Skocz do zawartości

Carpower 4/400 vs Crunch Power Zone PZ 225.4 który wybrać ?


emmsi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie posiadam:

 

radio: Alpine 9855r

przody: Rainbow RAINBOW SLX 165 DELUXE

tył: Magnat Xperience 162

sub: Skrzynia zamknięta 2x 12" rockfordy Punch XLC RFP2412

wzmak do suba: Boschmann PCH-990ATX

wzmak na przod i tyl: Mac Audio Z 4100

 

Słucham hip-hopu

 

Sprzedałem niedawno ten wzmacniacz Mac audio bo trochę nie dawał sobie rady (za słaby był) i potrzebuje czegoś w zamian lepszego.

 

Dodam że głośniki przód i tył maja po jakieś 110w rms

 

I teraz mam dylemat który wzmacniacz wybrać z tych dwóch do zasilenia przodów i tyłu :

 

Carpower 4/400

 

Crunch Power Zone PZ 225.4

 

http://www.allegro.pl/item446259245_potezn...25_4_1800w.html

 

Jeżeli macie jakieś inne propozycje lepsze od tych to proszę piszcie w cenie tak do 450zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak akurat sprawuje się ten Crunch, bo go nie słyszałem. O CP mogę napisać tyle, że jest dosyć spasowany jeśli chodzi o góręi dół. Nie gra za wysoko, ale też dół ma taki sobie. Jakości mu na bank nie brakuje, mocy również. Ja bynajmniej jestem zadowolony z tego jak gra z moimi niezbyt dobrymi głośnikami przednimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Crunch ma 4x50 :hyhy: ?? W aukcji sprzedający napisał że ma 4x 125w rms wiem że wszyscy producenci zawyżają te moce ale żeby aż tak to nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

A co myślicie o Magnacie RX 44 lub Infinity 7541a

 

A może jakiś inny wzmak byłby odpowiedni do tych głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na moce lanzar vibe czy cos teges.. Klient myslal ze wzmachol ma 4x110czy cos takiego a okazało sie ze pudło ma 4x35.. A crunch tez lubi zawyzac moce, sa modele gdzie jest to nabijane w prostu sposob.. Max myla z pojeciem peak a rms z pojeciem max :hyhy: Taki crunch bodajze pzi 100.2 pisze ze ma 2x100watt w rms-ie przy 4omach.. A w testach jak byk 2x50 w 4omach..

A tak realnie to bym mu obstawiał 4x60 :)

i zresztą ta wielkosc pieca.. Cyfrówka ze tyle mocy wyciaga w takiej budzie??

Wiem ze wielkosc az takiego znaczenia nie ma.. Ale podchodze z dystansem

Terminale ktore rzekomo są w stanie oddac 800wat rms sa troszke marne juz nie wspominajac o zasilajacych.. A i przy pełnym obciazeniu tego pieca to powinny pasc bezpieczniki.

raz miałem w łapie pzi 100.2 kumpel sprawdzał go.. Przy pełnym obciazeniu to on ma mniej bo crunch bierze taka moc z układu.. Przez chwile. Cos na zasadzie kondensatora.. Jak mu podłaczysz na ułamek sekundy to ci poleci 100wat.. Ale pozniej?Dlatego mowie ze oni myla troszkę pojecia..

 

[ Dodano: 2008-09-29, 00:49 ]

rx sa dosyc awaryjne.

Infinity kiedys był dobry dla mnie teraz sie skiepscił.

Poszukaj moze uzywanego esx-a sa lepsze od najtanszych u-dimension,maja dobra separacje kanałow, bedzie dobrze pasował d rainbowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że przy poborze rzędu 70-80A i dłuższym słuchaniu muzyki, w zależności jaki masz alternator może Ci zacząć brakować prądu z tego 55Ah. Oczywiście kondensotor nie zawadzi, ale zamiast wydawać 200zł na 1F kondzia lepiej by chyba było wsadzić do bagaja 35Ah kwasu, tymbardziej, że kable już masz puszczone porządne i efekt będzie dużo lepszy. Kupisz tylko po niecałym metrze kable 10mm^2, a do wzmaka na przód może być nawet mniejszy przekrój i będzie miodzio. Serio, zamiast kondensatora bardziej się opłaca walnąć drugie aku, przynajmniej nie będziesz się musiał martwić czy Ci wózek odpali jak zostawisz muzę włączoną na stacji tankując paliwko :wstyd:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ani akumulatora ani kondensatora bo to srata kasy do tego pieca.Testowalem 4/400 na aku 36Ah+20mm2+2 przednie kanaly obciazone po 4ohm na strone + 2 pozostalem mostek 2ohm czyli po 1ohm na kanal i bylo dobrze.Pozatym 70A to ten wzmcniacz pobierze w szycie szytow...

