Skocz do zawartości

Vectra A budzetowe car audio


michallll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na forum i w tematyce car audio , chcialbym sie podzielic swoim zestawem , uslyszec opinie na temat tej instalacji , zdjec na chwile obecna nieposiadam mam nadzieje ze niebedzie to problemem ,

Opel Vectra A sedan 88-92, C18NZ

 

sprzet:

 

jednostka sterujaca : blaupunkt mp34 milano

wzmacniacze : u-dimension glow 2075 v.2 ,220w rms mostek , re-audio xt-800.2v2 ,400w rms mostek

przewody : zestaw kabli hollywood energetics cca-24 , hollywood pro-225

subwoofer : clarion sw3013b

glosniki drzwi przednie : u-dimension element el comp 6

maty wygluszajace app polimerowe

koszt do 2000 pln ,instalacja wlasnorecznie

 

zaczne od jednostki sterujacej , radyjko jest calkiem fajne przypadlo mi do gustu , czyta pliki mp3 , posiada wejcie aux , dwie pary wyjsc rca , obecnie koncowek mocy z radia nie uzywam .

wzmiacniacze to; u-dimension glow 2075 zasilam nim glosniki w drzwiach przednich , nieposiadam glosnikow z tylu ,mianowicie w tylnej polce , jest to konfiguracja typu przod drzwi i bagaznik , odsluchowo oceniajac ten wzmacniacz gra o wiele precyzyjniej i cieplej od radia , niestety niemialem okazji odsluchiwac lepszych konstrukcji niz te ktore posiadam , wszyscy znajomi maja tylko radio i glosniki , nastepny wzmacniacz to re-audio xt800.2 , zasilam nim subwoofer ,odsluchowo czuc ze re-audio ma wiecej mocy niz u-dimension , staram sie nie sugerowac co pisza na pudelkach ,tylko odsluchac sprzetu w miare mozliwosci , nastepnie subwoofer jest to glosnik clariona razem ze skrzynka bass-reflex , glosnik srednicy 30cm , jednocewkowy 4ohm , 350 w rms , nie odsluchiwalem innych konstrukcji tzn jedna ale to byl jakis sub magnata ,same moje drzwi lepiej graly od tego suba , teraz drzwi , zamontowane glosniki u-dimension element el comp 6 , woofery w fabrycznych miejscach na dystansach mdf ,drzwi wygluszone matami polimerowymi app , tweetery zamontowane w fabrycznych miejscach czyli przy slupkach przedniej szyby , calosc gra przyjemnie , pasmo dzwieku jest zrownowarzone , ale z wieksza nuta basu , taka konfiguracja daje troche mozliwosci regulacji ale to juz wedlug gustu , staralem sie osiagnac mozliwie dobry dzwiek i troche wiecej basu , w planach mam zwiekszenie mocy basu , mysle ze przod nadazy za tym .

 

chcialbym moc poznac wasze opinie o takiej konfiguracji , doswiadczenia ze sprzetem ktory posiadam , na wszelkie pytania postaram sie odpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie ;) , z racji duzych mrozow , obecnie wzmaki i sub zostaly zdemontowane i zostala instalacja , glosniki przod i radio , ostatnio przestraszyl mnie widok oszronionych wzmacniaczy i suba , glosnik byl stasznie sztywny a cale wzmacniacze pokryte szronem , balem sie nawet to wlaczac , i stwierdzilem ze sezonu sie nie da kontynuowac dalej , niechcialbym uszkodzic czegokolwiek , wiec wyjalem bezpiecznik z kabla , poodkrecalem przewody , koncowki zaizolowalem i przewody pozwijalem jedynie podpialem glosniki pod radio i tyle

 

Jeżeli przyłożyłeś się do instalacji tak jak do opisu to na pewno jest ok. Fajnie, że masz u-dim w drzwiach a nie tempo, hsk czy inny forumowy hit. :wink:

