Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Morel Tempo 6


pebcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po raz kolejny proszę was o pomoc :) Zakupiłem już zestaw Morel Tempo, przymocowałem do blachy solidnie na podwójnym dystansie z mdf, drzwi wygłuszone.

 

Radio to Clarion CZ200E - zostaje, wzmacniacz Blaupunkt GTA460, pozostałość po poprzednim zestawie - do piekła :)

 

Może zacznę od tego jak to gra. Gra super :) Góra bardzo dobra, niesamowicie wyraźna a zarazem łagodna i nie kująca. Średnie też niczego sobie, tak jak ktoś wspomniał trochę cofnięte ale podbicie w radiu chyba załatwiło sprawę. Dół.. no tutaj po raz kolejny dobrze ludzie na forum prawią.. kicka niemal nie ma, ale schodzą tak przyjemnie nisko.. :) Niestety bardzo często bas jest słabo wyczuwalny, we wzmacniaczu włączyłem "bass boost na +6db" i na postoju jest super jak z subwooferem, niestety podczas jazdy już gorzej ale nie tragicznie.

 

Muzyka to hh, radiowe kawałki, troszeczkę rocka.

 

Szukam jakiegoś dwukanałowego wzmaka. Czy może ktoś mi przedstawić różnice brzmieniowe pomiędzy tzw forumowymi hitami? Wyczytałem że ten zestaw ładnie gra z XM6020, ale z kolei o samym XM słyszałem że ma słaby dół.. a mi właśnie tego brakuje w obecnym zestawie.

 

Alpine sobie odpuściłem z góry, ponieważ boje się ostrej góry.

 

A jak one zagrają z Kenwoodem KAC? Czy wszystkie klocki z tej serii grają podobnie? Ktoś z forumowiczów sprzedawał KAC-PS301T.

 

Budżet to 300 zł, najlepiej już z uwzględnionymi kosztami wysyłki.

 

 

 

Dość ważne PS: w obecnym Blaupunktcie jak wyżej wspomniałem użyłem opcji bass boost, wzmacniacze przedstawione wyżej nie mają takich nieaudiofilskich bajerów. Czy nie stracę na tym dolnego pasma?

 

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Morel Tempo 6 wzmacniacz Macrom 44.07.

Gra piknie :)

Ale mam suba MDS08 w klozecie 15l, tak więc basu nie brakuje.

Tego Macroma dostaniesz za 250 - 300 PLN z przesyłką (ja dałem 280) tak więc mieści się w Twoim budżecie.

Wg mnie kick jest w Morelach OK, góra też OK, tylko średnicy trochę za dużo. Ale wycofałem 1kHz o -2dB na radiu i jest OK :)

Poprzednio miałem El Comp 6, ale Morele grają kulturalniej, zwłaszcza góra jest bardziej zrównoważona i zestaw nie męczy podczas długiej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko średnicy trochę za dużo

U la la, to ciekawy przypadek, bo mi się już udało do 4 samochodów wsadzić i wszędzie brakowało średnich :)

Co do zasilenia, pod Crunchem, który pozostał po poprzedniej instalce w Lancerze 10 kumpla, gdzie zrobiłem pancerne drzwi, kicka nie brakowało.

Może pojemność drzwi przypasowała, nie wiem, ale było na prawdę dobrze.

Osłuchiwałem tego zestawu długo pod xm-6020 i nie słyszałem wielkiej różnicy w dolnym paśmie, a nawet te drobne różnice mogły wynikać ze sposobu montażu i wygłuszenia drzwi.

Co do Kenwooda, nie słyszałem z tempo, ale z innymi tak i również go polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U la la, to ciekawy przypadek, bo mi się już udało do 4 samochodów wsadzić i wszędzie brakowało średnich :)

 

Mów co chcesz, mi Morele wokalami "dają" po uszach :) Takie jest moje zdanie i je podzielam :)

Może to kwestia wzmaka albo radia (Kenwood KDC-6541U), bo El Compy waliły mi średnicą jeszcze bardziej.

Drzwi mam zrobione dobrze, zresztą w Focusie II drzwi w wykonaniu fabrycznym są już bardzo szczelne (blacha grodziowa jest prawie w 100% pełna i dość sztywna)

Tak więc, jeśli chodzi o kick to może Morelom pasuje rodzaj i pojemność tych drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz basu więcej, o czym pisałeś na początku, to XM da go najmniej z tych trzech, więc odrzuć go.

