Skocz do zawartości

Tempo 6. W poszukiwaniu dołu...


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowałem właśnie morele w civicu ufo 3d. Drzwi wygłuszone by STP silver + trochę GMS02. Na dystansach. Piec junior 4-300 (podpięte pod 2 kanały-55W). Radio to alpine ida-x100.

W radio wszystko na flat, bez ulepszaczy, na juniorze leci pełne pasmo bez filtrów, odwrócone fazy wykluczone...

 

Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi i rzuci cenną radę, albo chociaż utwierdzi mnie w moich przekonaniach....

Zasadniczo bardzo podoba mi się jak to gra. Gorą i średnicą jestem zachwycony. Dobrze współgra z subem, ale bez niego system kończy się na niskiej średnicy;] Moje tempo nie chce grać dołem. Wydaje mi się że za wysoko kończy się ten woofer.

 

Ma punktowy precyzyjny "kick" ale na ucho to górne 120-130Hz. Poniżej (szczególnie poniżej 90-80Hz) robi się nagła głuchota. Zasadniczo gra samą górą i średnicą. Na oryginalnych plastikowych 15watowych hodnowskich, było chyba więcej i niżej. Wiem, że tempo to nie R6A, ale wydaje mi się, że mają większy potencjał i dociekam czy to błąd w instalacji czy... czy coś innego?

 

Testowałem różne ustawienia i np...

gdy mocno podbiję bass (F0 na 60Hz albo na 80Hz) to widać, że woofer mógłby zagrać dużo konkretniej w tych rejonach. Zbliża się głośnością do góry (oczywiście gra nieczysto i na przesterze, ale mam wrażenie, że to tylko z powodu srogiego podbicia) ewidentnie daje mi do zrozumienia, że ma potencjał;)

Po włączeniu końcówki radia, tylne 10tki "rzucają takim samym mięsem" co przód :D

Może to wina zwrotki którą tłumi woofer i robi dużą dysproporcję między nim a średnicą/górą? Dodam tylko że góra sama w sobie jakoś zbytnio mi się nie wybija.

 

Tempo 6 tak po prostu gra czy jest gdzieś błąd w ustawieniach / instalacji / pozostałych klockach? :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze i junior nie ma mocy i wykopu ale uwazam ze 10cm pod radiem nie moze grac mocniej niz tempo pod juniorem. Stawialbym na odwrocenie fazy , zly montaz , moze problem z rca , za malo mocy w takiej kolejnosci.

 

Albo masz wlaczony HPF i za wysoko ustawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ten sam problem co kolega, tyle że moje głośniki to dotechy, a piec pierwszy to GLOW4075... mimo tego że mocy mu nie brakuje było słabo na dole, bas nie miał kompletnie wybrzmienia, ale że stwierdziłem wygrzeje głośniki i będzie dobrze to tak zrobiłem... nie dało to nic... po kilku tygodniach zawitał parch ultimatte UHC5 i bas miał wybrzmienie i kopyto mimo że nie szło 75W papierowe z GLOW a 60W papierowe z UHC. Juniorek to troche lepszy GLOW w środku. Gra ale jak to już słyszy sam autor wątku.

Jeżeli nawet się mylę w tym co napisałem to wiem że przesiadka na nawet 3544 (którą miałem) da pozytywny efekt grania wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw wymieniamy wzmaka a pozniej sie zastanowimy nie nie ma byka w instalce ?

Piszesz jakbys byl pewny ze tylko i wylacznie przez wzmaka nie gra zupelnie woofer. Idac dalej brzmi to jak stwierdzenie junior nie jest wstanie spowodowac ze woofer zagra prawidlowo. A ja uwqazam ze to nie jest tak do konca , moze to byc spowodowane wielkoscia drzwi i specyfikacja danych glosnikow ale zeby powiedziec ze junior czy nawet glow ktorego tez mialem nie przyjemnosc sluchac nie gra dolem bo tak ma jestem daleki. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi seryjnymi 10cm z tylu to lekko przekoloryzowałem ale na pewno seryjny przód grał dużo niżej.

 

- fazy mogą być odwrócone między subem a przodem, ale to jakby nie ma znaczenia przy odsluchu samego przodu. zmieniałem tez fazy między wooferami ale nie dawało to konkretnych rezultatów.

- wszystkie klocki są nowe, z RCA włącznie (sinuslive) i nie do końca wiem gdzie mógłby być z nimi związany problem

- junor gra pełnym pasmem. Przy przełączeniu na hpf z cięciem na minimum (bodajże 50Hz) nie ma różnicy.

