Skocz do zawartości

Audi 80 B1 by archi


archi-85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny samochód :wink: Czekam na dalszy rozwój tematu i życzę powodzenia bo jest potencjał. Kolega Danielcio jest chyba zazdrosny i nie wie czego się uczepić... Akurat co do tych komór na woofery to sprawa wygląda lepiej niż w przypadku drzwi. Podejrzewam, że wpływ na takie rozwiązanie miało, to że właściciel nie chciał ingerować w oryginalne wnętrze. Druga sprawa jest taka, że buda na suba może być obojętnie jakich kształtów byle by miała litraż odpowiedni. Podobno są jakieś teorie na to, że lepsza jest jakaś tam, a gorsza jakaś znowu inna, ale tym bym się nie kierował :rotfl: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ze tak powiem podstawy car audio sie klaniaja...jak na moderatora - wstyd

 

heh, kolejny, co się o falach stojących naczytał. Kolego oświeć proszę wszystkich, skoro posiadasz taką wiedzę, to się nią podziel, w innym przypadku skasuj lepiej konto na tym forum - zadymiarzy i maruderów mamy tu już pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest w tubie a to juz zenada

to nie jest tuba!

ze tak powiem podstawy car audio sie klaniaja...

właśnie, widać przynajmniej komu

 

 

na cyferki nie patrze,ale wiem ze ten glosnik potrzebuje duzo mocy zeby gral,ten grundig nie posiada wystarczajacej mocy. no i jest w tubie a to juz zenada. ale skoro uwazasz,ze tak jest ok,to polec jajka w polke (chyba gdzies na forum chciales je kupic )

Gdyby jeszcze każdy z nas jeździł z podgłoszonym sprzętem...

Oczywiście że chciałem kupić elipsy, masz na sprzedaż?

 

a taka mam pewnosc ze wlasciciel postawil te komory bez zadnych obliczen

Może miał szczęście i trafił z odpowiednią pojemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest przerazajace , nie masz minimum wiedzy. Nawet nie wiem czy wdawac sie w dyskusje na temat co to jest tuba twoim zdaniem ? Moze poszukasz w google ? Uwazasz ze ta skrzynia closed to tuba ? Czy ty masz pojecie o czym piszesz ? Kolega zrobil kick panele ktorym jest duzo blizej do komory zamknietej niz gdyby gralo to w drzwiach , piszesz ze komora jest na pale i nie liczona , a swoje drzwi policzyles i pod ich pojemnosc dobrales glosniki ? Tweetery nie potrzebuja komory w postaci slupka , odpowiednie ich usytuowanie jest wazne , byc moze w warunkach akustycznych jego auta sa teraz w optymalnej pozycji ( tego nie wiesz bo nie lsuchales tego auta ) zabudowa czy w trojkatach czy w slupkach spelnia walory estetyczne lub poprostu umozliwiaja w razie potrzeby wyzsz y montaz. A moc to nie wszystko i nie powiedziane ze sub skoro ma napisane 300wat to musi tyle dostac zeby uzupelnic poprawnie pasmo.

 

Czekam na twoje argumenty dlaczego uwazasz "na oko" ze instalka jest spaprana i sprzet ktory ma nie ma prawa grac. I zaznaczam nie pisze ze gra optymalnie bo po wygladzie nie jestem w stanie tego ocenic , poprostu problemy ktore wymieniles moim zdaniem nie sa problemami a jedynie brakiem podstaw z twojej strony co powoduje pisanie takich glupot jak to o tubie...

 

p.s jako ciekawostke powiem ci ze to - MAC AUDIO - http://allegro.pl/tuba-aktywna-mac-audio-zestaw-kabli-gratis-i1969572390.html nie jest tuba tylko glosnik niskotonowy w obudowe z papieru w ksztalcie walca , to co kolega ma w audi to glosnik niskotonowy ( subniskotonowy ) w skrzyni zamknietej ( closed ) wykonanej ze sklejki lub mdf'u. Ksztalt nie ma znaczenia a jedynie glowne zalorzenia konstrukcjima byc sztywne i szczelne jezeli nie jest to jest to blad konstrukcyjny ale nie blad w koncepcji chyba ze uwazasz ze skrzynia z mdf'u musi miec okreslony ksztalt eby zagrac poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ten spor jest niepotrzebny!forum jest po to zeby wyrazac swoja opinie i klega danielcio to zrobil! i ma troche racji!

przednie obudowy pod glosniki moze nie sa zrobione na pale ale moglem nietrafic w pojemnosc odpowiednia do tych glosnikiw bo nie mam pojecia ile musza miec! wiem ze sa wmiare rowne lewa z prawa i okolo 5-7 litrow! ile ten glosnik morela musi miec? a jak gra to nie mam porownanua z innym zeby wiedziec ale dla mnie graja fajnie!spotkamy sie to stwierdzicie! Co do tej tuby to gra lipnie bo jest zrobiona na pale i o tym wiem pozatym robilem ja jak mialem 15 lat a teraz gra od miesiaca bo obudowa ktora byla zostala usunueta z audi bo miejsca brakowalo i pozarym jak nie sprzedam tamtej obudowy i tej tuby za 50zl to potne do kominka wiec nie ma sie co klucic! glosnik tez oddam za 50zl :-) lepiej podpowiedzcie mi czy zakladac druga baterie i kondensator 1faradowy dietza i czy orion 8002 pociagnie oriona h2 z allegro i czy ten glosnik sie do czegos nadaje! albo lepiej podajcie linki najlepiej z uzywanym glosnikiem ktory bedzie dobry i bedzie chodzil pod tym piecem max 600 zl bo musze obudowe strugac ale nie wiem jaka!

