Skocz do zawartości

Oszustaczek, co robić?


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje rady. Mianowicie dnia 24.09.2011 'zakupiłem' telefon komórkowy - Nokia N8 (tablica.pl). Była wystawiona za 800zł, zjechałem na 650zł - razem z wysyłką (miesięczna, w ogóle nieużywana, pełen komplet z gwarancją). Ugadałem się z kolesiem przez gg na temat szczegółów transakcji (mam wszystko w jakim była stanie tam napisane, o cenie, wysyłce, co zawiera komplet, pełne dane kolesia, itp.). 26.09.2011 przelałem mu na konto 500zł (mam potwierdzenie przelewu z odpowiednią notatką w 'tytule'). Kolejne 150zł dostał 28.09.2011 (także mam potwierdzenie). Miał wysłać zaraz na następny dzień, dzwonię do niego w piątek i mówi mi, że wyśle jutro (w sobotę). Przez weekend nie odbierał telefonów. Zadzwoniłem w poniedziałek i powiedział mi, że wysłał w piątek (wykręcał się coś, że pomyliło mu się i wysłał go jednak w piątek). Potem jakoś w tygodniu zadzwoniłem i mówił, że pomylił adres do wysyłki i jak paczka wróci nada ją jeszcze raz. Kolejne dni męczyłem go telefonami, jednak bezskutecznie - nie odbierał, pisałem na gg - nie odpowiadał. Aż 06.10.2011 odezwał się na gg i mówił, że nie miał czasu wysłać telefonu ze względu na to, że musi pracować, dał jednak znak, że wyśle go w piątek 07.10.2011 z opcją dostawy w sobotę. I co? ..oczywiście telefonu nie mam do dzisiaj, kontakt z nim też zerowy.

 

Co radzicie zrobić? Policja coś tu wskóra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja bym się tam przejechal pozyczyl auto od kumpla na gazik i go : ) z ziomkami zrobić sobie wycieczke : ) ja już tak jechałem w spawie allegro , paczka zaraz się znalazła .

Wydam 150zł na paliwo, okaże się, że nikogo nie ma w domu i co mi z tego? Albo, że nie ma kasy ani telefonu, dostanie łomot i na tym się skończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu ze czekasz jeszcze tydzien i w ciagu tego tygodnia telefonik ma znalezc sie w twoim posiadaniu jesli nie to idziesz na policje - tam skladasz zeznania ze zostales oszukany podajesz adres stronki internetowej. W bazie ogloszen musza miec to ogloszenie nawet jesli zostalo zakonczone. Przedstawiasz policji dowody wplat i zostawiasz im ksero tych dowodow dalej czekasz na rozwoj sytuacji.

 

Zapomnialbym - warto by bylo skontaktowac sie z BIG czy BIK juz nie pamietam - oni uwielbiaja takie akcje umieszczajac takiego delikwenta w krajowym rejestrze oszustow, mataczy i zadluzonych - co za tym idzie sam sie domysl.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem tylko powiedziec ze w moim przypadku policja nic nie pomogla, prawie 3 lata temu zostalem oszukany przez

allegro na 1000zl, do tej pory oplacam komornika zeby ściągnał pieniadze od oszuta, zaplacilem komornikowi juz prawie 200zl i dalej nic

złóż skargę na tego komornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz znajomego studenta prawa to napisz list zatytułowany jako "przedsądowe wezwanie do przekazania zakupionego towaru" czy coś w tym stylu, i do tego kilka mądrych słów i kilka paragrafów. Jeśli nie masz znajomego "prawnika" to poszperaj na forach prawniczych msn-wink.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialbym - warto by bylo skontaktowac sie z BIG czy BIK juz nie pamietam - oni uwielbiaja takie akcje umieszczajac takiego delikwenta w krajowym rejestrze oszustow, mataczy i zadluzonych - co za tym idzie sam sie domysl.

 

kolego, zacznijmy od tego, iż mylisz BIK - Biuro informacji kredytowej, z KRD - Krajowy rejestr długów.

 

To, po pierwsze.

 

Po drugie, zgodnie z naszym prawem, osoba fizyczna może wpisać inną osobę fizyczną do tej bazy, tylko na podstawie wyroku sądu. Na dodatek musisz podpisać umowę z KRD, założyć sobie u nich konto itd. Jeśli natomiast przysłowiowy "deal" nastąpił między firmami, wtedy zupełnie inaczej podchodzi się do tematu.

 

NIE MA TAK LEKKO ZE WSZELKIMI WPISAMI INNYCH DO RÓŻNYCH BAZ.

 

To, że np. bank może Cie wpisać za 2 PLN do KRD, nie oznacza, że Ty możesz od tak wpisać bank za 2 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz znajomego studenta prawa to napisz list zatytułowany jako "przedsądowe wezwanie do przekazania zakupionego towaru" czy coś w tym stylu, i do tego kilka mądrych słów i kilka paragrafów. Jeśli nie masz znajomego "prawnika" to poszperaj na forach prawniczych Dołączona grafika

Chyba nie można mi czegoś takiego podrabiać.

 

Wiem też, że groźby z mojej strony mogą być karalne. Mam nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w czwartek. W razie co mam wszystko wydrukowane aby przekazać w ręce policji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie można mi czegoś takiego podrabiać.

 

 

Ale co podrabiać? To jest przedsądowe a nie sądowe wezwanie, tu nic nie podrabiasz, po prostu komponujesz pismo o wyniosłym tonie, z paragrafami oraz z najważniejszym słowem które zawiera człon "sąd" - zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z kolezenska pomoca na forum ? czy mieszka ktos w poblizu tego delikwenta ? Zawsze moznaby go odwiedzic i grzecznie poprosic o sfinalizowanie transakcji - grzecznie najpierw bez odcinania tlenu do muzgu (duszenia)

 

Bycmoze troche przecholowalem z tym BIK czy BIG ale nie oznacza to ze nie jest mozliwe. czytalem o tym na innym forum ale proces ten trwal jakos 2 lata.

wydaje mi sie ze powinienes jednak zadzialac wraz z policja w koncu od tego sa. jesli ci sie nie uda to jiz tylko zosyaje pozadny oklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu wcale nie trzeba komornika piszesz dwa pisma zatytułowane jak wcześniej koledzy napisali. Potem udajesz się do sądu i zakładasz sprawę. Na twoim miejscu nie czekał bym odrazu zgłośił bym sprawę na pieski i przesłał mu skan notki policyjnej czasami to działa a czasami nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...