Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz pod tweetery


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z-tka seria "competition" paradoksalnie wydajniejsza prądowo (1ohm stable) a bardzo przyjemna u góry, potwierdzam (nieznaczną wyższość) nad studio (ostre manewry z modelem studio 300). 500tka mało testowana (zazdrość hehepack :zdegustowany: ) ale przy pasywce w 3 drogach kurewsko spójny i wzorcowy dźwięk na razie mnie nie stać ale to mój docel :rotfl: , niestety do aktywki nie nada się.

Co do napędu woferów Zapp w niektórych przypadkach potrafi zdegustować ale w moim przypadku podszedł bardzo a miał wielu renomowanych przeciwników.

 

jak masz obeznanego magika i trochę zacięcia można próbować "dłubać" w elementach przedwzmacniacza czasami (placebo ?) daje wymierne efekty.

 

"Chłodne, chirurgiczne" granie hmmm... tego sie nie poszuka samym piecem musisz wyselekcjonowac cały skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie mi ...posty pokickały co nie znaczy, że Zapco nie potrafi zagrac i tak i tak jak trzeba zagra jak misio a jak trzeba to potrafi pokazać pazura.

 

Recepta jest dośc skomplikowana.

1. producent (model) głosnika

2. jego ukierunkowanie

3. jego pasmo grania

4. zastosowane źródło dźwięku

5. zastosowany wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest dośc skomplikowana.

1. producent (model) głosnika

2. jego ukierunkowanie

3. jego pasmo grania

4. zastosowane źródło dźwięku

5. zastosowany wzmacniacz.

 

1.tweetery lotus reference

2.będą w slupkach,teraz trójkąty w drzwiach

3.nie wiem bo zwrotnice juz byly dwa razy robione aby je zlagodzić,na radiu bawie sie co chwile aby bylo ok ale tne mocno

4.radio jvs kd sh 1000,(cd czasem mp3 na miescie...)

5.wzmacniacz DLS A3

 

podpowiem ze one nie graja moze za ostro według innych ja poprostu tak lubie.kazdy mowi ze dałby wiecej gory bo...ale ja tak nie lubie.mysle gdybym mial 3 wayy to chyba tweeterów wcale bym nie dawał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tweetery lotus reference

2.będą w slupkach,teraz trójkąty w drzwiach

3.nie wiem bo zwrotnice juz byly dwa razy robione aby je zlagodzić,na radiu bawie sie co chwile aby bylo ok ale tne mocno

4.radio jvs kd sh 1000,(cd czasem mp3 na miescie...)

5.wzmacniacz DLS A3

 

podpowiem ze one nie graja moze za ostro według innych ja poprostu tak lubie.kazdy mowi ze dałby wiecej gory bo...ale ja tak nie lubie.mysle gdybym mial 3 wayy to chyba tweeterów wcale bym nie dawał ;)

Którą generację Lotusów posiadasz? Starszą aluminiową, czy nowszą, jedwabną bodajże?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotusy w ogole (z natury) do "morelowatych" nie naleza.

Hmmm, miałem Refy z pierwszej serii i ostatnie co można o nich powiedzieć, to to, że są ostre.

Z nimi temat jest taki moim zdaniem, że pomimo niskiego Fs tak na prawdę nie lubią niskiego cięcia.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale chyba nawet w oryginalnych zwrotkach cięcia były filtrami III-rzędu i raczej wysokie?

Bardzo dobre przetworniki, z lekko wycofanymi najwyższymi rejestrami.

 

Pytam o serię, ponieważ być może autor postu po prostu za wiele od nich wymaga w sensie cięć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm, miałem Refy z pierwszej serii i ostatnie co można o nich powiedzieć, to to, że są ostre.

Z nimi temat jest taki moim zdaniem, że pomimo niskiego Fs tak na prawdę nie lubią niskiego cięcia.

 

To właśnie było jednym z kryteriów dla których te tweetery zagościły w systemie Dubera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie było jednym z kryteriów dla których te tweetery zagościły w systemie Dubera.

O ile mi wiadomo, A3 należy raczej do ciepławych pieców? Przyznam, nie słuchałem.

Jeśli więc nadal jest za ostro to albo Duber ma niebywałe wręcz w tej materii wymagania :) albo coś jest nie tak jak należy z cięciami Lotusów, albo ... jednostka.

Najcieplejszy piec (poza Audisonami), z jakim przyszło mi posłuchać Ref'ów to H/K CA240.

Ale nawet z SA50 nie było mowy o żadnej ostrości. Fakt, że sygnałem zasilał je wówczas DRX9175R.

Proponuję więc w pierwszej kolejności pożyczyć od kogoś znaną z łagodnej góry jednostkę, a jeśli to nie pomoże - zapiąć H/K kolegi jubyV8.

Jeśli i to nie zaradzi problemowi - weryfikacja zwrotek.

A jeżeli i tu klapa będzie ... zostaje tylko jedno rozwiązanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciecia (ich miejsce i stromosc) bym sie nie klopotal w tym systemie, bo projektowala to ''tega glowa'' lecz znow obstawiam tego JVC'a jako winowajce . Najlepsze to to ze podpiecie innego grajka zajmie 5 min , a to nic wobec koniecznosci przerobienia instalacji w razie aktywki . Na dodatek wymiana radia przy odsprzedazy sh1000 nie zszarga Ci kieszeni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne inne radio spoko,choc to nie 5 min w moim przypadku...mam porobione tak aby potencjalny złodziej(samobójca)mial jak najtrudniej...

zaznaczam ze ja lubie mega łagodną góre.stąd moje zrzędzenie :wink:

A tam, zrzędzenie :) Nikt na nie nie zrzędzi :)

Jeno inkwizycja święta w poszukiwaniu winnego się przedsięwzięła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Referensy i też tnę je aktywnie. U mnie napędza je Audison VR203. Wcześniej były jakieś alpinki ze starych czarnych serii ale było za ostro. Kluskowaty Audison dość znacznie je złagodził, i sprawił ze brzmienie jest cieplejsze a jednocześnie detaliczne. Naprawdę polecam Audisona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...