Skocz do zawartości

Aktywka i 2,5 way


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podpinając pod A3 wf na zwrotkach i tak otrzymujesz opór 2 ohm?

ale ma jedna zwrotke

a drugi glosnik pelnym pasem czy jak?

 

mam mierniki "zwykle'a oscyloskopem to zmierzy sie ?

nie wiem

mam miernik

 

Jakby zrobić jedną zwrotkę do ok 500-700hz a drugiego puścić 500-700-3,2khz obcinając na radiu np 3,2khz?

czy ty rozumiesz zasade dzialanie 2,5 drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani troche

wiem tylko, że podobno pasma nie mogę sie nanosić

no właśnie widzę

 

to jeszcze raz:

2' date='5 drogi polega na tym, ze sa dwa takie same woofery

jeden gra tylko basem

drugi basem i srednimi + tweeter[/quote']

 

to na rezystancje zwrotnicy ma wplyw jaki glosnik jest za zwrotnicą?

impedancji...

 

jak podepniesz dwa głosniki 4 om do zwrotnicy tak, zeby uzyskac 2omy to zmieni sie punkt ciecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać przykładowe wartości dla poszczególnych głośników?

dane wartosci projektuje sie pod konkretne glosniki

inaczej sie nie da

tu macie pierwszy schemat jaki mi wpadl do glowy

http://stx.pl/fx-300-diy.html

 

co do wartosci elementów to do glosnikow 2, 4 i 8 omowych stosuje sie inne wartosci cewek i kondensatorow

jesli np dla glosnika 4 omowego cekwa w filtrze byla X mH i dawala ciecie prze Y kHz to jak podepniemy dwa glosniki, których R łaczne wynosi 2omy

to ciecie bedzie wypadac w innym punkcie

dla takiego zestawienie trzeba projektowac od nowa filtr pasywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobić jedną zwrotkę do ok 500-700hz a drugiego puścić 500-700-3,2khz obcinając na radiu np 3,2khz?

Też myślałem kiedyś żeby tak zrobić. By trzeba było potestować i tyle. Wofer który będzie grał od 500-700hz powinien zagrać lepszą średnicą , a drugi woofer lepszym kickiem i fundamentem. Myślę że akurat mało ważne jest że to nie będzie 2,5 way , może teraz wejdzie 2,75 way.... Ważne aby ładnie to zagrało. Niekiedy warto zboczyć z utartych kanonów. Tylko że zbawienne w testach było by posiadanie 4 kanałów na woofery i wtedy kręcić LPF i HPF do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem kiedyś żeby tak zrobić. By trzeba było potestować i tyle. Wofer który będzie grał od 500-700hz powinien zagrać lepszą średnicą , a drugi woofer lepszym kickiem i fundamentem. Myślę że akurat mało ważne jest że to nie będzie 2,5 way , może teraz wejdzie 2,75 way.... Ważne aby ładnie to zagrało. Niekiedy warto zboczyć z utartych kanonów. Tylko że zbawienne w testach było by posiadanie 4 kanałów na woofery i wtedy kręcić LPF i HPF do woli.

idealnym zestawieniem bylo by 3,5 drogi :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...