Skocz do zawartości

No name, a raczej LTC 12.4E


gawior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Młodszy syn ciotki ma coś takiego LTC 1201G 12.4E ( http://www.easymar.pl/product.php?id_product=6246 ).

Dostał to od kogoś w rozliczenie. Skoro już to ma, to chciał by to wsadzić w jakąś skrzynkę i skierował się z tym pytaniem do mnie.

Auto to Astra hatchback, a wzmacniacz ma jakieś 200W RMS wierząc na słowo.

 

Do głośnika nic nic nie dostał, a i ja nic nie mogę o tym znaleźć w sieci i pewnie nie znajdę sądząc po "firmie".

Znaleźć można tylko wymiar 30cm i moc "300W RMS"

 

Jaką "uniwersalną" skrzynkę można by pod to zmontować ?

Może Bass-reflex ? Średnica otworu pewnie 10cm, ale jaka długość ?

 

Pomoże ktoś złożyć coś "na oko" pod to "cacko" :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za cichy w closed. Czy nada się do takiej obudowy i czy obudowa bass-reflex nie jest bardziej tolerancyjna pod głośniki no name ?

Poza tym jak by to był mój głośnik, to bym mógł testować w takiej czy innej obudowie, a w takiej sytuacji raczej testowanie różnych wariantów odpada.

Może jeszcze jakieś pomysły co do obudowy pod to ustrojstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podrzuci jeszcze jakiegoś pomysłu na to ?

 

 

Co do tej obudowy colsed, to:tylna ściana nachylona, do tego poprzeczne wzmocnienia ścianek bocznych i górnych przy płycie ~22mm grubości.

Czy ktoś jeszcze popiera sugestie Bizon25, bo nie chciał bym się narobić i żeby z tego wyszła kompletna klapa. Wiem, że przy no name się nic nie przewidzi ale niestety "pracować" muszę z tym co mi dostarczono.

Jeszcze kwestia jak to wytłumić ? Mniej czy bardziej, a może w ogóle nie wytłumiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za cichy w closed. Czy nada się do takiej obudowy i czy obudowa bass-reflex nie jest bardziej tolerancyjna pod głośniki no name ?

Poza tym jak by to był mój głośnik, to bym mógł testować w takiej czy innej obudowie, a w takiej sytuacji raczej testowanie różnych wariantów odpada.

Może jeszcze jakieś pomysły co do obudowy pod to ustrojstwo ?

 

 

Potrzebne parametry T-S, w przeciwnym razie nie jesteśmy w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje calkiem przypadkiem to uslyszec jak gra , koles kiedys pod szkole przyjechal i mial w bagazniku ten model w skrzynce zamknietej na oko to jakies 30 L bylo pod wzmakiem rowniez no name typu VK gralo to cicho i niby ze to subwoofer basu malo po rozkreceniu volume moze wina skrzynki i z br lepiej by zagral albo tego smiesznego wzmaka nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj, po co mu closed do takiego tluczka? Naprawdę potrzeba wam TS aby sie przekonac ze to LTC nie potrafi niczego poza ciosami mlotkowymi? A znajdziecie TS dla tak zacnego suba?

 

Wzmocnienia do skrzyni closed o litrazu 30l? Tak to mogla byt byc buda dla suba tej wielkosci ale nie dla tego, badzmy powazni.

 

Zrob 45l w 40hz i tyle, to moje zdanie.

 

I zgadzam sie port okragly fi 100mm powinien wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprobował br :D nieznając T/S bo juz tak robiłem i nie bylo zle :D

 

Objętość od 45L do 50L Rura fi 10 cm - od 12 do 20 cm długość (to juz musisz się pobawić i zobaczyc bo te pare cm w tą czy tą mogą dać juz odczuwalną roznice nawet przy tym głosniku ;P) przygotuj 3 rury jedna 12 cm druga 16 cm i trzecia 20 cm, wsadz ją w otwór na br tak mniej wiecej by bylo w miare szczelne (szmatą mozesz uszczelnić jakąś) i posłuchaj.

 

Jeśli bedzie totalne dno i buczenie trudno. Obetniesz 1/3 skrzyni piłą spalinową przykręcisz scianke i bedziesz miał Closed :D

 

A tak serio to wtedy zatkasz otwór kawałkiem deski, na 4 wkręty. uszczelnisz wszystko dobrze wsadzisz do srodka coś co ma objetość +/- 15L i znów posłuchasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...