Skocz do zawartości

Tempo 6. W poszukiwaniu dołu...


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może ja coś powiem, bo Tempo 6 grają u mnie już ponad roczek na piątym piecu chyba.

 

Najpierw napędzałem je Vibe Slick A4 - grały jakoś tak nijako, bez polotu. Wtedy miałem Vibe Black Air 12 w kufrze, więc jakoś nie przeszkadzało mi to bo chodziło mi głównie o napierdzielanie basem :)

Potem mi przeszło i zacząłem iść w stronę SQ. Więc kupiłem 2 kanałowego Vibe Slick A0 (w tamtych czasach byłem przywiązany do tej firmy i przewaliłem pewnie z połowę dostępnych klocków od Vibe :P ) - również nijako

Zacząłem się interesować piecami starszymi, ale jakościowo bijącymi na głowę nowe wynalazki.

Zeszłej zimy wpadł mi w łapki stary Pioneer GM (nie pamiętam nazywy X9 coś tam) - ale również Tempo pod nim nie robiły wrażenia.

 

Potem zacząłem iść w bardziej konkretne piecyki i kupiłem JL Slash 300/2 i tu już było miło. Kick mega mocny ale ciut ostra góra (szło to jednak złagodzić).

Powyższe kombinacje były sterowane Alpine 9886R. Po kupnie Slasha zmieniłem radio na Kenwood KDC-6047u - i to było to. Radyjko bez porównania lepsze od Alpiny. Nie ma ostrzenia, o wiele więcej ustawień, wyższa kulutra grania. Napewno zostanie u mnie na dłużej.

Po Slashu przyszła legenda :) Audison VR209 - tu było idealnie, kick, miła góra, szczegółowość.

Niestety z braku miejsca na dwa piece musiałem sprzedać i kupić jakąś fajną małą 4 kanałówkę i od tygodnia męczę Xetec G4 600 - świetny piec. Morele grają baaaardzo podobnie jak pod VR209 a jeszcze mam 380w rms do dyspozycji na tył (docelowo JL10w3v3). Więc tego piecyka również nie zmieniam!

Drzwi mam wygłuszone STP, otwory większe zrobione blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wzmacniacza? Nie tędy droga. Wzmak ten nie gra może bardzo dołem, ale on jest. Nie odczułem niższego zejścia po zmianie pieca.

Masz rację, ale tonący chwyci się nawet brzytwy, dlatego może spróbować.

Ale na twoim miejscu zacząłbym też się troszkę zwrotką interesować.

 

Co do moich drzwi:

 

http://img16.imageshack.us/img16/9424/dsc08537q.th.jpg http://img440.imageshack.us/img440/5190/dsc08531v.th.jpg http://img43.imageshack.us/img43/4941/dsc08456z.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzacniacz,który masz byl swego czasu hitem i nikt braku "dołu" mu wówczas nie zarzucał.

tym bardziej ze słyszałem tez wiele pozytywnego w jego duecie właśnie z tempo i to mnie dziwi.

 

Trzeba także zwrócić uwagę na zawiasy i przepusty do przewodów, a szczególnie to pierwsze.

Szczerze to wydawało mi się, że przy zawiasach jest wszystko w pożo, i nic tam nie robiłem, może jest tam błąd.... Sprawdzę.

Przy przewodach wszystko jest szczelnie pozaklejane matami.

 

W otworach musi być blacha, nie wiem jak u Ciebie, ale piszę to.

Na otwortach jest gruba pelxa przykręcona śróbami. Jest tak twarda i konkretnie zamontowana, ze absolutni nie ma żandej mowy o jej pracowaniu, tego elementu jestem pewien.

Na pierwszej stronie sa 2 zdjęcia jak to wygląda z zewnątrz. Postaram się wrzucić foto jak to wygląda w środku i kilka z prac.

 

Także sprawdź, czy nie masz włączonego jakiegoś dużego HPF na woofery.

na pewno nigdzie nie ma żadnego filtra.

 

 

Nie oszukujmy się, koleś pewnie ma coś z drzwiami, są gdzieś nie szczelne i bass ucieka.

 

Jak pisałem, wszystko robiłem samo i to w dodatku pierwszy raz, wiec nie wykluczam mojego błędu. Mam wrażenie, że wszystko zostało wykonane może niezbyt estetycznie ale poprawie. Dlatego także nie przypuszczam, żeby takie na prawdę małe nieszczelności miały tak kolosalny wpływ na zejście. Czy ma?