 

ps.50mm2 ci nie wejdzie w terminal nigdy w zyciu tam max na luzno wchodzi 10mm2,musisz sobie kupic takie specjalne przejscioweczki wiem ze w essa sa dostepne no albo cos samemu zmodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, on jest stabilny w 2ohm na mostku? To by zmieniało moją koncepcje:) Jaką może mieć moc w takiej konfiguracji?

 

[ Dodano: 2008-10-01, 14:19 ]

Co do terminali to racja, 16mm^2 max, z 20 trzebaby było pokombinować... Troche dziwne jak na piec o zabezpieczeniu 80A :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug producenta nie ja tam lubie sobie potestowac wytrzymalosc i umnie przez ok miesiac(bo niemialem czasu wrzucic bxi2006) pracowal w mostku przy 2ohm z glosnikiem ktorego waga ukladu drgajacego to ponad pol kilograma no i dawal rade,nigdy sie nie wylaczyl ale grzal sie sporo.Czy jest stabilny to niewiem bo pod sztucznym obciazeniem o rownych 2ohm nigdy nie testowalem wiec nie moge powiedziec czy jest stabilny,w srodku siedzi po parze 2sc/2sa na kanal a to doscy pancerne tranzystory i maja dosyc duza powieszchnie oddawania ciepla i przy dobrej aplikacji sa w stanie wytrzymac 200W/para.Ile to ma mocy przy 2ohm niemam pojecia ale mysle ze w granicach 380-400W na wiecej nie pozwoli przetwornica.O tym jak sobie radzi w 2ohm z glosnikami to ci nic nie napisze bo umnie pracowal pod takim glosnikiem ze go ledwo ruszal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dawałby radę w 2ohm to chętnie bym mu zapodał tandem Re SR-12d4 albo RF P212 D4, bo zawsze taki duet można potem pod mono w 1ohm spiąć, a wiadomo mono dające ok 1kW dla 1ohm nie jest takie drogie. Jeżeli miałby się bardzo grzać i wyłanczać to mogę dać wersje 2x2ohm, albo Rainbowa Hammera, również 12", który ostatnio mi wpadł w oko :/ Niby 400W, ale chyba przejściowo CP dawałby radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, on jest stabilny w 2ohm na mostku? To by zmieniało moją koncepcje:) Jaką może mieć moc w takiej konfiguracji?

 

[ Dodano: 2008-10-01, 14:19 ]

Co do terminali to racja, 16mm^2 max, z 20 trzebaby było pokombinować... Troche dziwne jak na piec o zabezpieczeniu 80A :/

Mała pomyłka. Rzetelne 16mm2 jest za gruby na terminale, uwierz - testowałem :D Terminale są pod 10-tki niestety i bez reduktorów się nie obejdzie :]

 

PS. po Waszych wypowiedziach wychodzi na to, że CP nareszcie zrobił porządne piece http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Kiedyś tak optymistycznie do tego nie podchodziliście :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PopaY, Cp dawno juz robil niezle piece tylko malo kto wiedzial o takich seriach jak wanted,stary drex i pare innych tak samo jak malo kto zna raptora a to b.dobry przetwornik ludzie znaja glownie hpb a on jest jak jest tania budrzetowa i tyle power to tez zadna rewelacja tyle tylko ze jak na swoja cene z naciskiem na ta promocyjna oferuje sporo mocy i niezle gra jak na ta kase i ta moc.Do jakiegos ambitniejszego systemu przedniego jednak za cene normalna bym go nie kupil.Do PB typu s,l itp sie nadaje bo prezentuja podobny poziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...