Skocz do zawartości

Wykorzystanie głośników z wieży HI-fi w aucie


cichy02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam następujący problem: Dysponuje dwoma kolumnami od solidnej wieży (150w, 6 ohmów ). Chciałem je (lub chociaż jeden z nich) podłączyć w aucie do radia (niemarkowe 4X40w). Wiem ,że nie obejdzie się bez wzmacniacza. Ale czego jeszcze? Przetwornicy? Dodam ,że jestem kompletnie "zielony" jeśli chodzi o car audio, interesuje mnie rozwiązanie niskobudżetowe. Rozważałem również (w przypadku jeśli podłączenie wspomnianych kolumn byłoby nieopłacalne), kupno 2 głośników do tylnich drzwi które dałyby bez przeróbek przyzwoitą namiastkę basów. W tym przypadku prosiłbym o polecenie tanich produktów i ich profesjonalne nazewnictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw kto Ci odpowie:)

I gdzie chcesz te kolumny wozić? Z tyłu na kanapie? (nie odpowiadaj mi na to pytanie tylko pomyśl...)

Ma być budżetowo tak? hmmm z resztą nie będę nic pisał ponieważ nawet nie raczyłeś powiedzieć co to za auto, jak wygląda przód itp... radio, jakie? Mam wróżyć z fusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: Golf 3, Radio: jakieś tandetnej firmy "perfect cau-210",Miejsce: jedną z kolumn zamierzałem przymocować na stałe w bagażniku lewa ścianka(zmieści się). Głośniki z przodu to alpine sxe 1725s + standardowe wysokotonowe w desce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje dwoma kolumnami

 

Powiedzmy ,że jestem mało wymagający

 

podłączasz , słuchasz i teraz albo zostawiasz albo o ile okaże się że jednak wymagasz więcej wywalasz .

 

Uprzedzając pytania o podłączenie, to nic nie potrzebujesz(zwrotki) , a tylko przeciągasz kable i podłączasz kabelki od radia do zacisków kolumn.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego połączenia już próbowałem ale bez przesady efekt był beznadziejny. Lepiej to już działały nawet przednie. Szukałem wzmacniaczy. Ceny około 100zł za 70w, 200 zł za około 120w. Tu pojawił się pierwszy problem jak podłączyć wzmacniacz? Skąd zasilić? Z instalacji ,czy przetwornicy? Czy przetwornica jest w ogóle potrzebna? Trochę(na początku) było to dla mnie złożone. Pomyślałem wówczas pójść w inną stronę po prostu kupić 2 głośniki do tyłu, bez wzmacniacza itd. Ale tu pytanie o rodzaj głośników: niskotonowe? średnioniskotonowe? Jakie mam oczekiwanie od tych 2 głośników? Niższy ton od tych z przodu w zakresie mocy do 40 watów.

p.s. Co to jest zwrotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawił się pierwszy problem jak podłączyć wzmacniacz? Skąd zasilić? Z instalacji ,czy przetwornicy? Czy przetwornica jest w ogóle potrzebna? Trochę(na początku) było to dla mnie złożone.

Chyba sobie żartujesz :dontgetit: Poczytaj trochę najpierw... z wiedzą się nie rodzi, trzeba się po prostu trochę wysilić.

 

 

Ale tu pytanie o rodzaj głośników: niskotonowe? średnioniskotonowe? Jakie mam oczekiwanie od tych 2 głośników? Niższy ton od tych z przodu w zakresie mocy do 40 watów.

p.s. Co to jest zwrotka?

Yyyyy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...