Rozbiorę całe drzwi jeszcze raz i sprawdzę;/

 

& dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno niczego nie kupuj i niczego nie sprzedawaj dopóki nie obejrzy tego ktoś świeżym okiem. Może popełniłeś jakis prosty błąd i go nie zauważasz - najciemniej pod latarnią. Ja straciłem raz cały dzień na podobnym dylemacie, po czym się okazało że miałem we wzmaku włączony filtr. Położenie przełacznika nie "patrzyło" idealnie w opis na płycie wzmaka ;) Może jakiś błąd w podłączeniu zwrotnic? Furtki wyglądaja na dobrze zrobione. Zresztą jakbybył błąd wyklejania to przecież nie z obu stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że drzwi są na prawdę duże i miał b.duże otwory ale zostały zaklejone rozgrzana plexą i stp...

w środku całe drzwi nie są wyklejone (pominąłem rogi, i miejsca bardzo ciężko dostępne, ale myślę że 90%obite jest matami. W niektórych miejscach mata nie przylega do blachy, tylko leci "na skróty" na inną powierzchnię czy belkę. nieszczelności to tylko otwory na kołki, odprowadzające wodę i przy szparze szyby. Na zewnątrz też cale drzwi nie sa wyklejone bo juz brakowalo maty. Kiedys dokleję;) No i woofery tymczasowo przykręcone tylko na 3 śruby.

W montażu, nic poza tym nie przychodzi mi do głowy...

 

 

Edit

No dokładnie, woofer się buja, lustro też się zatrzęsie jak odrkęce mocniej ale to na prawdę nie jest to. Jest precyzyjny i przyjemny kick, ale IMO bardzo wysoko. Niżej jest nagły spadek głośności. Jak przystawię but to czuje że wibruje sobie śmiało, ALE TO NIE BRZMI.

 

w sobotę mamy miejski spot, może uda mi się od kogoś podmienić i sprawdzić....

 

 

Edit2

http://img4.imageshack.us/img4/7840/dsc08371f.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/2285/dsc08372b.jpg

 

pokaż fote bez woofera, jeśli taką masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pod wooferem jest równo i nie ma naklejonych żadnych świństw. Druga sprawa zobacz czy woofery szczelnie przylega na tych 3 wkrętach i nie pompuje na boki. Wtedy mógłbyś odczuwać braki niskich rejestrów. Znam tempo i nie można im zarzucić braku niskich rejestrów. Swoją drogą juniora w takim stopniu też bym nie winił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kwestie podtrzymuje :) Zmień wzmacniacz na jakiś czas :) Najlepiej jakiegoś old'a, PS300t, może jakiś rockford i zobaczysz że zacznie to pierdzieć z sensem :) Poczekaj do tego zlotu :) No i daj też głośnikom się wygrzać bo przecież dołu dojdzie jak trochę zawieszka się rozciągnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina zwrotki którą tłumi woofer i robi dużą dysproporcję między nim a średnicą/górą? Dodam tylko że góra sama w sobie jakoś zbytnio mi się nie wybija.

Jeśli jesteś pewien dobrze wykonanej roboty przy drzwiach, to winy można zacząć szukać w ori zwrotce, moim zdaniem kiepska jest po prostu. Wymiana wzmaka będzie tylko mniej lub bardziej udaną próbą naprawy tego co zwrotka psuje. Masz w planie kupno proca i aktywkę, to chyba najlepsze rozwiązanie problemu będzie. Zabawę w szukanie dobrego brzmienia i dobrego kopa poprzez wymianę wzmaków zostawiłbym na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fote bez woofera, jeśli taką masz

Niestety jeszcze nie mam, czekam aż mi kumpel który mi pomagał prześle, jak dojdą to wstawię a puki co mogę opisać. Za wooferem jest podwójna mata (dałem kawałek +/- wielkości głośnika). Szczególnie w jednych drzwiach nie mam wygłuszonych ścian prostopadlych do płaszczyzny głośnika (czyli tam skąd wychodzi zawias) i samej dolnej krawędzi drzwi, ponieważ o zgrozo skończyła mi się 6ta mata :F.

Te malutkie fragmenty, jak i jeszcze trochę z zewnątrz będę doklejał.

