Skocz do zawartości

Codzienne rozładowanie auta.


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! mam taki problemik, pojezdze autem wszystko fajnie git, odstawiam je przed dom na 2 dzien przychodze do auta i jak odpale to jest ok ! ale jak juz 2 dni nie jezdzi to juz nie ma szans ! aku 0 . co moze byc powodem rozladowywania ? powiem w dodatku ze moje radio nie zalacza sie przy przekreceniu kluczyka w stacyjce. radio moge wlączyc w kazdym momencie ba , jak przekrece sobie swiatla na wylaczonym silniku to radio tez sie oswietla, hmm. ma ktos jakis pomysl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powodów może być dużo i na odległość ciężko coś konkretnego wskazać ale na początek proponuję(z doświadczenia):

- sprawdź czy nie świeci Ci na stałe światełko w bagażniku

- sprawdź ile amper w stanie spoczynku pobiera Ci radio

 

Jeżeli z tego nic nie wyniknie to pozostaje zabawa z miernikiem i sprawdzanie wszystkich obwodów :wink2:

 

Ps.

Raz miałem taki przypadek że kabel akumulator - rozrusznik był przetarty i jak było wilgotno to był stały upływ prądu na poziomie 3A :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio moge wlączyc w kazdym momencie

 

Masz spięty żółty z czerwonym i stąd żłopanie prądu . Podłącz tak jak powinno być czyli radio gra dopiero po wsadzeniu kluczyka (nie trzeba włączać zapłonu) i gaśnie jak kluczyk wyjmujesz .

 

 

PS: niektóre auta (tigra, astra) nie mają takiego bajeru (prąd po stacyjce) i trzeba pstryczek zakładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej bedzie to radio. Ino mnie zastanawia, czemu u innych te same Alpinki ciagna a u innych nie :) Ja zawsze wale nowa instalacje pod radio i zawsze bezposrednio z aku. Mialem juz w dwoch autach kilka radyjek roznych marek i zadne mi nie sprawialo tego typu problemow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po robocie czyli 1 dzien minał , odpalam auto , troche jeknal ale odpalil normalnie a radio bylo odlaczone, to chyba dobrze jak na to ze aku byl w ogole nie naladowany : ))

 

i dupa wchodze do auta 2 h pozniej i rozladowane... czyli to chyba jednak nie bedzie radio... mozliwe ze akumulator mi padl po niecalym roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze akumulator mi padl po niecalym roku ?

 

w tej chwili tanie aku to loteria, nie ktore moga trzymac kilka lat a nie ktore padaja juz przed zima w pierwszym sezonie, nawet popularnie centry czy bosche. nie pozostaje nic innego jak reklamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie trasy + audio i tak jak było napisane akumulator nie jest naładowany. Masz VW więc możesz poszukać większego alternatora, ja w golfie 3 TDI miałem alternator 120A więc z ładowaniem nie było problemów.

 

W VR6 był chyba alternator 140A, a być może mocowanie będzie podobne lub takie same jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby ma racje. U mnie powoli zaczyna sie to samo :dobani: Ostatnio po kole 18 h nie jezdzenia i zimnej nocy troche mi cienko zakrecil :...: Bedzie trzeba na zime aku wymienic.. BTW w Mazdzie mialem nowa Centre Future, tez dosc rozbudowane audio (3 grzejniki) i nie mialem zadnych problemow :) Teraz tez sie skusze na cos tego typu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki sam problem tylko że w polo classic z 98 r.

Po pół roku nowy aku zdechł całkiem.

Oddałem na gwarancję ale nie uznali mi jej.

Okazało się że uzwojenie alternatora spuchło i przez to nie było odpowiedniego ładowania.

Alternator jest w miejscu dość mocno narażonym na zalania wodą z kałuż.

Regeneracja altka załatwiła sprawę na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...