Skocz do zawartości

nowe auto do extreme


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja go nie widze wcale.. klient sam niewie ile chce wydac. Raz 15tys raz 30tys.. Raz mowi o zabudowie z zywicy(do dragu??) a raz chce miec coś aby bylo taniej..A najlepsze jest to -Chciałbym miec 180db.. :D Zasmiałem sie..Nie mam dostepu do 18" maxymalnie 15", klient troche chce isc tez na ilosc chcial wsadzic 20lanzarow max 12 :D

Ja myslalem nad 4x lepszy przetwornik bo przy wiekszej liczbie losnikow to jak na szybko podliczyłem to port refleksu musiałby miec 1m x 1m :/

Jako naped zapewne posłuza 2x goliath lub 1 maximus (10kW rms) a była nawet opcja 8x titan 1500. Auto duze, chyba bardziej pod show. Najbardziej sie własnie boje jego wielkosci modyfikacji bo to kosztuje..Ja chce mu wstawic sciany z mdf-u, zrobic klatke aby całosc usztywnic.Miedzy scianami a blacha-pianke-powinna sie zrobic mocna buda.

Najgorsze ze klient to całkowity laik.Podczas rozmowy kilka razy wspomniał o cewkach.. Pozniej sie okazało ze chodzi mu o kondzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! auto do extreme no no. "Beton i kafelki" dobre :D Daj 2x atomic apxx 18 i z 20kw do nich. Do tego mini elektrownia atomowa i bedzie si.

Po co aż tyle głośników? Lepiej mniej ale konkret. Przy dwóch przetwornikach nie ma tyle kombinacji ze skrzynkami, strojeniem itp.

Czekam na projekt pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez całkiem niedawno myslałem ze to ilośc głosników gra, jak bedzie miał 10Kw na 2 szt 18" (nawet na 4 szt 18") to juz jest gruuuubo,

a z tego co sie nie myle to rekord świata oscyluje w okolicach 180db??

największy problem w tym wszystkim bedzie w ...... dobraniu kafelek, bo nie wiesz czy gres czy połysk, czy mozaika czy caro,

tu jest problem.... a ja bym mu jeszcze strzelił podwieszany sufit jakies fajne halogenki,

tylko weź do tego fachowców!!!! jakąs firme remontowo budowlaną,

no i obowiązkowo KOMINEK :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest dd?

Ja mam dostep do rockorda, hifonicsa, lanzara, impacta, cruncha,

Impact robi glosniki spl-owe, na rockforda raczej go nie bedzie stac, z cruncha nie ma nic ciekawego chyba, pozostaje hifonics.. W dodatku klint chce miec wszystko jednej firmy..

 

[ Dodano: 2008-09-11, 10:46 ]

nero_partner, i podłoga z dębiny :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest dd

digital design

szukaj tez DLD w czechach chłopaczek na strasznie dziwnej skrzyni foatem panda walił 149db na 12"

 

albo na samych helonach, moze focalach, jest tego cała masa

 

[ Dodano: 2008-09-11, 10:49 ]

ale tak szczerze mówiac to na same akumlatory wyda koło 2-3tys jak bedzie grzecznie czekał na paczuszke ze stanów.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980,a z którego roku jest ten Chrysler Voyager?

Skoro 15' to może po cztery:

APSPL15,

coś z Re Audio SX-15D2 lub SX-15D4,

Soundstream Tarantula T5-15

 

 

piecyk Emphaser Ea2400D :hyhy: albo Soundstream XXX-10000D

 

A jak chce coś bardziej pokazowego za rozsądną kase z dobrym ciśnieniem to zamontuj osiem ALPHARD'ów PW 1203 YAKUZA

podłączonymi pod piece Boschmann'a a właściciel będzie zadowolony

oczywiście to wszystko podświetl na niebiesko diodami :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o impact? Ma splowe glosniki i piece do 9kw

 

[ Dodano: 2008-09-11, 10:59 ]

http://www.impact-car-audio.com/gb/index.html -piecyk

http://www.impact-car-audio.com/gb/index.html -głosnik

 

[ Dodano: 2008-09-11, 10:59 ]

są tez wersje 2x1ohm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecie w db dragu nie chodzi o zejscie :hyhy: chodzi o cisnienie. przy czestotliwosci 60-70 hz nie jest wystarczajaco nisko zeby wywrocic flaki w zoladku ale cisnienie moze byc juz wysokie (patrz np. rf trf2215 w maximce u roberta w street 1-2 w zeszlym roku - 148.4 dB przy 62 hz). na przyklad drugi focale graja czestotliwoscia ponad 60 hz (mam gdzies filmik to sprawdze jaka to dokladnie czestotliwosc (mnei sie wydaje ze cos kolo 70hz nawet).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klientowi proponowałem klase street 1-2.. Bagaja ma duzego wrzuciłby 2x spl-owe hifonicsy+maximus i ma mistrza polski :hyhy:

 

heh jak by to bylo takie proste to kazdy bym miał MP.

