Skocz do zawartości

nowe auto do extreme


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na DD jest zrobiony rekord swiata.

 

helony, hifony i inne oriony to marketowce w porownaniu z DD.

 

jesli mowisz o klasie extremalnej to rekord nalezy do marketowego pioneera. i jak sie ma teraz dd ? :D

 

[ Dodano: 2008-09-12, 12:25 ]

Tak jak Ige napisał unas na helonie robia po 148 a w de wala po 160db to juz zależy od doświadczenia.

 

a raczej klasy w jakiej wala :D

 

Czesc Grzegorz :P zalezy na ktory rekord swiata patrzysz. DD zrobil rekord, ktory zostal zmierzony na mierniku Audio Control SPL-190. rekord wiec nalezy do DD, pioneer zakladam zrobil rekord na termlabie. nie wiem jak sie maja wyniki z tego AC do TL. co ciekawe, wynik zostal zrobiony podczas zawodow organizowanych przez poludniowo-afrykanski oddzial IASCA.

 

pozdro!

marcin

 

p.s. Kiedy Kate dokopie Audiomaniakom?

 

[ Dodano: 2008-09-12, 13:33 ]

Jezeli chodzi o pokazanie sie to powiem wam szczerze ze bedac (od czasu jak mam 18" w bagazniku) na KAŻDYM zlocie (zawodach) po chwilowym odkręceniu volume na 25, ludzie zlatują sie jak mrówki i telefony i fimiki ida w ruch
Niezła frajda, w poznaniu przed zawodami chcialem na szybko zbadac sprzet. Odpalam, kurcze cos kiepsko wali.. Słysze jakies glosy..

A tu kumpel nie zamknął klapy :D

I w sumie to mi sie podoba w zawodac!

 

a ja w poznaniu zapomnialem odpalic autko ... no i sprzet zagral tylko z akumulatorkow :D

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na DD jest zrobiony rekord swiata.

 

helony, hifony i inne oriony to marketowce w porownaniu z DD.

 

jesli mowisz o klasie extremalnej to rekord nalezy do marketowego pioneera. i jak sie ma teraz dd ? :P

 

[ Dodano: 2008-09-12, 12:25 ]

Tak jak Ige napisał unas na helonie robia po 148 a w de wala po 160db to juz zależy od doświadczenia.

 

a raczej klasy w jakiej wala :D

 

Startuja w róznych klasach i wyniki sa znacznie wieksze niz unas. Jak kogos to interesuje moze poszukać wyników

 

http://www.audio-system.de/audio/helErfolge.html

 

DB drag racing

Exteme 2

1.Platz

17.04.05 in Trier 171,4 dB

2mal Helon 15"

 

To już ładny wynik jak na 2 sztuki głosników marketowych

 

takie porownanie klasy street z klasa extreme do niczego nie prowadzi.... rownoczesnie moge powiedziec ,ze na pionieerach robia ponad 180 db.

 

porownaj wyniki streeta i okaze sie ,ze chlopaki z hondy nie tak bardzo odstawali (z ich moca). jesli natomiast chodzi o wyzsze klasy to jest to juz zupelnie inna bajka (zaczynajac przedewszystkim od supportu i budzetu jakim dysponuja)

 

No miałem okazje byc pare razy na zawodach i wiem jakie wyniki robili w street czy extreme i sa nieporónywalnie wyższe niz w pl czy na helonach czy na DD czy na budzetowych glosnikach za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980,masz już jakiś pomysł co do Chrysler Voyager'a?

Jak byś tak wstawił z 4 albo 6 Yakuz 15' to mogło by być ciekawie :D napędził to jakimiś średnimi piecami i zarobek był by satysfakcjonujący :D

Powtórze pytanie :P z którego roku jest ten Chrysler albo podaj model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd chcesz wziąść yakuzy 15"?

leon_max, po co zadałeś to pytanie jak zaraz po nim sam sobie nanie odpowiedziałeś :P

 

