Skocz do zawartości

dobór głośników przednich


wryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukam jakichś głośników przednich warunek muszą być mocne i mieć trochę jakości chciałbym żeby nie zagłuszał ich hertz ml 3800 (być może w przyszłości dorzuce drugi taki) dlatego musi być głośno z przodu suba mam w zamknietej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra mój błąd, zielony jestem w temacie dlatego pytam. Słuchu chyba nie mam jakiegoś mega wyczulonego na każdy detal lubie jak jest głośno aż bebechy chodzą. Chciałbym osiągnąć coś takiego że jak właczę muzyke i podgłośnie troche to jest głośno a jak bedzie vol na maxa to się nie da wytrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bede robil cos podobnego z tym ze jeden glosnik basowy. DD 9515 i zamierzam dac jeszcze hertz hsk 165.4 na poczatek 1 zestaw a jak bedzie malo to dam nastepny. Owe hertze befzie zasilal U-dimension z serji pro-Z.

Jednakze tobie radzilbym pogadac z Achimem ktory wedlog mnie bardzo ladnie zrobil swoja gablotke w oparciu o codzienne granie jak i zrobieniu rozpierduchy dyskotekowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze apropo głośniego grania to pamiętaj, że suby to ci zrobią ciśnienie, ale jak chcesz mieć głośnio to musisz też grać górą pasma, a w tym wypadku najepiej sprawdzają się tweetery typu horn. To nie jest do odsłuchu jakościowego oczywiście, ale robi bardzo dużo, dużo hałasu. I słyszysz wtedy całą linię melodyczną utworu, a nie tylko pasmo subsoniczne. Takich tweeterów na rynku jest trochę więc można powybierać. Osobiście wkładałem ostatnio takie klientowi z marki Pyle Driver. Konstrukcja takiego tweetera jest bardziej zbliżona do tweetera estradowego i gra zdecydowanie szerszym pasmem niż typowy samochodowy tweeter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy takie to Tweerery zakładaćie do tak zwanych basowo wozów?

nie :] ja akurat wpakowałem zwykły zestaw za ok 700pln plus zwykły piec 2x75w - czego bym nie wsadził w postaci jednego zestawu - oczywiście - to miałoby ciężko przebić się przez pasmo poniżej 50hz które jest u mnie z tyłu...

także żeby to miało sens to niestety musiałbym chyba drugie tyle co wsadziłem w tył, wsadzić w przód (tu dla gejów małe zastrzeżenie, nie chodzi o moją anatomię :P) - a to już naprawde ani mi sie nie chce, a tym bardziej powiedziałem sobie koniec, jak przekroczyłem pewną magiczną barierę PLN :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja moge wiedzieć gdzie takowy tweeter umieściłeś znaczy zamątowałeś? Bo raczej w słupki to one nie wejdą?

 

I czy takie to Tweerery zakładaćie do tak zwanych basowo wozów?

 

Tweetery poszły w drzwi normalnie jak średniak. Auto to Golf IV, ale nie był to jak to nazwałeś basowóz. Klient po prostu chciał by mu bardzo głośnio grało tak, żeby kuło w uszy. Bass tu nie ma nic do rzeczy, bo bass to robi ciśnienie, a tu chodziło generalnie o hałas - raczej wyższe pasmo.

 

Jeśli chodzi natomiast całościowo o mocne systemy to najgłośniejsze co w ostatnim czasie wpadło mi w ręce to systemik Impacta HS6532.S - ten midbass ma budowę jak mini subwoofer, a cewa ma 32mm średnicy. Do tego membrana z nieprasowanego papieru wzmacnianego bawełną i miką i jest efekt. Mocne kozaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...