 

[ Dodano: 2008-09-11, 11:38 ]

jak chce wrzucic 20lanzarow max to chyba raczej pokazowo..Bo jak mu zaproponowałem 4xgoliath 3200rms to bylo ZA MAŁO..

Jakby sie szarpnał kaską to bym chetnie zalozył 2x maximus 20kw musi zrobic pewne wrazenie :hyhy:

 

Chyba nie dajesz sobie sprawe ile bedzie kosztowała sam instalacja by zasilić piec 10 czy 20KW

 

[ Dodano: 2008-09-11, 11:39 ]

a moze DD?

 

np. dwa lub cztery DD Z1a + dwa lub cztery DD Serii Z 15" lub 18"?

 

 

ahhh

 

chcialbym takie cos ...

 

na DD jest zrobiony rekord swiata.

 

helony, hifony i inne oriony to marketowce w porownaniu z DD.

 

Koszt jednego DD 15 czy 18 z seri Z kosztuje ponad 5tyś euro :hyhy: Za ta kwote kupisz 8 helonów 15 wątpie ze jednym to przebijesz :D) na 2sztukach robia po 160db i wiecej

 

[ Dodano: 2008-09-11, 11:40 ]

Jak bym miał te 30tys czy tam ile to bym cyknął 4x audio impulse LMS ultra 18" :D Do tego 4x sundown SAZ 3000d. Zejście było by takie, że nawet ta drewniana podłoga ze zbrojonym fundamentem żelbetonowym by odfrunęła.

 

To nie jest typowy głośnik DBdragowy chodz tez do tego sie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos zainteresowany ? :hyhy: aukcja ciagle trwa :hyhy:

 

LINK

 

cos sie nie chce poprawnie wkleic link ... ehh ... no ale ... 360 dolkow za DD Series Z - 4 dni do konca aukcji ... 2x 4 omy.

 

mike21: zapewne wiesz ze do 150 dB powiedzmy ze nie ma problemow zeby zrobic taki wynik. kazdy 1 dB powyzej tej granicy to bardzo ciezka walka o kazdy ulamek decybela. powyzej 160 dB nie wystarczy juz cala banda glosnikow. potrzeba mocnego, skoncentrowanego zrodla dzwieku w samochodzie + cala masa zmiennych typu z czego zrobic podloge, sufit, tapicerke, deske rozdzielcza. kazda akcja powoduje reakcje. nigdy nie widzialem helonow grajacych ponad 160dB.

 

przyklad do tego co mowilem: patrz tu

cala banda 14 glosnikow RE MT 12" i do tego jeszcze wieksza banda 28 wzmacniaczy MA Audio 4000D. wynik = 167.7 dB.

drugi przyklad do tego co mowilem: patrz tu2

dwa Kickery Solo X 18 i 8 Kickerow 1200.1 wynik = 169.8dB.

 

i do tego jaka buda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez całkiem niedawno myslałem ze to ilośc głosników gra, jak bedzie miał 10Kw na 2 szt 18" (nawet na 4 szt 18") to juz jest gruuuubo,

a z tego co sie nie myle to rekord świata oscyluje w okolicach 180db? :hyhy:

 

Myslalem podobnie jak ty ale na ostatniej Emmie w Uk widzialem auto pokazowe firmy Mutant to cos na wzor w Polsce voice crafta czy firsta ktore posiadalo ok 30 sztuk glosnikow 10" i robilo niesamowite cisnienie ze az sie wierzyc nie chcialo. Ponizej fotka. Rowniez 2 x kicker SoloX 18" zasilony Maxximusem na akumulatorach Kinetyka dawal niezle rade w vanie.

Ale 30 tys zl na taki sprzet to wcale nie jest duzo bo samo zasilanie ile bedzie kosztowac do mocy ok 10 KW rms .

post-1-1221128776.jpg

post-1-1221128777.jpg

post-1-1221128778.jpg

post-1-1221128779.jpg

post-1-1221128780.jpg

post-1-1221128781.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...