Skocz do zawartości

Najlepsze klucze nasadowe


unik
 Udostępnij

Najlepsze klucze nasadowe  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie są najlepsze klucze nasadowe



Rekomendowane odpowiedzi

Beta, tylko odpowiedź sobie na pytanie, czy będą one maltretowane w trybie warsztatowym na co dzień w tzw. stresie, jeśli nie to lepiej oszczędzić i kupić Yato lub Stanley-e, które do majsterkowania nadają się tak samo.

 

P.s: taki temat podobny już był na forum, trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za Beta. Mamy takie w pracy i są nie do zajechania. Nawet cienkie płaskie śrubokręty wytrzymują więcej niż można by się było spodziewać. Natomiast w warunkach domowych mam zestaw Honitona, a i pewnie jego nie wykorzystuję nawet w połowie możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Honitna i złamałem już dwie grzechotki (jakiś starszy zestaw).

Teraz używam zestawu GEKO, bo taki polecili mi na elektrodzie. Do dziś bez problemu, a zestaw kosztował ok. 140 zł, na prawdę polecam do amatorskich zastosowań.

 

Wszystkie te firmy są bardzo dobre, w zależności gdzie tego będziesz używał.

Yato mam zaciskarkę i bardzo dobra jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaa uzywam King Tony Beta i Stanley i najbardziej relacją jakości do ceny podobają mi sie te pierwsze.

Co do kluczy imbusowych najlepiej pracuje mi sie imbusami Wurth'a nie wiem ktos dla nich je robi ale mi najlepiej podchodza zaraz po kluczach firmy Wiha, ktorej to mam i imbusy i torxy, a takze male nasadowe.

Tych firm ja jestem pewny, oczywiscie jak bedzie sie chcialo to wszystko sie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kluczy nasadowych Proxxon (zestaw 23640, 86 elementów) już trochę czasu i jestem bardzo zadowolony. Lekko nie mają a śladów zużycia brak.

 

Zaznaczam że nie używam tego do kręcenia jakiś pierdół tylko często i gęsto ciężka robota z metrowymi brechami nawet na małej grzechotce :)

 

Jak kupowałem to płaciłem około 700zł teraz pewnie można kupic taniej ale i tak nie żaluje ani złótowki. Polecam.

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam narzędzia Tengtools, cena nie jest zaporowa a narzędzia są wysokiej jakości.

Mam komplet nasadowych 1/2" Stahlwille i podobny z Tengtools, jedne i drugie radzą sobie tak samo, nic nie udało mi się uszkodzić jak do tej pory z nasadek, przedłużek. Jedynie grzechotka Stahlwille odmówiła posłuszeństwa, jednak wymienili na nową bez problemów (dożywotnia gwaracja). Tylko porównując cenę zakupu kompletu Stahlwille a Tengtools, to za cenę pierwszego można mieć 4 lub 5 kompletów drugiego...

Obecne klucze Bety to raczej ładnie wyglądają, bo wytrzymałością już nawet nie nawiązują do dawnych produktów, niestety.

Dobre i mocne klucze również produkuje Proxxon, mam komplet grzechotki 1/4" i mogę śmiało powiedzieć, że jest bardzoo mocny. Grzechotka odkręca czasem zapieczone i zardzewiałe śruby/nakrętki na klucz 13, a to już spore obciążenie. Jedyną wadą ich jest to, że leżąc w wilgotnym warsztacie zaczynają pokrywać się rdzą :dontgetit:

Toptul również ma niezłe jakościowo narzędzia, ale dystrybucja jest niestety ograniczona tylko do IC...

Warto zainteresować się narzędziami firmy Kamasa Tools, wysoka liga za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Hazet

2 Toptul

3 Stahlwille

4 Beta

5 Proxon

6 Bahco

7 Stanley

8 Yato

9 Honiton

10 Coval

 

Generalnie trzeba się zastanowić czy wykorzystamy potencjał danych narzędzi , częstotliwość ich używania jak ich obciążenie. Dlatego nie bawiąc się w ciężką mechanikę wybrałem prawie największy komplet walizkowy YT-3881 post-5046-0-40751800-1318246912_thumb.jpg natomiast do samochodu mały YT-1447 post-5046-0-45497200-1318246929_thumb.jpg na 1/4" plus różnego rodzaju kombinerki, szczypce, śrubokręty zwykłe i precyzyjne itp. Natomiast kolega ma od wielu lat mechanikę - zawieszenia , hamulce i on jedzie tylko na : Toptul 80%, Beta 15%, Proxon 5% i całkowicie to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo jeszcze zapomniałem, jakby ktoś trafił na dobrą cenę kompletów firmy Koken, to brać ile wlezie, narzędzia nie chcą się poprostu zepsuć ani zużyć...

Mam grzechotkę 1/2 cala drobnozębną z Koken`a, ktora ma około 20 lat, chodzi idealnie i tak płynnie, że nawet nie słychać jej pracy przy cofaniu, o wytrzymałości nie wspominam, bo to Koken.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzuciłbym do stawki wspomniane przez gazownika Bahco. Mam okazję ostatnimi czasy nimi pracować i moim zdaniem trwałość, jakość użytych elementów i wykonanie to rewelacja. Tyle, że w porównaniu do Yato są drogawe, bo w tej samej cenie mamy znacznie uboższy komplet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Sprecyzuj co znaczy dla Ciebie sporadycznie, jeżeli będziesz ich używać raz na rok to nie ma zwykle sensu brać takich z wyższej półki, bo jakich byś nie kupił to będą dobre. Mam czwarty rok zestaw nasadek stanleya używanych raz w miesiącu i żadnych zastrzeżeń.

Najlepiej będzie jeśli dopytasz się o klucze tutaj https://buythis.pl/nasadki-klucze-nasadowe/ Na miejscu mogą Ci coś doradzić oraz dobrać odpowiedni zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...