Skocz do zawartości

Strojenie na 40hz


mrluke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

greg-si, naprawde? Ja o tym wiem.. Ale ten fakt pomijamy w strojeniu komus skrzyni przez forum bo niewiesz jak ta skrzynia zachowa sie w aucie o ktorym pytajacy nawet nie wspomniał.

A jesli chodzi o mnie to mu odpowiedzialem na pytanie

czy mozecie mi powiedziec, czy ta deseczka o dlugosci 27,5 cm,

da mi takie strojenie tj ok.40hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980,

rozróżniamy trzy główne typy aut. Sedan kombi i htb. W pierwszym przypadku stroi się wyżej i w cale nie trzeba znać dokładnych parametrów auta.

Pomijam fakt że według danych które posiadam strojenie tej skrzynki wychodzi poniżej 40Hz!!!

Skrzynka ma 51,3l a netto ok 45l (port 3,15l i głośnik około tego)

Port o szczelinie 35x396mm i długości 500mm daje strojenie 37Hz

Skąd Ty wziąłeś te 48Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORT 3,15l??Popatrz dokładnie i policz.. Port ma ponad 7,5litra.. dolicz do tego objetosc deski ktora wynosi 51,8cm grubosc deski 2,2cm i wysokosc 39,6 =4,5L Tak wiec objetosc całkowita portu wynosi 11litrow.. +3litry glosnik tak wiec ze skrzynki ktora ma 51,3L robi sie 40litrow.. a to daje strojenie w okolicach 42-43hz

 

[ Dodano: 2008-09-24, 22:57 ]

Przepraszam ze skrzyni 51litrow odejdzie 11na port (powierzchnia tunelu+desek) odejmijmy 3,2litra na glosnik i mamy strojenie 47hz a nie 37..

 

[ Dodano: 2008-09-24, 23:09 ]

dla duzej dokładnosci port ma 12,47litra.. Tak wiec ze skrzyni 51,3l zostaje 38,83litra.. Odejmujemy glosnik 3litry. długosc tunelu :

2 scianki 24,3cm+27,5cm

długosc zakretu srednia 3,5cm

szerokosc deski za zakretem 2,2cm

24,3+27,5+3,5+2,2=57,5

Strojenie dokładne 44,47

Zakładajac ze lanzar max ma okolo 4litrow a nie 3 wychodzi 45,1hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrocisz deseczke to analogicznie zwiekszy ci sie ciut skrzynia a zmniejsza sie port. I zmieni ci sie strojenie na nizsze

Skrocenie deski o 3,2cm:

3,2 x 3,5 x 39,6=0,44itra

Duzej roznicy w strojeniu nie bedzie

 

[ Dodano: 2008-09-25, 09:41 ]

sorrka-podwyzszy sie o jakies 0,5hz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrocisz deseczke to analogicznie zwiekszy ci sie ciut skrzynia a zmniejsza sie port. I zmieni ci sie strojenie na nizsze

Skrocenie deski o 3,2cm:

3,2 x 3,5 x 39,6=0,44itra

Duzej roznicy w strojeniu nie bedzie

 

[ Dodano: 2008-09-25, 09:41 ]

sorrka-podwyzszy sie o jakies 0,5hz..

 

 

...czyli moge robic skrzynie ( z portem o 3,2 cm krotszym) wg tych wymiarów...czy coś byś jeszcze zmienił w wymiarach na lepsze? ( z portem o 3,2 cm krotszym)

 

moze zapytam inaczej... :) JAK to bedzie gralo przy takich wymiarach jakie mam? bo chce dzisiaj po robocie jechac do leroy .... po MDF i poprzycinac od razu i wreszcie posklejac/skręcać i POSŁUCHAĆ :)

 

[ Dodano: 2008-09-25, 16:57 ]

POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...