- co do montażu, to tu może być błąd bo robiłem to sam i to w dodatku po raz pierwszy, ale jakby, tu też nie przychodzi mi nic do głowy co mogłoby być źle wykonane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co napisał, czyli kombinacja z ustawieniami nic nie dała, wzmacniacz leci na FLAT, czyli nic nie przycina, radio też w standardzie leci na flat a chłopak ma pojcie skoro zmienia filtry a tempo słuchałem to wg mnie kluczową rolą w tym systemie jest piec. Kolega opisał to idealnie w ten sam sposób jak ja poczyniałem :) Nawet zapinałem piec w mostek i nic...

Kto ma racje ten stawia litra i kolacje :) Sanders masz niecałe 300km :P:D

 

Kolego jeżeli możesz to poszukaj kogoś z forum niech podskoczy do Ciebie z swoim piecykiem i przepnijcie go na jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli flacha i kolacja jezeli podlacze u siebie juniora i zatrzesie lusterkiem ? Filmik wystarczy ?

Jakie radio podpiac ? BO pamietaj na roznych zagra mocniej lub slabiej bo to jak ktos na forum napisal " wzmacniacz jest najbardziej liniowym elementem systemu" Wezme clariona 588 i woofery wyskakuja z drzwi pod alpine CDA i CDM ktore mam gra raczej slabo w porownaniu do clariona natomiast 948 powoduje ze woofery graja bardziej miekko i powstaje wrazenie ze i nizej potrafia zagrac.

 

Co do bledow to usztywnienie blachy w drzwiach mialem na mysli , blacha na otworach technologocznych lub z 3-4 warstwy maty , "wszystkie" otwory zasloniete a blacha usztywniona w newralgicznych miejscach , solidne i sztywne miejsce montazu odpowiednie fazy i musi zagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Bo trzęsło i u mnie, woofer bujał się dobrze :) ale nie miał wybrzmienia i o to chodzi w wątku :) A swoją drogą na serio nie mamy daleko a posłuchałbym kiedyś alfy Twojej :)

Zmieniłes Juniora na 924 tylko dlatego że lepiej trzęsie lusterkami czy dlatego że brzmi lepiej ? :) Wiem że z drugiego powodu co nie wyklucza że trzęsie lusterkami lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że drzwi są na prawdę duże i miał b.duże otwory ale zostały zaklejone rozgrzana plexą i stp...

w środku całe drzwi nie są wyklejone (pominąłem rogi, i miejsca bardzo ciężko dostępne, ale myślę że 90%obite jest matami. W niektórych miejscach mata nie przylega do blachy, tylko leci "na skróty" na inną powierzchnię czy belkę. nieszczelności to tylko otwory na kołki, odprowadzające wodę i przy szparze szyby. Na zewnątrz też cale drzwi nie sa wyklejone bo juz brakowalo maty. Kiedys dokleję;) No i woofery tymczasowo przykręcone tylko na 3 śruby.

W montażu, nic poza tym nie przychodzi mi do głowy...

 

 

Edit

No dokładnie, woofer się buja, lustro też się zatrzęsie jak odrkęce mocniej ale to na prawdę nie jest to. Jest precyzyjny i przyjemny kick, ale IMO bardzo wysoko. Niżej jest nagły spadek głośności. Jak przystawię but to czuje że wibruje sobie śmiało, ALE TO NIE BRZMI.

 

w sobotę mamy miejski spot, może uda mi się od kogoś podmienić i sprawdzić....

 

 

Edit2

http://img4.imageshack.us/img4/7840/dsc08371f.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/2285/dsc08372b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą na serio nie mamy daleko a posłuchałbym kiedyś alfy Twojej

 

Nie ma problemu ale daj chwile zebym pozbieral swoje klocki do kupy bo narazie gram na rezerwowych :D

 

 

Zmieniłes Juniora na 924 tylko dlatego że lepiej trzęsie lusterkami czy dlatego że brzmi lepiej ?

 

Junior nie mialem z zamyslem budowy na nim systemu a wzmaki zmieniam jak znajde cos ciekawego na gieldzie , 924 jest naprawde fajnym wzmakiem w swojej cenie ale ma swoje wady tak jak junior a ja ze nie dysponuje idealnym slucham raczej wymieniam klocki z ciekawosci niz zeby poprawic system , kiedys sobie postawilem max kwote tego co gra w aucie ( 2000zl ze wszystkim ) i sie tego trzymam wiec wymiany sa w tej samej polce cenowej i zazwyczaj jakosciowej.