 

 

 

 

im szybciej pomozecie tym bardziej prawdopodobne ze w przyszlym roku spotkamy sie i bedziecie mogli mi powytykac bledy ktore popelnilem :-) i nawet licze na to ze powytykacie mi bo poprawie i moze bedzie jeszcze lepiej gralo :-)

ps zwrotnice mam w polce kolo radia a moge przeniesc je do bagaznika? dlugosc przewodow nic nie zepsuje ?teraz mam z bagaznika od pieca 2x2.5 do zwrotnicy ok 4.5m a od zwrotnicy po 1.5 m do glosnika a zainstalowal bym zwrotnice kolo pieca i puscil dlugie kable do glosnikow jak moge bo kiedys bym wywalil zwrotnice i podlaczyl prosto pod piec i nie musial bym wywalac przwodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie puszczałeś masy do bagażnika, to może wypadałoby chociaż puścić kawałek grubej masy od akumulatora? Z powietrza się weźmie?

Bo u Ciebie ta jedna niteczka odpowiada i za masę w całym samochodzie.

BTW, nie rozumiem tego, żadna to oszczędność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popraw te mase buda-aku...

Jesli piszesz o h2 których niedawno były 3 szt z allegro to one sa 2x4 ohm a nie 2x2ohm jak bylo w opisie.

Ten sub nie ma 2kw (chyba ze przy jakichs mało wiarygodnych pomiarach).

Błąd w opisie spowodował ze miał go zasilac piec 1.5kw, ale teraz dostaje tylko 750w.

Niby tylko 750w ale w golfie 5 u kumpola robi niezły dym...

I 8002 bedzie takim samym rozwiazaniem jak "nasze" z tym ze moze być róznie z jego trwałoscia w 2r w mostku, choć myśle ze wytrzyma i bedzie mial tez ok 700w w 2 ohm....

 

Acha...

 

Gra w 42l netto @ 37hz i robi to dobrze, ale to pompka nie uzupelniacz.

Zapinalismy go w tym konfigu pod 1.6kw ale w duzym kombi i wielkiej roznicy cisnieniowej nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie puszczałeś masy do bagażnika, to może wypadałoby chociaż puścić kawałek grubej masy od akumulatora? Z powietrza się weźmie?

Bo u Ciebie ta jedna niteczka odpowiada i za masę w całym samochodzie.

BTW, nie rozumiem tego, żadna to oszczędność...

 

nie ma co rozumie to moja glupota a raczej brak czasu bo mialem to juz dawno zrobic :-) to nie brak wiedzy tylko brak czasu :-)

 

musze tez wymienic kable sygnalowe i glosnikowe :-) ale to potem :-)

panowie to jest auto ktore ma swoje lata i ja nie jestem w stanie zrobisz wszystkiego na raz !!! tak auto wygladalo jak przyprowadzilem :-) http://img862.imageshack.us/img862/4452/050804200253.jpg

 

a jak wyglada teraz to juz wiecie :-) sporo mnie kosztowalo czasu i kasy zeby doprowadzic do tego stanu a robie je sam!!!!

 

ale ciesze sie ze mi wypominacie bledy bo bardziej mnie motywuje do poprawienia :-)

 

teraz najwazniejsze jest zebym kupil dobry glosnik do tego wzmaka bo mi robote spowalnia :-) (podsylajcie propozycje glosnikow!!) bez skrzyni nie moge zrobic zabudowy :-) potem wymienie kable!!!

 

od aku do alternatora mam kabel 18mm.2 alternator chyba 120amperow a kabel masowy 25mm.2 idzie do blachy,potem do silnika i prosto do alternatora!!!

 

plusowy mam 25mm.2 prowadzi prosto do bagaznika i tam bym zamontowal druga baterie (poprawie mase) i do tego zamontuje kondensator 1f. co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamowie bagaznik chce wylozyc wykladzina dywanikowa bezowa mam z niej zrobione dywaniki w srodku auta a myslalem zeby na podlgoe w bagu zrobic z ciemnego drewna np. panele :-) co wy na to??http://img705.imageshack.us/img705/9618/panelepodlogowe2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne pudi :super: ma w sobie to cos , a z panelami swietny pomysl oldschoolowo bedzie i z klasa co audi twoje ma w sobie , ja bym dal jeszcze dla detalu piecyki pod plexa i wogol plexy alu ramke dla wykonczenia

 

 

tak jest zrobione :-) zobacz fote wyżej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...