 

Sprawdź czy pod wooferem jest równo i nie ma naklejonych żadnych świństw. Druga sprawa zobacz czy woofery szczelnie przylega na tych 3 wkrętach i nie pompuje na boki.

W jednych drzwiach (te z foto gdzie jest mocowany na 3śruby) dolega bardzo dobrze i nie zaobserwowałem żeby dmuchało między głośnikiem a dystansem. w drugich drzwiach jest na 5śrób + "uszczelka" i nawet nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić szczelność. Aha i dodam, że między jednymi a drugimi drzwiami nie mogę wyczuć w ich pracy żadnej różnicy.

 

Może popełniłeś jakis prosty błąd i go nie zauważasz - najciemniej pod latarnią. Ja straciłem raz cały dzień na podobnym Mdylemacie, po czym się okazało że miałem we wzmaku włączony filtr. Położenie przełacznika nie "patrzyło" idealnie w opis na płycie wzmaka ;) Może jakiś błąd w podłączeniu zwrotnic?

Mimo, że zapadłbym się pod ziemię ze wstydu to chciałbym, żeby tak było :D Aczkolwiek nie sądzę, żebym się z tym gdzieś zamotał bo:

- w radiu przełączając HPF z OFF na 80Hz słychać, że delikatnie ucina dół, no ale ucina go na prawdę po kroć mniej niż przy seryjnych gównach...

- natomiast na juniorze (cięcie ustawione na minimum czyli chyba 50Hz) przełączając z OFF na HPF - nie słyszę znaczącej różnicy, z HPF na LPF - ucinało całą górę i były tylko ledwo słyszalne pojękiwania wooferów. Więc wnioskuję, że to testuję i rozumuję dobrze:D

... no chybaże gdzieś po drodze "wyrósł" jakiś extra filtr o którym nie wiem http://www.winylowi.pl/images/smiles/lol3.gif

 

Niestety coś mam wrażenie, że te drzwi mimo wszystko nie są dobrze wykonane i że to w nich leży przyczyna. O_o

Wstawię jutro zdjęcia to może ktoś dostrzeże jakiś laicki błąd.

 

Wzmak mam nadzieję, że w sobotę ktoś użyczy na podmiankę to się okaże, aczkolwiek nie mogę sobie wyobrazić, żeby junior aż tak obcinał dół (dosłowne jakby był HPF ustawiony na 80Hz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac mam ten sam problem - Tempo zasilane JL Slashem 300/2, drzwi wygłuszone porządnie - średnie połaczenie - lekko ostrzy na górze, dobry kick, ale zejścia to to nie ma - tak jak kolega, mogę coś podbić na radiu, ale wtedy traci sie na jakości.

Wydaje mi sie że zmiana wzmaka może pomoc.

A tak z ciekawosci, jak poprawić brzmienie tego zestawu modyfikując zwrotke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast na juniorze (cięcie ustawione na minimum czyli chyba 50Hz) przełączając z OFF na HPF - nie słyszę znaczącej różnicy, z HPF na LPF - ucinało całą górę i były tylko ledwo słyszalne pojękiwania wooferów. Więc wnioskuję, że to testuję i rozumuję dobrze:D

Na 100 procent pamiętam, że była różnica między Tempo bez filtra, a obcięciem na minimum na 4-300 (50Hz). Nie pamiętam różnic w brzmieniu, ale bardziej trząchało samochodem.

Pojedź na jakieś zadupie, odkręć muzykę z grubym bassem i szukaj miejsca, gdzie wieje z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie mam, czekam aż mi kumpel który mi pomagał prześle, jak dojdą to wstawię a puki co mogę opisać. Za wooferem jest podwójna mata (dałem kawałek +/- wielkości głośnika). Szczególnie w jednych drzwiach nie mam wygłuszonych ścian prostopadlych do płaszczyzny głośnika (czyli tam skąd wychodzi zawias) i samej dolnej krawędzi drzwi, ponieważ o zgrozo skończyła mi się 6ta mata :F.

Te malutkie fragmenty, jak i jeszcze trochę z zewnątrz będę doklejał.

