Skocz do zawartości

Jaką antenę do auta zakupić


A r t u r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien dylemat, a przecież od czego jest forum :).

Zaspawałem obecny otwór na antenę zewnętrzną. Zamierzam zatem kupić antenę wewnętrzną.

Macie jakieś opinie co do takich rozwiązań.

 

Chodzi oto że jest mnóstwo anten za normalne pieniądze.

Ale znalazłem taką BLAUPUNKT WEWNETRZNA ANTENA SAMOCHODOWA FM / AM !!

http://allegro.pl/blaupunkt-wewnetrzna-antena-samochodowa-fm-am-i1832051499.html?source=oo

kosztuje z przesyłką 130 zł więc nie tak mało.

 

Jak myślicie jest sens kupować taką czy sobie dać spokój i kupić zwykłą za 20 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys tego blaupunkta i sprawowal sie calkiem oki (jak kazda tego typu antena byl troche kierunkowy)jesli zamontujesz na przedniej szybie bedzie smigalo podobnie jak na dachowce

pozdr

m

 

Dzięki za opinie,

 

Najlepszy jest normalny bat zewnętrzny i sprawna instalacja

 

To to i ja wiem. Ale nie mam miejsca już na antenę, a dziury wiercić nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dobrą antene, zapłaciłem za nią 40zł jakoś, nie pamietam co to za firma ale niestety zacząłem kręcić męczyć i upierniczyłem wtyki... czyli teraz nic nie gra i myślę o takiej samej, posiadała wzmacniacz itd więc produkt na prawdę dobry, sciągała mi bez problemu wszystkie stacje radiowe ale z masą miałem problem, teraz rozwiązałbym go inaczej. Polecam też taką antene zwykłą, żeby włożyć ją pod dechę albo maskę, dokleić masę i bedzie grać radio normalnie. Mnie czeka znów kupno, ale tych samych na allegro nie widzę więc muszę kupić u mnie.

 

Zwykła za 20zł sciąga perfekcyjnie Radio MaRyja i nawet dobrze frefefem i zetke :)

 

P.S. to coś tego typu ANTENA ale moja posiada kabel o długości 5m z ładnie zarobionymi końcówkami (no powiedzmy :P ) oraz normalne wejścia antenowe a nie jakieś RAKU sraku... No i przy kablu 5m jest też taka remotka do podłączenia wzmocnienia i daje ono sporo!

 

P.S.S. (:P) Dzwoniłem do kolegi i ma na sklepie więc jak ktoś chętny to dajcie znać na PW, cena około 40zł. Chyba że znajdziecie takie coś na allegro to i ja chce taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie pisać nowego wątku, a stary się nada więc.

Zakupiłem antenę z wzmacniaczem, wszystko podłączyłem, na zgaszonym motorze śmiga aż miło, sciąga wiekszość fal, czasem i niemieckie. Odpalę motor i jest po radiu :) Dziś dołożyłem masę z tyłu auta przy antenie i trochę się poprawiło ale możliwe że to jeszcze nie to.

Czy dołożyć jeszcze jedną masę na początku kabla (czytaj przy radiu) i podpiąć obudowę radia do masy ?

Jakieś pomysły co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nagroda złotej łopaty dla mnie. Odkopuje. Sprawa wygląda tak że wyrzuciłem z dachu antene i już tam nie wróci. Wewnętrzne anteny które testowałem ( czyli dwie z allegro za max 30zł jedna z osobnym wzmacniaczem z allegro za 30zł). Myślę nad hybrydą anteny wewnętrzenej/ zewnętrznej tj. albo montaż bata anteny we wnęce tylnej klapy lub co gdzieś znalazłem pod zderzakiem/ zderzakami przód/ tył. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Jaka opcja ma większy technologiczny sens? Może ktoś przerabiał temat w ten sposób i już coś ma ogarnięte? Osobiście myślałem nad dipolem do zderzaka ale tylko jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ale stary kotlet. Ale po przeczytaniu dało do myślenia. Myślałem , że sprawa anteny to raczej prosty temat , bo przecież to raczej nie jest wymagający i trudny element po tylu latach rozwoju ;)

Może ktoś podpowiedzieć na temat anteny , która to zwyczajnie będzie dobra. Cała instalacja będzie w garażu zamkniętym na zasilaczu. W związku z czym antena ma jedno zadanie- działać. Myślę o zwykłej antenie zewnętrznej z użyciem albo wbudowanego , albo zew wzmacniacza. Jakieś sprawdzone ścieżki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...