Skocz do zawartości

Buczenie, charczenie głośnika


piotrek8000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Od jakiegos czasu mam problem z moim CA. Otóż głośnik wsadzony w drzwi charczy. Przedstawie pokrótce sprawe. Głośniki to Hertz hsk 165, wzmacniacz udimension glow 4075,a radio to alpine CDE 9880r

Sprawa tyczy sie głosnika niskotonowego w lewych przednich drzwiach. Buczy, charczy i nie znam przyczyny. Podmieniłem głosnik z drugich drzwi tzn zamieniłem miejscami dalej to samo charczą lewe drzwi. Myśle wina instalacji, wiec przepiąłem na wzmacniaczu przewody głosnikowe i nie pomogło (lewe drzwi charczą). Zmeiniłem głośniki miejscami bez róznicy. Harczenie to nie jest ciagłe. Jadę samochodem do pracy nic wracam dalej nic, spokój ładnie wszystko gra. A nie raz ledwo wystartuje i juz sie zaczyna. Co ciekawsze jak wyłaczę radio na chwilę to znowu czysto gra, ale nie na długo. Czasem zdarza sie też że słysze szumy związane z obrotami silnika. Sprawdziłem masę wzmacniacza to dobra. Podkreślam że chodzi o lewe drzwi zamiana głośników nie pomaga. Ruszałem kablami RCA przy radiu nic się nie dzialo, przy wzmacniaczu tak samo. Troche chaotycznie to napisane ale nie wiem jak to poskładac lepiej. W razie niedopowiedzenia czegoś to pytać. Dodam jeszcze że niedawno naprawiałem alternator ale problemy zaczęły się wcześniej. Charczenie to strzelanie membrana tak jak by robiło jakie zwarcie przyn ajmniej tak mi sie wydaje. A i zwrotnice wymieniłem na nowe. Jakieś sugestie ? czy wzmacniacz czy radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze masz albo coś luźnego pod tapicerką, sproboj usztywnic to kawałkami maty dekarskiej. Ale bardziej prawdopodobne bedzie to jesli opisujesz ze jakby strzelanie z głosnika to wez wymien kabelek idący od głosnika do wzmacniacza bo moze mieć gdzieś zwarcia drobne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma moze miec racje ze cos nie chalo z lewym kanalem , albo podlaczone w przeciwfazie trodno powiedziec co to za dziwna przyczyna , sprawdz wszystkie kable dokladnie , ogarnij sobie od kogos inny wzmak na probe bo tak kazdy moze gdybac i gdybac nad tematem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przecież pisze, że zamiana głośników a potem kanałów na wzmacniaczu nic nie pomaga, więc wzmacniacz jest sprawny.

 

Pociągnij prowizorycznie chociaż nowy kabel od wzmaka do zwrotki i do głośnika. Jeśli pomoże to będziesz musiał sobie kable poprowadzić nowe. Możesz też sprawdzić czy po przymocowaniu głośnika konektorki nie mają kontaktu z blachą w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pociągnij prowizorycznie chociaż nowy kabel od wzmaka do zwrotki i do głośnika.

 

Ja bym to sprawdził. Zamieniałeś kable przy wzmacniaczu, więc to wyeliminowało radio i wzmacniacz. Głośniki także zamieniałeś. Wiec jedyny stały element który został, to kabel głośnikowy - może gdzieś jest przetarty i zwiera do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...