Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do zestawu...


Zimny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do zestawu przedniego Rainbow csx 265 i suba Cervin Vega 104.

 

Znalazłem parę propozycji na Allegro jednak ciężko podjąć decyzje gdy nie słyszało się żadnego z tych piecyków.

Słucham bardzo różnej muzyki od rocka, przez hip-hop do techno. Nie lubię zbyt ostrej góry więc dobrze było by gdyby wzmacniacz miał raczej ciepłe brzmienie.

Cena do 600pln, raczej używka.

 

To co znalazłem:

 

Steg Qmos 75,4 600pln

Wzmacniacz STEG Qmos 75.4, OKAZJA (1987946895) - Aukcje internetowe Allegro

 

Rockford Fosgate 550x 469pln

Rockford Fosgate 550X (1982020754) - Aukcje internetowe Allegro

 

Audison SRx 4 550pln

WZMACNIACZ AUDISON SRX 4 - JAK NOWY PEŁNY KOMPLET! (1976709669) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ground Zero GZHA 4150X 449pln

GROUND ZERO GZHA 4150X GWARANCJA (1990762294) - Aukcje internetowe Allegro

 

Rodek R4100N 379pln

RODEK R4100N GWARANCJA (1990769672) - Aukcje internetowe Allegro

 

ESX Signum SX-480 349pln

ESX SIGNUM SX-480 4x140W RMS WARTO! (1995022111) - Aukcje internetowe Allegro

 

Proszę o ocenę sprzętu powyżej lub ewentualnie proszę polecić coś innego do 600pln.

 

Kolejnym dylematem jest dobór okablowania. Na stronie ESSA znalazłem taki zestaw:

Hollywood Energetic CCA-44 za 175pln z przesyłką

ESSA - car audio, autoalarmy, auto klimatyzacja

czy to dobry pomysł?

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym dylematem jest dobór okablowania. Na stronie ESSA znalazłem taki zestaw:

Hollywood Energetic CCA-44 za 175pln z przesyłką

ESSA - car audio, autoalarmy, auto klimatyzacja

czy to dobry pomysł?

jak odkryjesz co się kryje pod skrótem CCA to sam dojdziesz do wniosku, że nie warto;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem rf'a z zestawem maximo 6.2 i jak dla mnie grały pięknie, kabli poszukałbym o troszkę większym przekroju żeby mieć zapas prądu a masę pociągnij bezpośrednio z aku. Jak masz gdzie to bierz kable zasilające na metry, sygnałówek poszukaj u nas na giełdzie, jest dużo bardzo ciekawych propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Proszę motywujcie swoje wypowiedzi. Np. Steg jest najlepszą propozycją ponieważ... Albo nie kupuj wzmacniacza x bo... :wink2:

 

Co do wypowiedzi "noname" to zdaje sobie sprawę co to jest CCA - stop miedzi i aluminium. Wiadomo, że aluminium jest gorszym przewodnikiem niż miedź, dlatego też grubość kabli zasilających w tym zestawie jest 2x większa niż w droższym zestawie (219pln) tego samego producenta o nazwie pro OFC (czyli bez dodatku aluminium) do zasilenia wzmacniacza o podobnej mocy. Jednak kable sygnałowe są w obu zestawach takie same (pochodzą z serii pro OFC).

Nie chce po prostu wpadać w przesadę i wydawać nie wiadomo jak dużo na druty, kiedy reszta moich klocków do high end-u nie należy. Pytanie o przewody miało raczej charakter "czy to dobry wybór za tą cenę?" Czy możecie polecić coś innego w podobnej cenie?

 

Cobra20, dzięki za odpowiedz, naczytałem się już wielu tematów na temat masy z budy lub z akumulatora. Ile postów, tyle opinii na ten temat. Ja wychodzę z założenia, że podłącze masę do budy (oczywiście nie do śruby mocującej pasy :rotfl:) i zobaczę jak będzie. Jeżeli będą jakieś zakłócenia czy szumy z alternatora to oczywiście pociągnę do akumulatora.

 

Proszę o kolejne wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawę drutów potraktujmy jako chwilowo zawieszoną. Będę coś kompletował z forum.