 

 

Wiem że z drugiego powodu co nie wyklucza że trzęsie lusterkami lepiej

 

 

W tej chwili nie jest tak rozowo ale nie moge dojsc dlaczego , naprawdopodobniej wlasnie radio mi zawala niskie tony z woofera bo w tej chwili bez suba gra naprawde slabo , walczylem ostatnio z instalka i robilem rozne testy - podmiany kabli , odwracanie faz a nawert inny wzmak i nadal jest kiespko i powiedzialbym ze tyo na bank wygluszenie lub wielkosc drzwi ale zaraz po wygluszeniu jeszcze w innym setupie gralo tak jak chce , a ze jak wspomnialem moj system jest dosc rezerwowy ( radio poszed;l mechanizm wciagania plyt , zmieniarka laser przerywa , wzmak do poprawy lut dwoch tranow, sub - hertz zastapiony rainbowem bo pod 60watami malo co porusza membrana z tego co mam. ) to dlatego nie moge sprawdzic na 100% co jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki! to jakiś już trop jest;)

 

Mam w planach rozszerzenie setupu o procek. Chcę to pociąć aktywnie i połączyć w "biampie". Czy jak puszczę woofery oddzielnie od tweeterów, da się wyciągnąć z niego niższe rejestry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł poczekaj z ofertami jeszcze, niech kolega sprawdzi sam czy to oby na pewno piec.

 

Sanders, myślę że w nowym roku możemy się gdzieś tam spiknąć i posłuchać :) 924 to dobry piec, mocy, kontroli i brzmienia mu nie brakuje. Ja też mówiłem 3tys ze wszystkim, ale od przewalania gratów zrobilo się trochę więcej :( Ale nie żałuję wydanych pieniążków bo opieram coś na własnych błędach (doświadczeniach)

 

 

OK dzięki! to jakiś już trop jest;)

 

Mam w planach rozszerzenie setupu o procek. Chcę to pociąć aktywnie i połączyć w "biampie". Czy jak puszczę woofery oddzielnie od tweeterów, da się wyciągnąć z niego niższe rejestry?

 

Mówisz o Juniorku? Jeżeli tak to raczej nie da to efektu az tak znaczącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders, myślę że w nowym roku możemy się gdzieś tam spiknąć i posłuchać

 

Mi pasuje , jak ylko naprawie to co trzeba to chetnie podjade gdzies i posluchamy bo w aktualnym stanie to nie ma sensu bo mam kilka waskich gardel w systemie. Aktualnie to gra tak

cdm-7874rb pioneer GM-X924 zasila w stereo hertze k6l jednym tylnim kanalem suba czyli rainbow sw 250slc

 

Biora pod uwage ze system gra jak najslabsze ogniwo to nie trudno sie domyslic jak gra teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzacniacz,który masz byl swego czasu hitem i nikt braku "dołu" mu wówczas nie zarzucał.

Wiadomo,zmiana coś tam wniesie ale....

Tu poprawi sie bass ,tam przykuleje średnica lub rozmyje detaliczność-różnie może być.

Skoro z profilu brzmienia reszty pasma jesteś bardzo zadowolony,myśle,że warto pobawić sie i poprawić komore.

Mi to wygląda na brak sztywności komory.

I w tym szukałbym przyczyn.

Byłem w bardzo podobnej sytuacji,także z bardzo dużymi drzwiami .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przez rok z u-D 4-300 i Tempo. Woofer nie ma aż tak mocnego i twardego kicka jak R6A, ale schodzi bardzo nisko.

Oklejenie matą zewnętrznej blachy i wewnętrznej, to nie wszystko. W otworach musi być blacha, nie wiem jak u Ciebie, ale piszę to. Trzeba także zwrócić uwagę na zawiasy i przepusty do przewodów, a szczególnie to pierwsze.

Także sprawdź, czy nie masz włączonego jakiegoś dużego HPF na woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Tempo pod u-dimem prox 500.24 zejście miały dobre, ale kicka to tam nie było za dużo. Dodam tylko, że woofery za tapicerką, nie wyciągnięte przed.

Myślę, że mógłbyś spróbować uciąć je na ok. 63 Hz, bo po odsłuchach wyszło, że niżej w tych furtkach (u mnie honda crv) nie zejdą.

Jak dwa dni temu wrzuciłem p88rs (zamiast 9813r)i przyciąłem przy 63hz 18dB (bodajże) to zrobiło się więcej kicka. Tyle, że ja mam lekko zmodyfikowane zwrotki.

 

 

Ale w Twoim przypadku stawiałbym na błąd montażowy lub zalecałbym zmianę pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...