 

Co do ps200t to był ostatnio wątek na forum: http://www.strefacaraudio.pl/topic/19004-kenwood-kac-923-vs-ps200t/

 

Rodek jest sporo mocniejszy od Kenia, ale do T6 niczego więcej nie potrzeba.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/15653-hertz-hsk-i-wzmacniacz-rodek-r2100a-jak-to-zagra/

 

Szukanie nie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o wzmacniaczach Rodek R2100A, Sony XM-6020 i Kenwood PS200T? Którego ze stawki proponowalibyście do Moreli? Wymieniłem od najdroższego do najtańszego.

Zaryzykuję stwierdzenie, że wymiana wzmaka nie poprawi Ci w oczekiwanym stopniu tych basów. Uszczuplisz się o trochę gotówki i pewnie nadal pozostanie niedosyt. Przyjrzałbym się tym drzwiom dokładniej na Twoim miejscu, zanim zaczniesz przerzucać się sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już teraz jestem bardzo zadowolony, może źle to wyraziłem na początku. Mam jedynie minimalne zastrzeżenia do grania. Wzmacniacz chcę wymienić tak czy siak, bo mam teraz marketową 4 kanałówkę, a chciałbym jakąś lepszą 2ch w podobnym budżecie. Jestem trochę minimalistą i nie lubię mieć czegoś, czego nie używam - nawet drugi kabel sygnałowy pójdzie out :) O gotówkę tak bardzo się nie martwię, bo poprzedni wzmak sprzedam za jakieś 150 - 200 zł, zauważyłem już że takie popularne marketówki lepiej się sprzedają niż te porządniejsze lecz starsze sprzęty.

 

PS: A basu od czasu rozpoczęcia tematu ciągle przybywa :) Głośniki układają się dłużej niż mógłbym przypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pochopnymi decyzjami, radzę posłuchać troszkę innych samochodów, a w szczególności tych z Morelami T6.

 

A co do Blaupunkta, to można go wymienić, tylko na coś konkretnego, co gra w Twoim guście, a nie to co jest ostatnio największym hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

To prawda, chyba tak zrobię.

Najbardziej irytuje mnie przekładnie przewodów przez kostkę karoseria-drzwi :-| Nie wiem jeszcze jak to wygląda w mojej a4b6, ale domyślam się, ze łatwo nie będzie :-D

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym jednak w bi-amp, sciszysz sobie tweetery odpowiednio, a i woofery trochę odżyją.

 

I jeżeli basu mało to upewnij się, czy pomiędzy pierścieniami a drzwiami nie ma maty wygłuszającej. Warto sprawdzić również polaryzację głośników.

 

Wydaje mi się ze bi-amp, odpowiednia regulacja sprzętu i odpowiednia aplikacja głośników da dużo wiecej niż różnica pomiędzy jednym wzmacniaczem a drugim. Szczególnie w podobnej polce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I jeżeli basu mało to upewnij się, czy pomiędzy pierścieniami a drzwiami nie ma maty wygłuszającej.

A powinna być czy nie? W poprzednim aucie jak robiłem to matę dawałem już na dystans a sam dystans do gołej blachy. Oglądając fotorelację zauważyłem właśnie, że sporo osób mocuje dystans na maty. Które rozwiązanie jest lepsze?  :?:

 

 

 


Na pewno masz zajętych tylko kilka pinów w tej kostce, wiertełko 5-6mm i masz gotowy „otwór technologiczny”

Mimo wszystko wyciąganie tych złącz z karoserii i drzwi to niezła mordęga  :przestraszony:

Czy kabelek 2x1mm2 wystarczy do tw? A może po prostu wykorzystam fabryczny i podepnę się do kostki iso przy radiu  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy jeśli rozdzielę zwrotnice morelek i tweetery zasilę końcówkami z radia a nie z wzmaka, to stracę na jakości, kontroli, czy regulacji w porównaniu do tego, jakbym woofery i tweetery puścił z soniaka 5540f? Chodzi o to, że mam już położone dwie pary sygnałówek i musiałbym ciągnąć trzecią, a może warto zainteresować się bi-ampingiem...Jednostka to kenio bt53u. Mogłem od razu położyć trzy pary rca, ale nie wiedziałem, że na przód trafi mi się czterokanałówka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...