Skocz do zawartości

furczenie subwoofera


roobertt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są jakieś "duperele ze śrubkami " . Obojętnie co masz ustawione na radiu czy procku , to do czasu jak nie przekroczysz krytycznie jakiegoś założonego poziomu , nie powinno generować tego rodzaju dźwięku .

Aby ruszyć z miejsca , wstań od kompa i sprawdź

1 Czy włożenie innego suba ( pożyczonego na 5 minut ) sprawi , ze otrzymasz czysty dźwięk.

2 . Gdyby pierwsze nie przyniosło odpowiedzi zmień wzmacniacz i sprawdź na posiadanym głośniku a przy okazji na pożyczonym.

 

Sprawdź czy cewki w subie są połączone zgodnie w fazie , czy to co słyszysz nie jest efektem ,ze na membranie masz tylko sygnał różnicy prądów faktycznie płynących w cewkach a nie ich sumę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie dlatego ze masz połączenie światłowodem nie ma możliwości sterowania subem z poziomu radia. Ta opcja jest dostępna tylko przy połączeniu wzmacniacza subwoofera prosto z radiem ale przez RCA.

Można by zainstalować gałę do regulacji wzmacniaczem suba lub sterownik do DSP.

PS, do M One X powinien być pilot z kablem. Dostałeś go od montera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pilot jest i używam go. Sądzę, że przy odpowiednim wystrojeniu regulacja na eq w radiu nie będzie potrzebna, ale to muszę się dogadać z monterem, aby strojenie zrobił ze mną, bo wyregulowanie tego pod preferencje innej osoby nie ma sensu. 

 

@Nakamichi

Temat do rozwiązania oddam do sklepu gdzie montowany był sprzęt, bo nie mam pod ręką ani innego wzmacniacza ani sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymin89

Miałeś racje. To nieszczelność w 100%. Ciekaw jestem czy to tylko kwestia dokręcenia, czy otwór w skrzyni jest zbyt duży wycięty. 

Generalnie nie chce tego ruszać, żeby potem nie było coś na mnie. Czekam na termin bo i jeszcze ponowne strojenie będzie.

 

PS. Jak powienien byc wyregulowany sub aby bas miał kopa a nie tylko wzmagał drżenie?

W domu te same utwory bardzo ładnie grają na budżetowych głośnikach creativa, natomiast w aucie im głośniej tym wzmaga się drżenie i wszystko się zlewa.

 

Druga sprawa to sub jest praktycznie nieaktywny przy cichym słuchaniu muzyki, dopiero przekroczenie vol9 (zakres 0-30) powoduje, że coś zaczyna się dziać.

Czy to kwestia odpowiedniego wyregulowania DSP czy za to odpowiedzialny jest Gain na monobloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś cokolwiek za ten montaż sprzętu i „strojenie systemu”, czy po prostu ktoś Ci sprzedał sprzęt i zamontował to gratis tak aby po prostu jakkolwiek to „działało”? Bo z tego co opisujesz to tam nic się nie zgadza i wszystko zrobione jest byle jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za strojenie zapłaciłem około 700 PLN. Strojenie było robione z użyciem mikrofonu (podobno) bo tego nie widziałem i trwało około 2 dni. 

Nie mniej nie podoba mi się wcale to ustawienie, bo przy niskiej głośności, muzyka nie ma żadnej dynamiki, a sub praktycznie nie gra. Wszystko gra płasko jak z jamnika. Dlatego podbijam wartości niskich i wysokich tonów aby dźwięk stał się bardziej dynamiczny. Przy dużej głośności ustawienie wyjściowe jest ok.

 

Swoje uwagi zgłosiłem do montera i przy okazji poprawienia głośnika w skrzyni będzie poprawione strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...