Skocz do zawartości

Mocne Woofery do komory zamkniętej 11,5 - 12 Litrów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko oki, ale próbuję się opanować z CA, ale na razie mnie za dużo ciekawi i normalnie studnia bez dna by się zrobiła :) Sprzedałem wcześniej lepsze klocki, bo mówiłem, że dość, zrobi się budżetowe granie... a tu teraz znowu korci zmienić radyjko, wzmacniacz na przód (głupi sprzedałem GM-X922 - ładnie skubaniec grał :/ ) Helix będzie w bagażniku na 100%, bo akurat go szukałem w dobrej kasie i jest :) Obecne wooferki grają mocno, jak się je dopompuje tym kenem, ale jakoś nie jestem zwolennikiem 4 kanałów spiętych w mostki na przodzie, albo bi-amp, albo mocna, dobra 2 kanałówka. Jutro jak pogoda się poprawi wezmę się za mocowanie tych pudełek i jak zdążę, podłączę Eyebrida, zobaczę jak on wypadnie. Zresztą porównanie będzie dobre, jak się założy obydwa pudełka i woooferki zagrają równocześnie i wtedy zobaczę, czy i jak działać. Wszystkie propozycje notuję skrupulatnie i będzie się działać dalej. Step by step... znowu... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi ten Kac 846, gra ładnie jak za te pieniądze, ale nie miałem $$$, bo miałem chęć na PS 200, ale to nie teraz. Całość jak zagości na furtkach, rozsiądę się w fotelu kierowcy i posłucham, a nuż będzie zadowalająco... choćby na chwilę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze scanow w 10litrach mozna smialo probowac 18tke Revelator

15tki mozna probowac wkladac juz w 5/7 litrow.

 

Im mniejsza komora tym z regoly mniejsze zejscie (cos za cos - jak zwykle). Tylko, ze pozorne zejscie woofera w drzwiach, ktorego to doswiadczasz moze wcale nie byc jego zasluga (to nie glosnik wtedy gra)

 

Odpal sobie WinISD - wklep te 4 parametry glosnikow i pobaw parametrem pojemnosci obudowy closed. Zobaczysz jaki to me mniej wiecej wplyw na charke.

Dla drzwi mozesz wpisywac 30 a mozesz duzo i wiecej bo te 30 w niczym nie przypomina szczelnego pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie mam odczucie, jakby całe drzwi grały, mam wrażenie nie gry, a tłuczenia. W tej komorze po porównaniu do drzwi po prostu mi się spodobało. Można odkręcić Vol w radiu, a wooferek śmiga jak należy, nie słyszę tego tłuczenia, które odczuwam w drzwiach. Jutro jak nie będzie padało, to montuję. Będę się lepiej czuł, jak głośnik będzie miał suchutko :) Spodobało mi się jak grał tylko 1 woofer i 1 tweeter, jak będzie komplecik, może być tylko lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na zbyciu w szufladzie małe przyłącza do kolumn, zostały w te otwory założone (przykręcone na wkręty i złożone na klej). Mam nadzieję, że to zbrodnią nie jest :P Cała komora została pomalowana klejem, żeby ją dodatkowo usztywniło, w środku są 3 sztuki usztywnień, po odsłuchu wydają się być oki - szczelnie i zdaje się sztywno, za głośnikiem jest gąbka + fizolina (rodzaj watoliny), a pozostała część komory również w całości wyłożona fizoliną. Wiecie, to pierwsza robota, samochód nie wiem jak długo będzie w moich rękach :) , szkoda mi było bardziej woofera, dźwięk okazuje się oki, żywicy się nie dotykam :P Bardziej zrobione z nudów, ale w jakimś celu - mam nadzieję, że po złożeniu do kupy okaże się, że cel choć w niewielkim stopniu zostanie osiągnięty. Samochód warty ze 2,5 tysia, więc nie szkoda coś popsuć :) Ogólnie nie jestem bardzo wybredny, będzie progres - super, będzie gorzej - trudno, dystanse leżą jak coś, a i będzie okazja zrobić wygłuszenie furtek od nowa :)

 