Zomer kup używane yakuzy i z tego 30tyś to ci ładnie zostanie

po 1 to nawet nie wiadomo czy będzie te 30tysi

po 2 trzeba z deczka zainwestować w zasilanie,przewody,aku itp

po 3 czymś to trzeba napędzić

po 4 wygłuszyć no i jakoś żeby to się prezętowało :D

zostaje jeszcze pare innych wydatków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami dziwne ze tak sie dzieje. Testowałem pande na starej skrzyni 142,2.. Otwieram drzwi 142,2 :P

 

[ Dodano: 2008-09-12, 16:40 ]

A co do pytania jaki rocznik chryslera to jeszcze nie wiem ale mam fotki pozniej wrzuce moze ktos odganie.. Ale na oko z 7latek ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer ja proponuje najpierw wziąść zaliczke bo widać ze bardzo niepewny jest klient

 

wydaje mi sie ze niemożna tu powiedzieć 15tyś albo 30 tyś sztywnej ceny nie będzie

 

jak ktoś chce takie coś stworzyć to zapewne zeby mu to grało kiedy mu sie zapragnie a nie strzały po 5s

 

trzeba klienta sprowadzić na ziemie, a wycene zrobic mniej więcej

 

4x orion 5000d = 9 tyś po 2 tyś sztuka pluś przesyłki np. z UK

4x fi Btl 18 = 11tyś

2x alternator = tu ciężko określić cene przeze mnie bo niewiem jak sie ich cena plasuje altki pod 16v pewnie na jakieś zamówienie 250A sztuka )= 2 tyś

 

4x aku pod 16v = 8 tyś (zakładam ze stinger sp2150max kosztuje w polsce 2 tys to GZ, czy stinger czy inne aku pod 16v załatwiane w USA bede kosztować podobnie )

 

do tego praca nad zabudową, kable, złączki, bezpieczniki, materiał na skrzynie i pewnie jeszcze jest dużo rzeczy jakie nie wymieniłem

 

niema co brać do serca sobie tego ale to taka mała wizja co można zrobić

 

jak widać w 30 tyś sie raczej nie zmieści klient

 

no chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede robił na sprzecie dostepnym w polsce, z serwisem itd.. Niechce robic gosciowi auta do dragu bo wiem ze on sie niezna to da dupy, spali cos i taki bedzie finał-kase od niego to ja chce minimum 50%zaliczki. Juz mu mowilem 2xalternator+4aku. Aku załoze mu centre future znajomy załatwi kazda ma 195Ah i 1000A rozruchu (500zł sztuka :D ) wiec 4sztuki mu wystarcza jak bedzie cos robił z głową..

 

[ Dodano: 2008-09-12, 18:25 ]

co do altkow to załoze mu 2x od bmw lub jakiegos cadilaka one maja po 150-170A wyjdzie taniej wiadomo ze z mniejszym pradem ale pewne rzeczy napewno trzeba ograniczyc ze wzgledu na budzet wiec maximusa nawet nie bede chcial zakladac chociaz chetnie bym sie nim pobawił. Wole upakowac 4 słabsze piece (jeden na 2 glosniki) i spac spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze ze troche złe podejście przy 4 aku 195ah to będzie dużo za mało dwa altki po 170A

 

altki są na allegro od audi jakiegoś 180A

 

leprzym wyjściem byłyby żelówki 4x np optima yellow 75Ah

 

zakładając ze 4 centry dadzą 780Ah wątpie ze dwa altki po 180A sztuka doładuje je

 

a nawet 6x 55ah yellow gdzie sztuka kosztuje 799 zł da 330Ah a prąd wyjdzie

6x870A = 5220

 

a 4x195Ah po 1000 kazda to będzie mniej ale i koszty mniejsze

 

chyba ze auto bedzie pod prostownikiem częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem akumulatory żelowe nadaja sie srednio do CA i lepiej wybrac aku np stingera o małej rezystancji wewnętrznej który napewno szybciej odda prąd. Miałem przez pewien czas aku żelowy i aż tak bardzo nie odbiegał od mojej centry standart :D może bedzie bardziej zywotny ale jesli chodzi o poprawe warunków pradowych róznica była znikoma a o róznicy cenowej nawet nie wspomne. Dodam że mam 2x 55Ah centra standart altek 90A i napiecie spada na odpalonym silniku do 13,4-2 przy dłuższym zejsciu więc nie jest tak zle piec 2,5kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...