aż takiego sprzętu mi nie trzeba :) A tak to wpadne na spot kiedyś i będe miał za co postawić Wam jakiś lepszy trunek za pomoc ;) Z resztą profesjonalną bo na poprzednim forum (nawet nie pamiętam nazwy, krótko tam byłem) zaraz padły hasła że wymyślam i gdybym miał takie auto to bym pojechał do jakiegoś warsztatu Car Audio... A co ja dwie lewe ręce mam? bez sensu

 

 

No to aplikuj jakąś 10calóweczkę, z zapasem mocy :)

 

Myślę że na bagażnik VW CC to 10" może być za mało:) i tu przyznam się do swojej próżności-fajnie jakby to jeszcze wyglądało i robiło wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator? A po co? Jak nie wyciszniesz wiecej Amperów z altka to ci kondzio nie pomoże.. Lepiej kup mocniejszy alternator a koszt ten sam z montażem.

 

A myślisz że do takiej mocy (około 500 RMS) będzie potrzebny mocniejszy alternator? Standardowo jest w samochodzie sporo elektroniki i wydaje mi się ze ma konkretny alternator. Sam kondek np. 2 lub 3 F nie wystarczy? Poza tym auto na gwarancji i alternatora na pewno nie wymienie bez późniejszych konsekwencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega już polecił ten przetwornik ale i ja dodam parę groszy. Swego czasu dobrze przećwiczyłem Lanzar Opti 500x2 z dwoma Helixami e300 strojonymi na 35-37hz ale tego już nie pamiętam. Był to okres kiedy bawiłem się podobnymi klockami do Twoich i po takiej zmianie doznałem olśnienia ;) Fakt że może te Helixy nie są super szybkie ale to jakie potrafiły zrobić zamieszanie nadrabiały z nawiązką.

 

 

 

Ps. co prawda ten Lanzar mi okrutnie się sypał ale raczej była to jakaś wada fabryczna bo z tego co pamiętam kolega zomer1980 sobie go chwalił i raczej nie miał takich problemów jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że do takiej mocy (około 500 RMS) będzie potrzebny mocniejszy alternator? Standardowo jest w samochodzie sporo elektroniki i wydaje mi się ze ma konkretny alternator. Sam kondek np. 2 lub 3 F nie wystarczy? Poza tym auto na gwarancji i alternatora na pewno nie wymienie bez konsekwencji...

Bilans energetyczny czy jakoś tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega już polecił ten przetwornik ale i ja dodam parę groszy. Swego czasu dobrze przećwiczyłem Lanzar Opti 500x2 z dwoma Helixami e300 strojonymi na 35-37hz ale tego już nie pamiętam. Był to okres kiedy bawiłem się podobnymi klockami do Twoich i po takiej zmianie doznałem olśnienia ;) Fakt że może te Helixy nie są super szybkie ale to jakie potrafiły zrobić zamieszanie nadrabiały z nawiązką.

 

 

 

Ps. co prawda ten Lanzar mi okrutnie się sypał ale raczej była to jakaś wada fabryczna bo z tego co pamiętam kolega zomer1980 sobie go chwalił i raczej nie miał takich problemów jak ja.

 

 

Każdemu się kiedyś nudzi mocny bass ;)

 

Bilans energetyczny czy jakoś tak :P

 

Już pytam wujka google bo ze mnie to energetyk żaden. Ale dobije akumulator i alternator takim sprzętem? Oczywiście nie słucham głośno muzyki na wyłączonym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi z tym bilansem energetycznym... No więc muszę się dowiedzieć ile mocy ma alternator i akumulator tym bardziej że samochód seryjnie jest już wyposażony w system aktywny o mocy muzycznej 600 W czyli ze 300 RMS + 500 RMS="nie mogę odpalić auta" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czytałeś trochę forum zanim zadałeś te pytania?

sama skrzynia z głośnikami to nie wszystko. Kondensator nie będzie potrzebny jeśli będziesz miał porządne kable o odpowiedniej grubości.

co do pytania o rockforda. Renoma sama w sobie. Firma jest od wielu lat na rynku i robi sprzęt bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej magiczne ręce pewnego Pana z Pruszkowa ale nie będę rozwijał dalej tego tematu.

 

Aha, faktycznie szkoda wspominać. Oby nigdy więcej

 

kolego czytałeś trochę forum zanim zadałeś te pytania?

sama skrzynia z głośnikami to nie wszystko. Kondensator nie będzie potrzebny jeśli będziesz miał porządne kable o odpowiedniej grubości.

co do pytania o rockforda. Renoma sama w sobie. Firma jest od wielu lat na rynku i robi sprzęt bardzo dobrej jakości.

 

Fakt, muszę się wrócić i poczytać wszystko od podstaw. Sory jeżeli trochę Cię zirytowałem, wiem jak to jest tłumaczyć laikowi coś co Ci wydaje się oczywiste.

 

Rozumiem że zbyt cieńkie kable będą przyczyną spadku mocy i do tego sprzęt nie zagra jak powinien. Ale kondensator nie spełni roli wspomagacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kondensator nie spełni roli wspomagacza?

Nie wiem bo nigdy nie miałem, ale za dobry trzeba pewnie dać ok 200zł a za te pieniądze masz porządny kabel od spawarki.

Coś mi się wydaje ze jak powalla wpadnie to będzie popisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...