Skocz do zawartości

VW Golf III


A r t u r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sądzę że soczyste 150W z A3 poradzi sobie bez większych problemów z 200-watowym wooferem Morel'a

pewnie ze A3 je pogoni nie musisz się martwić

 

Dzięki, dobrze wiedzieć :)

 

Morel Elate SW6

 

nie lubię tego woofera

 

Hmm możesz rozszerzyć myśl,

Słyszałem model Dotech, sugerując się odsłuchem idę dalej myśląc że hybrid lepszy od dotecha, a elate lepszy od hybrida ;)- czy może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie elate jest wiele więcej wooferów które grają lepiej , ten woofer jest mółowaty i bez polotu , sróbuj w niego wpakować 150W z A3 a nie wytrzyma tego bankowo ( ta moc jest wyssana z palca chyba ).

 

Hmmm, to trochę mnie zmartwiłeś, kurcze i jak tu szukać bez odsłuchu sprzętu, muszę zdać się na opinie innych na forum i szukać czegoś innego/lepszego, a może Ty coś polecisz w tym przedziale cenowym, bądź zestaw do ok 2 koła, co będzie dobrze brzmiał pod a3, liczy się dla mnie klarowny, czysty dźwięk nie musi być jakiś bardzo wielki wykop, aby to ładnie brzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukal czegos w 3 way

Jeśli nie jesteś doświadczony i nie masz kogoś kto ogarnie Ci strojenie to należy sobie 3way sobie odpuścić .

Jeśli chcesz naprawdę dobry 2way to najlepszy który w życiu słyszałem to dego master , narazie nic go nie przebija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąc ogarnąc 3 way...a kto mówi ze samemu cza to ogarniac..są fachowcy

ale gdybym ja chcial kiedyc cos z przodu zmieniac to tylko 3 way,oczywiscie nie zanosi sie u mnie na to ale gdyby....

poprostu mysle ze jest to krok wyżej nad 2 way

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do woofera AS 165 Phase to zajebisty woofer, ale juz wysokie tony z tego zestawu takie zajebiste nie sa delikatnie mowiac.

 

Zależy mi na dobrym zestawie, więc tweeter już bym musiał inny kombinować.

 

Jeśli chcesz naprawdę dobry 2way to najlepszy który w życiu słyszałem to dego master , narazie nic go nie przebija.

 

No na taki zestaw to niestety mnie nie stać:/ chyba że jakimś cudem jakąś używkę, ale jakoś jestem sceptyczny do używanych głośników.

 

ogarnąc ogarnąc 3 way...a kto mówi ze samemu cza to ogarniac..są fachowcy

 

Dokładnie, samemu nawet nie wiedziałbym jak się do tego zabrać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mysle ze jest to krok wyżej nad 2 way

Jesteś w błędzie :)

No na taki zestaw to niestety mnie nie stać chyba że jakimś cudem jakąś używkę, ale jakoś jestem sceptyczny do używanych głośników.

Takich głośników nie kupują i nie używają jakieś ubeki , zazwyczaj są to koledzy z forum lub zaufani ludkowie , ostatnio był na alle zestaw używany w dobrych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich głośników nie kupują i nie używają jakieś ubeki , zazwyczaj są to koledzy z forum lub zaufani ludkowie , ostatnio był na alle zestaw używany w dobrych pieniądzach

 

Tak widziałem za 1699. No fakt może i warto się czaić na taką okazję, z tego co widziałem to nie było ofert, no chyba że wycofał, bo ktoś wziął.

No wiadomo że zwykły Kowalski sobie takich głośników nie kupuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Dego nie zawsze i wszedzie pokazuje klase :P Do 2 way z pewnoscia zajebisty no ale trzeba posluchac by samemu ocenic, jednemu sie podoba innemu nie.

Po co od razu isc w egzotyke i wymyslanie?? Zapakowac Revelatora dodac do niego Supremo i bedzie dobrze, jak zacznie czegos brakowac to mozna isc dalej nie koniecznie zmieniajac glosniki lecz inne elementy systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieje że w tym dylemacie ktoś wyrazi swoją opinię.