 

Jeśli chodzi o piece to zawęzimy troszkę wybór do:

 

Steg Qmos 75,4 600pln

Wzmacniacz STEG Qmos 75.4, OKAZJA (1987946895) - Aukcje internetowe Allegro

 

Rockford Fosgate 550x 469pln

Rockford Fosgate 550X (1982020754) - Aukcje internetowe Allegro

 

Audio System Twister F4 380 599pln

http://allegro.pl/audio-system-twister-2x-440w-rms-bardzo-mocny-i2001226047.html

 

MB Quart DSC 480 500pln

http://allegro.pl/wzmacniacz-mb-quart-dsc-480-i1982940812.html

 

Jeżeli ktoś miał okazję słychać któregoś z nich to proszę o odpowiedź.

 

Wynegocjowałem 565pln za Stega z wysyłką - wcześniej z wysyłką wychodziło 635pln.

Nadal nie jestem zdecydowany.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STega dorzucac do Rainbowa gdzie kolega raczej nie preferuje krzykliwej góry ... Oj nie, stanowczo nie. 600zł za q-mosa to troszke za duzo. W tej aksie da sie kupic xeteca 4g-600 czy chocby poszukac AS Twistera...

 

miałem te kable miałem spadki i na budżecie i na klasie średniej, zmiana na 35 mm2(spawalniczy OS1) dała pozytywne rezultaty.

Cóż za odkrywcze spostrzezenie... A ja miałem 50mm2 i po zmianie na 100mm2 tez była poprawa...

 

Z podanych propozycji rozpatrujac stosunek jakosci do ceny wybaral bym Rodek'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah właśnie twistera poszukałem i znalazłem na allegro - zamieszczony w poprzednim poście :P

(Twoja propozycja JBL też jest ciekawa)

 

Zastanawiam się jeszcze nad 2 wzmakami, na przód i suba oddzielnie.

 

Np sony xm 4525 na przód i kickera zx200.2 od kolegów z forum... :wink:

 

Wyjdzie nie dość, że taniej to jeszcze będzie można każdy z klocków osobno wymienić jak nie przypasuje.

Martwi mnie tylko moc tych wzmacniaczy, czy nie są za słabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spodobało mi się to rozwiązanie z dwoma piecykami :)

Bardzo mnie kusi ten soniak bo troszkę o nim czytałem i podobno gra bardzo ładnie, a przy tym nie za ostro na górze. Szkoda, że nie mogę go najpierw posłuchać...

mastah, a co sądzisz o mocy tego kickera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz rozpatruję Sony XM 4525 na przód i Kickera zx200.2 na suba.

Jeśli chodzi o tego Soniacza to ostudził mnie trochę Morfi. Napisał, że góra owszem ładna ale nie ma za bardzo kicka. Nadaje się do aktywki na tweeter. Z drugiej strony jednak, jak nie posłucham to się nie przekonam. Co o tym zestawie sądzicie?

 

Na allegro znalazłem też:

 

Kenwood KAC-PS100 219pln

http://allegro.pl/kenwood-kac-ps100-gwarancja-i1985248666.html

 

Kenwood KAC-PS200 250pln (z przesyłką)

http://allegro.pl/kenwood-kac-ps200-ampguts-old-school-rarytas-i2004597344.html

 

Sony XM 6020 ok250pln - cena pewnie do uzgodnienia, nie ciekawy stan.

http://allegro.pl/sony-xm-6020-xm6020-xm-6020-made-in-japan-i2007955251.html

 

Alpine MRV-T505 300pln (z przesyłką)

http://allegro.pl/alpine-mrv-t505-gwarancja-i2001603655.html

 

Może warto zastąpić Soniacza albo Kickera którymś powyższym?

 

PS.

Zapomniałem dodać, że Kicker za 315pln z przesyłką oraz Soniak za 155pln z przesyłką.

Rozważamy cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Twoj sarkazm nie jest potrzebny , walnales "babola" w oczywistej kwestii to przyjmij to na klateczke...

może i dla nas było to oczywiste, ale dla kolegi nie.

wyraziłem tylko opinię na temat tych kabli cca, ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...