Skocz do zawartości

Brak sygnału w radiu samochodowym


dandnoxwx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. kupiłem ostatnio radio (marki mało znanej DIGNITY PV-830) podłaczyłem go do starej orginalnej kostki w Golfie 4, 2 din ,lecz nie podłaczałem anteny od radia poniewarz miało inne wejscie. Radio działa, jak włacze np. muzykie z USB i gra czysto bez problemu, lecz gdy zaczynam jechać to dzwiek zanika, cisza lub czasmi przerywa i pisze na wyswietlaczu "No Signal".

 

Czy to jest spowodowane tym ze nie podłaczylem anteny, czy wina leży po stronie kostki?

 

Jeżeli ktoś jest mi wstanie pomoc to prosze o odpowiedz. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o odbiór stacji radiowych? Jeśli tak, to jak myślisz - po co ktoś montował by antenę skoro nie była by potrzebna? ;) Musisz dokupić separator antenowy z odpowednią końcówką do Twojego radia. Koszt ok. 17 zł. Bez tego radio nawet z anteną będzie działać kiepsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na próbę - możesz w gniazdo antenowe radia, w jego środkowy "pin" wscinać kawałek przewodu jako tymczasową antenę. Może włączona jest jakaś funkcja typu TP i próbuje coś łapać ale mu nie wychodzi z racji braku anteny, wycisza muze itp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja która wycisza muzyke i przełącza na radio gdy wykryje nadawanie informacji drogowej czy innej przez nas ustawionej ( RDS ) - jeśli dobrze pamiętam to jest to TP. Teraz chyba każde radio to posiada. Zobacz czy gdzieś na wyświetlaczu nie świeci się właśnie TP lub TA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo od elektrycznej strony nie ma znaczenia czy samochod jedzie czy nie (przy zapalonym silniku)

 

Ależ ma - np. wzrost napięcia przy wzroście obrotów, zwiększenie zakłóceń generowanych przez zapłon/alternator itd. ;) Ale tu chyba nie ma to zastosowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam oryginalnie siedział za radio :?:

Oryginalne jednostki DVD mają blokadę po ruszeniu aby w czasie jazdy nie oglądać filmów.

Może to nowe radio "łapie" gdzieś z kostki ten sygnał i właśnie dlatego tak się zachowuje.

Przejrzyj instrukcję radyjka i poszukaj jakiś "dziwnych" kabelków w kostce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to kiedyś,

W kostce w samochodzie wywal wszystkie niepotrzebne kable, te z kostki zasilającej, pewnie na oryginalnym radiu miałeś jakieś dodatkowe funkcje gdzie teraz w nowym masz odcinke, przycisk mute, camera cofania*, i inne.

 

Rozbebesz kostke zasilającą z autka i odetnij nie potrzebne kable i na 100% będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje , bo w tym radiu co teraz kupiłem kostki miały mniej kabli niż w orginalnej kostce z auta. Teraz pytanko które kable wywalic?

 

Przerabiałem to kiedyś,

W kostce w samochodzie wywal wszystkie niepotrzebne kable, te z kostki zasilającej, pewnie na oryginalnym radiu miałeś jakieś dodatkowe funkcje gdzie teraz w nowym masz odcinke, przycisk mute, camera cofania*, i inne.

 

Rozbebesz kostke zasilającą z autka i odetnij nie potrzebne kable i na 100% będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić patrząc od strony radia ( kostka zasilająca ) - czarny, czerwony, żółty, niebieski ( biało niebieski ). Inne na próbę wypiąć, jeśli się da - na razie nie ucinać bezpowrotnie :)

 

http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/car_audio/16994d1297011095-156_kiesze_na_radio_alfunia-1134910919_kostka_iso.jpgCzyli : zostawić 8,7,5,4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...