Skocz do zawartości

Oszustaczek, co robić?


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego moim zdaniem zrób tak.

 

Zrób najłatwiejszy krok czyli zgłoś na policję. Jeśli policja nic nie wskóra, ja bym zrobił tak.

Jeśli masz auto w gazie czy coś co mało pali, zrób sobie wycieczkę z kolegami. Moim zdaniem warto wydać te 150 czy 200 zł na paliwo. Weź jakichś 'większych kolegów' i jak zobaczy was to nie będzie mu tak wesoło. Najpierw pokręćcie się koło jego posesji i obczajcie trochę temat. Gorzej jak mieszka w bloku. Zajedźcie do domu i już. A jaka to miejscowość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na psiarni i tak: kazali zgłosić naruszenie na portalu aukcyjnym tablica.pl, mają mnie tam jakoś pokierować. Jeśli nic nie załatwię w ten sposób mam się udać jeszcze raz. Poza tym wysłałem dzisiaj do kolesia 'przedsądowe wezwanie do przekazania zakupionego towaru'. Aż mi się język pie***** przez gnojka.

 

Dzwoniłem do niego i o dziwo odebrał. Słowa jego to: 'nie wiem o co chodzi, nie wiem jaki telefon, nie mogę rozmawiać, jestem w pracy', poznałem po głosie, że to ta sama osoba z którą rozmawiałem wcześniej. No nic, jutro idę jeszcze raz na pały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko pamietajcie. Albo zalatwiacie sprawe sami z kolegami i nie przyjemnymi konsekwencjami albo idziecie na policje. Zeby nie bylo, ze pojedziesz do niego go straszyc a potem idziesz na policje. Bo sam mozesz miec problemy przez jakies grozby karalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo koles jest glupi albo robi z siebie pajaca. Zapewne masz dowod wplaty jakis na konkretny adres, konkretne konto.

Mam wszystko konkretnie (dowody wpłat, pełne jego dane, nr telefonu, no wszystko w tych rozmowach gg jest - stan, komplet jaki zawiera telefon, itp. itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG jest takim samym dowodem jak e-mail, przynajmniej na swiecie wiec obstawiam, ze w PL podobnie jest.

Poza tym masz dowod wplaty, biling z tel. Nie szukajmy problemow, Policja nie bedzie starala sie udowadniac, ze cos kombinujesz bo sprawa jest jasna jak slonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 8 lat temu zrobił meni gościu w bambuko na allegro (też telefon komórkowy), co Ciekawe w tym czasie odezwał się do mnie jeszcze inny oszukany, doszlismy do wniosku, ze idziemy na policję każdy z osobna bez informowania policji o tym ze składamy doniesienie na jednego gościa. Policjant który mnie przyjął okazało się że skonczył studia tam gdzie ja no i najpierw pogadalismy o pierdołach i profesorach, a potem powiedział tak: "słuchaj, ja tu Twoje zeznania spisałem, ale, złóż doniesienie/pozew (już nie pamiętam) do prokuratury rejonowej, zrobisz to bezpośrendio to masz miesiąc do przodu bo od nas to będzie miesiąc leżało az ktos to przepisze i puści do prokuratury", zrobiłem jak gliniarz poradził... opisałem całą sprawę dołączyłem dokumenty z przelewem, aukcją, e-maile itp itd, jakież było moje miłe zdziwienei jak któregoś dnia rano zapukała Pani policjant i wręczyła mi "wezwanie na komendę w sprawie numer XXXX", poszedłem potwierdziłem zeznania złożone na policji, w prokuraturze i karuzela się ruszyła, dodam, że ten drugi oszukany tak samo postapił i gosć miał przysłowiowy Meksyk, okazało się, że to jakiś 19`latek, który oszukał co najmniej dwie osoby w tym mnie, zaczeły się mu jakies sprawy sadowe, w końcu zadzwoniłdo mnie jego ojciec i powiedział że wszystko odda, tylko w ratach, ale żebym wycofał pozew... zgodziłem się, ale powiedziałem, że wycofam pozew po spłacie wszystkiego, 600PLn oddawął 6 miesiecy, a ja nie wycofałem pozwu. Co lepsze, 2 lata póxniej znowu wezwanie na policję, okazało się że gościu znowu narozrabiał, jakaś passerka z radiami i znowu chcieli potwierdzić moje zeznania co do telefonu, żeby zrobić mu piękną kumulację i wydac jakiś sensowny wyrok, także moja rada, wal do prokuratury i się z tym nie pitol, prokuratura na bank to ruszy.

 

Powodzenia, wytrwałości i cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło poleconym priorytetem wszystko do prokuratury (mam nadzieję, że dobrze wybrałem oddział - Białograd). Teraz co oni mogą zrobić? Sprawa pójdzie do sądu i kto poniesie koszty? Jeśli on nie ma tego telefonu i nie ma kasy to co wtedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty ponosi ten, kto "przegrywa" sprawę. Także nie martw się. Ja kiedyś nawet nie zdążyłem zgłosić sprawy a mundurowi się u mnie pojawili, bo byłem jednym z kupujących na alle i widać nie tylko mnie już klient zdążył wykołować. Potem jego mama dzwoniła i powiedziała, że sama odda kasę tylko, żeby konto podać. Cóż ludzie myślą chyba, że takie przekręty przejdą "na sucho" :krzeslem:

na dniach będę wracać do domku mogę przejechać się przez świdwin i spróbować zadziałać....

Myślę, że nie ma już "samemu" co działać w tej sprawie. Teraz już odpowiednie organa się tym zajmą, a jeszcze uda się odebrać i co będzie :zglupkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...