Uzbierałem trochę grosza, więc postanowiłem zmienić przedni system.

I tak zestawy jakie przykuwają moją uwagę, to

 

Dls Iridium 6.2i

Morel Hybrid Ovation 6

bądź 5 miesięczne woofery Dego Master, wtedy na tweeter będę musiał zbierać dalej i no i jakąś zwrotnicę.

Ponieważ jak na razie nie planuje zmieniać wzmacniacza, także dls a3 będzie musiał sobie poradzić z tym.

 

Sam nie wiem na co się zdecydować, najchętniej to posłuchałbym każdego systemu. Ale to i tak nie będzie miarodajne w 100% ,

bo wiadomo mam inne drzwi, wzmacniacz, jednostkę centralną itd itd.

 

Pomoże ktoś?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry że tak post pod postem, ale nie widzę opcji edytuj.

 

Więc tak, nie udało się niestety za wielkich odsłuchów zrobić, ale wybrałem DLSy.

Na razie wygrzewam je w domu, bo nie mam kiedy w aucie pogrzebać. Będą musiał od nowa zrobić miejsce na tweetery :/.

 

Zestaw DLS Iridium 6.2i, tweeter zastąpiłem troszkę lepszym czyli Nobelium 1.

 

Mam nadzieje że jak już od nowa furtki zrobię na wiosnę to ładnie to zagra :)

http://img84.imageshack.us/img84/165/dlsy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie prawdopodobnie tylko do tych posiadających Golfa III, chciałbym wciągnąć głośniki przed tapicerkę, robił już to ktoś?. Jakieś wskazówki?, bo gotowych dystansów raczej nigdzie nie dostanę.

jesli chodzi ci o to zeby glosnik nie byl schowany tylko na rowno z kieszenia to juz to przerabialem dorobilem sobie pierscien z mdfu bodajze 18mm i dokrecilem go do dystansu i wyszlo mi rowno z kieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o to zeby glosnik nie byl schowany tylko na rowno z kieszenia to juz to przerabialem dorobilem sobie pierscien z mdfu bodajze 18mm i dokrecilem go do dystansu i wyszlo mi rowno z kieszenia

 

Właśnie też o tym myślałem, tylko jak to zrobić by estetycznie to wyglądało, niestety oryginalne kieszenie są pod kątem:/ , masz może gdzieś jakieś foto jak to u Ciebie wygląda?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samochodzie głośniki i tak sa praktycznie kilkanaście milimetrów za ori maskownica wiec nie widzę większego sensu wyciągać je na zewnątrz.

 

Myślisz że nie będzie żadnej poprawy?. W sumie masz racje z tą odległością, bo głośniki są z 20 mm za maskownicą, a z wyciąganiem jest troszkę roboty.

Być może że zrobię tak, że dam pierścienie ze stali, to da jakieś dodatkowe mm i może zostawię pod oryginalną osłoną, bo te z iridium są brzydkie :zdziwko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dls maskownicami się nie popisał, ja na Twoim miejscu wyciągnąłbym głośnik przed boczek, poprawa jest "słyszalna" i odczuwalna :)

 

u mnie głośnik do boczka miał może z 0,01mm odległości (rant otworu głośnikowego boczka stykał się z rantem głośnika) ale teraz jak wyciągnąłem głośniki przed boczek, to jest lepiej

 

moje i nie tylko moje zdanie, to warto posiedzieć i wyciągnąć głośnik jw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałem, tylko jak to zrobić by estetycznie to wyglądało, niestety oryginalne kieszenie są pod kątem:/ , masz może gdzieś jakieś foto jak to u Ciebie wygląda?.

u mnie wyglada to tak jak narazie troche lipnie bo nie mam maskownicy (połamana) ale jak byla zalozona to fajnie przylegalo i nawet estetycznie to wygladalo :]

post-8169-0-63442600-1324567779_thumb.jpg

post-8169-0-23002800-1324567795_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...