Skocz do zawartości

Tempo 6. W poszukiwaniu dołu...


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuje zrobić zwrotkę za jakiś czas pasywną która to ogarnie w miare możliwości niż pchać samemu opory jakieś.

W ogarniętej i przypadkowo użytej zwrotnicy za obniżenie poziomu odpowiedzialność ponoszą rezystory.

Czy znasz dla nich alternatywę , skoro piszesz ,ze ich użycie powoduje znaczne ograniczenie jakości .

Czy potrafisz wytłumaczyć na czym polega to destrukcyjne oddziaływanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zwrotnicy pasywnej... Ktos wie jakiej wartosci jest cewka na wooferze?

(podział miedzy tweeterem a midem przez zwrotkę przy 3,8Khz)

 

Chyba w pewnym przybliżeniu da się określić .

 

Raczej na ich złym doborze i jakości takich elementów.

Rezystory to elementy bierne o najmniejszym destrukcyjnym oddziaływaniu na finalną jakość dźwięku.

 

Poza resystorem nie sciszymy niczym pasywnym głośnika, zostaje tylko aktywka.

A co zaproponujesz jeżeli okaże się , ze nie masz racji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zaproponujesz jeżeli okaże się , ze nie masz racji

A co mam proponować uchylę czoła i przyznam się do błędu, a nie będę sprzeczał się jak co poniektórzy na tym forum :)

 

Rezystory to elementy bierne o najmniejszym destrukcyjnym oddziaływaniu na finalną jakość dźwięku.

Nie wątpię w to ale czy dorzucanie takowych oporów ma sens? Może na krótszą metę tak.

 

Jeżeli jest mozliwość to nie sciszałbym średniaka a rozciągnoł jego pasmo na dole bardziej, czyli nie 1k a np 700Hz i wtedy zobaczył czy owy średniak japę drze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam proponować uchylę czoła i przyznam się do błędu, a nie będę sprzeczał się jak co poniektórzy na tym forum :)

No to już możesz :wink:

Nie wątpię w to ale czy dorzucanie takowych oporów ma sens? Może na krótszą metę tak.

 

Jeżeli jest mozliwość to nie sciszałbym średniaka a rozciągnoł jego pasmo na dole bardziej, czyli nie 1k a np 700Hz i wtedy zobaczył czy owy średniak japę drze.

Zlituj się , rozciągając pasmo głośnika , powodujesz przenoszenie przez niego szerszego spektrum dźwięku , subiektywnie przenosi "więcej dźwięku" , zatem jest bardziej eksponowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już możesz

Puki co nie mam zamiaru bo jeszcze nic ciekawego nie powiedziałeś a robisz to zawsze :) Więc powiedz coś wreszcie co te forum zapisze żeby ktoś mniej mądry to wiedział potem i skorzystał a nie pytał po X razy :)

 

Zlituj się , rozciągając pasmo głośnika , powodujesz przenoszenie przez niego szerszego spektrum dźwięku , subiektywnie przenosi "więcej dźwięku , zatem jest bardziej eksponowany .

Może i tak ale darcie japy bierze się z jakiegoś powodu, lub źle to zrozumiałem i sciszamy tylko dlatego że jest za głośny w całym swoim spektrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co nie mam zamiaru bo jeszcze nic ciekawego nie powiedziałeś a robisz to zawsze :) Więc powiedz coś wreszcie co te forum zapisze żeby ktoś mniej mądry to wiedział potem i skorzystał a nie pytał po X razy :)

Widzisz , zwrotnice głośnikowe maja racje bytu dla jakiegoś rodzaju prądu , a nie dla każdego.

Jeżeli dobrze zrozumiesz istotę , to reszta stanie prostsza :wink:

 

a jaka roznica o ktore forum chodzi?

Chodzi o efekt jaki mozna przez to osiagnac...

 

Przyklad do gigantyczna cewka wlozona do toru r6a a po tym opinie, ze potrzebuje bardzo mocnego wzmacniacza bo inaczej nie gra

A co gdy postawisz pod to filtrację HP pierwszym rzędem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad do gigantyczna cewka wlozona do toru r6a a po tym opinie, ze potrzebuje bardzo mocnego wzmacniacza bo inaczej nie gra

duża część mocy odłoży się na tej cewce i poleci w powietrze wraz z ciepłem

 

Widzisz , zwrotnice głośnikowe maja racje bytu dla jakiegoś rodzaju prądu , a nie dla każdego.

Czy mówisz tu o dopasowaniu zwortnicy z zestawu od tempo w celu podziału między średniakiem a wysokim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża część mocy odłoży się na tej cewce i poleci w powietrze wraz z ciepłem

Ilość wydzielonej mocy jest ściśle powiązana z parametrami cewki , przy czym duża oznacza zazwyczaj mniej strat .

 

Czy mówisz tu o dopasowaniu zwortnicy z zestawu od tempo w celu podziału między średniakiem a wysokim?

Sorki musisz jeszcze raz do tego podejść :wink:, mowa o kazdej zwrotnicy głosnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki musisz jeszcze raz do tego podejść , mowa o kazdej zwrotnicy głosnikowej

Nie rozumiem co chcesz przekazać bo nie mam kierunku, każda zwrotnica głośnikowa ma swoje przeznaczenie, HP LP

 

przy czym duża oznacza zazwyczaj mniej strat .

mniej ale czy duża nie oznacza więcej mH i tym samym czy nie zmienia ona pasma przenoszenia przetwornika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz przekazać bo nie mam kierunku, każda zwrotnica głośnikowa ma swoje przeznaczenie, HP LP

Widzisz , zwrotnice głośnikowe maja racje bytu dla jakiegoś rodzaju prądu , a nie dla każdego.

Każda zwrotnica ma racje bytu jedynie dla prądu PRZEMIENNEGO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...