 

okazaly sie mozliwie cenowo , i ze jako mialem juz cos z u-dimension , na wzmacniaczu sie nie zawiodlem ,jak rowniez na glosnikach , podobne oferty mial hertz ,helix , hollywood , ale wolalem jednak u-dim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jest ta sama polka mniej/wiecej , wszyscy zalecali zebym kupil zestaw komponentowy ,niz koaksjalny , odrazu problem z montazem tweeterow sie rozwiazal , VA jak pisalem sa fabryczne tweety w naroznikach deski rozdzielczej przy slupkach , wywalilem stare , podciaglem przewody od zwrotnic , wpasowalem tam nowe :D , ksiazkowo jest to w miare poprawnie a estetycznie tez niejest najgorzej , czytalem ze ludzie rezygnuja z komponentow i wybieraja coaxy bo niechce im sie bawic ze slupkami , fakt jest wiecej roboty , nie kazdy ma fundusze ,predyspozycje rzezbiarza zeby zrobic slupki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahhahahah....

 

 

Na nie byl taki bum jak teraz na HSK i zdecydowanie swojego czasu byly forumowym hitem razem z helixami db

 

Być może ale ile jest aut z u-dimami a ile z tempo już o hsk nie wspominając. Oczywiście nie twierdze, że jedne czy drugie są lepsze lub gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci podlaczyles moze US ampsa na przod na probe ?

 

niepodlaczalem ale , niewiem czy mialoby to sens ,roznice miedzy nimi , pisza ze RE to analogowy wzmak , z wieksza moca bo po 100 rmsu na 4ohm , ale mocy to juz dostaja i tak o wiele wiele za duzo z tego u-dima , zeby to zrownowarzyc to gain na wzmaku jest najwyrzej 1/3 :D chyba ze jest taka wysoka czulosc wejsciowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 3 minut temu

 

 

 

Użytkownik sanders156 dnia 30 styczeń 2012 - 23:20 napisał

hahhahahah....

 

 

Na nie byl taki bum jak teraz na HSK i zdecydowanie swojego czasu byly forumowym hitem razem z helixami db

 

Być może ale ile jest aut z u-dimami a ile z tempo już o hsk nie wspominając. Oczywiście nie twierdze, że jedne czy drugie są lepsze lub gorsze.

 

 

Dlatego pisze stary forumowy hit a proporcje teraz sa tak samo na korzysc jednych jak dwa lata temu byly na korzysc drugich

 

us amps dobrze gra dolem pasma i ma duzo dynamiki dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam znam te wzmaki ktore masz i uwazam ze jak chce sie wykopu i dynamiki to us amps (re audio ) jest lepszy

 

wykopu , masz na mysli zasilanie drzwi tym wzmakiem ? odwrocenie wzmacniaczy akurat w tej konfiguracji byloby strata mocy

glow na przod niejest wcale taki zly , roznica miedzy radiem a glow jest potezna , a moc jak na te glosniki , spokojnie moglbym polozyc drugi taki zestaw glosnikow , glow z pewnoscia by uciagnal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym podłączył na próbę tego U.S.A :) Właśnie jak sanders pisze - chodzi o charaker brzmienia. Osobiście zawsze robię takie testy - leci płytka na jednym wzmaku, wsłuchuję się (w miarę moich możliwości :) ) w dźwięki, później podmianka wzmaka i znowu odsłuch. Słoń mi może nadepnął lekko na ucho, ale różnicę wyłapuję jako taką :) Jakie było moje zdziwienie, jak po sprzedaży ESX wpadł mi w łapki Eyebird... Trochę mi szczęka opadła, bo pojawił się taki fajny wykop i dół, byłem pod wrażeniem tej różnicy :) Oczywiście przy teście nigdy nie używam subwoofera. Warto poeksperymentować, bo brzmienie może być ciekawe, a mieć 2 piecyki i nie testować, to zbrodnia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weekendzie cos podzialam i fotki machne , chociaz mocowania tweeterow , teraz to od rana do nocy w pracy

 

oto fotki tweeterow , woofery sa zamaskowane standardowymi boczkami wiec ich nie bylo sensu fotografowac,a reszta stoi w pokoju (wzmaki i sub) kazdy chyba wie jak wygladaja te klocki , lub moze sobie obejzec w necie, niestety viki nie odpalila wczoraj i teraz niewiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...