Skocz do zawartości

Sprawdź swój słuch...?


Tarik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie w życiu słuchałem muzyki zbyt głośno, na co dzień nie rozstaję się ze swoimi dokanałówkami, a i wiek już zdecydowanie nie nastoletni hehe. W związku z tym postanowiłem samemu się amatorsko przetestować i pierwsze na co trafiłem, to taki generator:

http://www.rhintek.com/tutorial/Frequency/index.php

Coś mi się wydaje, że nie jest on miarodajny, bo osobiście słyszę każdą częstotliwość :rotfl:, ale zaczekam z opinią na Wasze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić jak w kompie głośniki dają rade. Nie usłyszy się częstotliwości jak przetworniki w kompie nie dają rady ich zagrać. U mnie w laptopie od 120Hz do 15kHZ :) . I tu można się przekonać które częstotliwości najbardziej dają po uszach. 1kZh :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o badanie słuchu to na tej stronie kiedyś bawiłem się. Dość długi test i chyba w miarę wiarygodny, tylko trzeba mieć dobrą kartę dźwiękową i słuchawki. Trochę zabrakło mi cierpliwości, ale można zapisać wynik i kontynuować dowolnie.

 

http://www.e-audiolo...rvlet/wynik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu bylem na badaniu sluchu...

co z tego ze slyszycie jakas czestotliwosc, skoro slyszycie ja z jakims tam spadkiem?

badanie sluchu polega na sprawdzeniu UBYTKU sprawnosci sluchu w wybranych czestotliwosciach

 

w praktyce nakladaja wam skalibrowane sluchawki i podaja narastajacy sygnal

i chodzi o to KIEDY zaczynacie go slyszec (trzymamy przycisk)

na tej podstawie badaja ubytek sluchu a nie jego sprawnosc

 

swoja droga moj audiogram bardzo mi sie spodobal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Ja właśnie robiłem okresowe badania słuchu (skierowanie z pracy) no i niestety lewe ucho juz troszkę gorzej wypadlo w porównaniu do audiogramu z przed 2 lat, dlatego przestrzegam was jezeli zalezy wam na pracy to oszczędzajcie swój słuch. Te testery w sieci to nie warte marnowania czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...