 

 

 

Nie chodzi o maty. Chcę zobaczyć pierścienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem pancerne drzwi i nie graly : ) zobaczcie sobie jak chcecie moj temat instalku vw polo by pablo :) tylko ja zastosowalem najlepsze rozwiazanie - sprzedalem auto : )

No tylko, że mi nieopancerzone już na seryjnych schodziły zaje*ście nisko, bez kontroli i polotu, ale zejście było.. Poza tym ja auta nie sprzedam;)

 

Nie chodzi o maty. Chcę zobaczyć pierścienie

Na ten tydzień pożyczyłem auto ojcu, więc nie dorobię zdjęć, a kolega ma problemy z przesłaniem tych z prac. Michał, poszło na PM info...

 

Pojedź na jakieś zadupie, odkręć muzykę z grubym bassem i szukaj miejsca, gdzie wieje z drzwi.

przed pałowaniem czekam jeszcze trochę aż się wygrzeją (bo grały łącznie może z kilkanaście godzin). Ale starałem się już szukać takich miejsc i zasadniczo nigdzie nie wyczułem żadnych przedmuchów z boczka (rozumiem, że bez boczka nie ma sensu tego robić, bo otwiera się przeszpara między szybą a drzwiami). Było jedno miejsce gdzie wychodziły kable ale zapaćkałem to czarnym maziowym klejem co był na drzwiach i jest cisza... Innych miejsc jeszcze nie zdiagnozowałem.

 

 

Dobra może nie ma co gdybać, jakieś koncepcje są, jak odbiorę auto pod koniec tygodnia to rozbebeszę jeszcze raz wszystko, zrobię foty i posprawdzam. Może ktoś mądrzejszy coś zauważy w sobotę np to że dół jest http://www.winylowi.pl/images/smiles/O_o.gif tylko ja mam za duże widzimisie i za dużo zdajemisię :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jako że problem od kilku miesięcy jest nieaktualny, wypadało by napisać co odnalazło dół w wooferach.

Drzwi nie poprawiałem, pieca nie zmieniałem (55W IMO starcza tym wooferom w zupełności), reszty klocków też nie. Fazy, kable, zasilanie i inne pierdoluty całkowicie pomijam, wszystko było i jest OK.

W torze audio pojawił się procek, wyeliminowałem oryginalną zwrotnicę, pociąłem aktywnie, ustawiłem gainy trochę pod siebie (w opcji 2way, tweeter ustawiłem zdecydowanie ciszej względem woofera). Efekt? System nie do poznania. Woofer hula aż miło. Nie ma potężnego kick'a, ale cięty przy 56Hz, schodzi do końca z pełną kontrolną, bez krępacji i jakby mam wrażenie że mu się to bardzo podoba.

Obecnie jest HPF63Hz i LPF1,2KHz (wstępne zabawy z 3way).

Nie wiem czy brak dołu był spowodowany TYLKO oryginalną zwrotnicą która dusiła woofer, czy może coś innegohttp://www.winylowi.pl/images/smiles/noidea.gif, ale kombinowałem na wiele sposobów i dopiero aktywka i wywalenie zwrotki poprawiło sytuację. Nie przypuszczałbym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jak podpinałem zestaw pod mostek to faktycznie był większy wykop, ale równolegle jakby tweeter też się mocniej darł. Poza tym teraz pod 55W woofer gra bardzo poprawieni. Za duża jest IMO różnica w poziomie głośności miedzy tweeterem a wooferem przez zwrotkę, no chyba że to przypadłość mojej aplikacji (auto, drzwi, radia, czegośtam...?). Niewiem... w każdym bądź razie, nie potrafiłem tego za cholerę pasywnie ogarnąć.

 

Średni to Tec SQ3. Tweeter i mid jest na razie na luźno umocnowany na słupkach, bez komór jakoś wybitnie nad ukierunkowaniem jeszcze się też nie spuszczałem. Wszystko ot tak, po prostu...

Jako że nie mam jak na razie ściszyć mida, a trochę się drze, tweeter zrobiłem +3dB na zwrotce, woofer zdecydowanie podbity względem reszty.

Cięcia (wszystkie 6dB/oktawa):

- sub 63Hz

- woofer 63 - 1,2KHz

- góra - 1,4KHz (podział miedzy tweeterem a midem przez zwrotkę przy 3,8Khz)

 

podkreślam - wszystko jest na szybko wrzucone, na zasadzie testu, bez większej weny i polotu... na razie szukam....

 

 

procek jak w podpisie. Alpine pra-h400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...