Skocz do zawartości

Prośba o wskazówki i rady - Focus Mk1 HB i jego nagłośnienie


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie taka tragedia? Czy może jako przyzwyczajony do czegoś lepszego tak twierdzisz? Wiesz, poprzednio miałem najniższe Powerbassy S6C i mam rozumieć, że to będzie gorzej grało?

 

Tutaj nie chodzi o głośniki tylko o zwrotkę(ja miałem tą z czarną obudową). Tak jak mówiłem, jak ciąłem aktywnie nastąpiła znaczna poprawa. Tweeter zaczął grać bo mogłem ciąć trochę niżej no i woofer przestał piszczeć jak z cięciem od góry zjechałem.

Nie słuchałem powerbassow i nie wiem czego oczekujesz. Basu i kopnięcia nie powinno zabraknąć, ale nie samym basem człowiek żyje :) Mi osobiści bardziej podobało się połączenie mt23 i hsk. Średnich więcej i kopać też potrafił. Cięte aktywnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o głośniki tylko o zwrotkę(ja miałem tą z czarną obudową). Tak jak mówiłem, jak ciąłem aktywnie nastąpiła znaczna poprawa. Tweeter zaczął grać bo mogłem ciąć trochę niżej no i woofer przestał piszczeć jak z cięciem od góry zjechałem.

Nie słuchałem powerbassow i nie wiem czego oczekujesz. Basu i kopnięcia nie powinno zabraknąć, ale nie samym basem człowiek żyje :) Mi osobiści bardziej podobało się połączenie mt23 i hsk. Średnich więcej i kopać też potrafił. Cięte aktywnie oczywiście.

 

S6C to najtańszy zestaw PB i generalnie w swoim czasie byłem z niego zadowolony. Szału nie robił, ale na początek starczał. Słyszałem kilka autek zrobionych na serio świetnie, ale to już inna zabawa - fachowa robota plus zupełnie inne kwoty. Generalnie oczekuję tego, że moje ulubione kawałki będą wreszcie mogły zabrzmieć - bo ważniejsze jest dla mnie to co czyta cd. Nie jestem jakimś fanem basu, którego ambicją jest to, że pół okolicy go usłyszy. Pamiętam natomiast jak się człowiek ucieszył, gdy pierwszy raz usiadł w aucie z wytłumionymi drzwiami, jako takimi głośnikami i pierwszym wzmacniaczu. Czego by mi ludzie nie mówili o jakichś tam wspaniałych zestawach Bose w ich autkach to ja wiem, że nie tędy droga i po prostu chciałbym móc poznać możliwie najwięcej kombinacji. Wiadomo, że z biegiem czasu człowiek się uczy, czyta i wyłapuje różne informacje - dlatego też zakładam, że jako drugi skok to połączenie spełni swoje zadanie i będzie po prostu lepsze. Niestety, z całymi zabawami w nagłośnienie nie jest tak łatwo i w zasadzie to jest największą bolączką. Nie mamy możliwości pokombinowania i posprawdzania i trochę błądzimy bazując na opiniach innych.

 

Temat założyłem ponieważ chcę spróbować dowidzieć się na przykład, że kupno tego i tego zmieni to i to na lepsze.

 

Przeglądam sobie radyjka, rzucam czasami okiem na jakieś wzmacniacze - potem staram si ę znaleźć jakieś opinie i tak ten czas leci.

 

Brothers in arms już czeka na czwartek na pierwszy odsłuch...

 

Foty z mojego bagażnika. Sorki za jakość, ale telefon nie zawsze dawał radę.

 

Dzięki za zdjęcia - a czy sama opcja docięcia jakiegoś materiały a'la karimata nie była by lepsza? Kurcze, zacznę od tej mojej skrzynki w boczku (chociaż akurat ta w boczku żywicowo nie wyląduje niestety) na początek a taka zabawa to w sam raz na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć, opkopuję swój wątek sprzed prawie dekady, bo mam serdeczną prośbę o pomoc. Auto trafiło do najmłodszego brata, cały zestaw wygląda w następujący sposób:

- Clarion DXZ-468RMP
- DLS R6A
- Morel MT-23
- Infinity Reference 7541A
- Hollywood EXCURSION X2-1040-D4 w skrzyni zamkniętej
- Kable AIV

 

Radio dokonało dziś żywota. Nie ma najmniejszego sensu próbować bo naprawiać bo swoje lata też ma.

 

Szukam następcy tego radia, które za możliwie najmniejszą kwotę zagra z tym zestawem. Szczerze, nie pamiątam połowy rzeczy sprzed tych kilku lat i dlatego proszę Was, siedzących w temacie o Wasze typy. 

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Na szybko wybrałęm nastepnego Clariona:

 

https://centrumaudio.pl/clarion-radio-samochodowe/9321-clarion-cz215e-cdusb.html

 

Czy zastąpi on w miarę przyzwoicie poprzedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...