Komory zostały wstępnie założone, podłączone. Trzeba teraz estetycznie jakoś to ogarnąć (trochę źle docięta tapicerka, ale coś wymyślę :) ) Muszę jeszcze otwór po głośniku jakoś zaklajstrować i przeciągnąć wtedy przewód i będzie dobrze. Śnieg lekko prószył, a ja chciałem szybko usłyszeć efekt pracy, więc będzie czas na poprawki :) Co mogę powiedzieć na temat efektu słyszalnego :) Normalnie jestem mega zadowolony. Tak jak pisał Kolega coobah, drzwi grały, a nie woofer. W tych paczkach ten woofer jak siedzę to mi tak nogawką trzęsie, że jestem w szoku. Dostaje z mostka Kenia dobre 160 wacików i lusterko wsteczne lata, jak wcześniej z subem, jest świetnie, szybko i schodzi bardzo zadowalająco. Zestaw kupiłem na szybkiego od Kolegi Sober z Forum za parę złotych (ale słyszałem, że ten zestaw kosztował 500 zł nowy, made in denemark, więc ryzyk fizyk - musi być dobrze :) ) Czekam na Helixa, ale wiem jak on gra (będzie szybko i sporo zamieszania jak na 8"). Całość będzie jak na taki niski budżet naprawdę przyzwoita, tylko na Helixa pieca nie mam :/ Póki co, będzie zasilany nietypowo - jeden mostek z 4 kanałowego Eyebrida (solidne 300 RMS przy obciążeniu jednym mostkiem, musi póki co wystarczyć ). Jak by wszystko ładnie ogarnął, to by może i coś zaprezentował, jak z używanych klocków, z pewnego źródła, jakim dl mnie jest SCA można złożyć coś, co da się wg. mnie słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham w 12 litrowych skrzynkach closed, woofery Audio System HX Dust i powiem że kopara opada.,

Średnica rewelacyjna, mnóstwo szczegółów, bas też , kicka troszku mało, ale też mocy mało dostają.

jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, mam nadzieję że w aucie też tak zagrają

jutro będę słuchał jeszcze HX Phase, AD W600 i kenwoodów XXV to dam znać jak się sprawują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zanotować te nazwy (ten Kenwood też mnie ciekawi) :), bo z czasem wpadnie coś na zmianę :) Póki co, to muzyki na zewnątrz nie słychać praktycznie wcale jak siedzi to w tych paczkach, tylko delikatne drżenie karoserii daje ten malutki heli w8 (gra bardzo dobrze ten mały wariat z przodem), zostanie na lato jak coś wykleić podłogę matą + samoprzylepny filc, żeby nadkola z przodu i podłogę uciszyć. Ogólnie nawet porównania nie ma, jak głośniki dały dźwięk z paczki, a jak z drzwi. Na drugi dzień jak wsiadłem do auta miałem jedną komorę i drzwi jedne i ponownie porównałem dając 90% głośności, to wtedy nastąpiła deklasacja :) a młodszy braciak, który nie lubi łubu dubu, tylko zawsze powtarza, że dźwięk przede wszystkim musi być czysty i wyraźny miał lekko zszokowaną minę po przesłuchaniu utworu. Po prostu wiem, że ten zabieg miał sens i efekt grania został poprawiony jak dla mnie o 101% :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te z korektorem grają wycofaną średnicą , co poprawia brzmienie dolnych rejestrów ??

 

hx dust nadaje się zdecydowanie do 2 dróg, hx phase już bym raczej bardziej widział w 3 way, ale to może być jeszcze kwestia odpowiedniejszego zazwrotkowania .

podłączyłem też Ad w 600 i to już zupełnie inna liga. potrzebuje na pewno sporo więcej mocy, średnicy jest tylko namiastka w porównaniu do w/w , kopniak większy niż z dust, ale do hx phase mu brakuje.,.

 

i jeszcze XXV-y

 

są nowe więc trzeba im dać troszkę czasu, ale od początku słychać wyraźną dość naturalną średnicę , dołem też grają naprawdę przyzwoicie, chyba poszukam do nich tweeterków i dłużej całość pomęczę, bo mi się naprawdę spodobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to Hehepack, mało co można zrozumieć z tego postu, takie masło maślane :) AD najgorsze w średnicy, nawet względem HX-ów, do tego kopniak też gorszy ? Dusty najlepiej średnicą, najgorzej z zejściem ? - dobrze to zrozumiałem ?

Odpowiedz, bo Ci coś napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopniak gorszy tylko od hx phase, środkiem najładniej grają xxv-y z nich też najsłabsze zejście, ale są nowe więc mają prawo nie grać jeszcze dołem.

 

jest to ocena zgodnie z założeniem tematu w 12 litrowym closed. w warunkach domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...