Skocz do zawartości

DLS A5 czy A7


fotograf87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No zaczyna Pan moowic :) zwrotnice s@ robione w Polsce , w Polinku , a co piernik do witraka ,hm to co wiatrak do piernika :P czyli moze nalezlo by zachwalac inn@ marke a nie DLS bo on tylko daje logo dla technologi innej firmy i podejrzewam , ze wie Pan o jak@ firme chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No zaczyna Pan moowic :) zwrotnice s@ robione w Polsce , w Polinku , a co piernik do witraka ,hm to co wiatrak do piernika :P czyli moze nalezlo by zachwalac inn@ marke a nie DLS bo on tylko daje logo dla technologi innej firmy i podejrzewam , ze wie Pan o jak@ firme chodzi.

Po raz kolejny , oświeć mnie :wink: , jaki wplyw ma miejsce składania zwrotnic , do tego jakie ma parametry lub jak brzmi wzmacniacz ?

Załóż temat o zwrotnicach , gdzie wykażesz nikły wpływ wiatrów monsunowych na dobroć filtrów pasywnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry są w pełni rzetelne , podawane moce są średnio o 30 do 40 % wyższe od deklarowanych

 

Tego akurat lepiej było nie ruszać, DLS jak i Genesis celowo zaniżali faktyczne moce aby zawodnicy nie musieli oszukiwać, a pozwalało im to na starty w niższych kategoriach mocowych,

w ten sposób mieścili się w niższych kategoriach i pozwalało im to "uczciwie" wygrywać z innymi zawodnikami, tak więc to żadna chluba jakby popatrzeć z punktu widzenia dlaczego było to zrobione...

 

Widzę że znów nie warto mieć swojego własnego zdania, a już wogóle jak chodzi o nieskalany DLS, no też jeszcze tylko BRAX wywołuje takie jakże odminne dyskusje. Jako że nie słyszałem aby DLS prowadził akcję wywiadowczą na swoje produkty, nię będę się spinał w tym temacie, bo zaraz się jeszcze wyjdzie że jest to ukryta akcja wyborcza pana X ;)

 

W każdym razie kolejny raz powtórze, DLS A7 mnie OSOBIŚCIE niczym szczególnym nie zaskoczył, i na pewno do niego bym nie wrócił, po 3 miesiącach bez żalu się go pozbyłem zostawiając go w aucie które sprzedałem, dodatkowo osoba od której go kupiłem też bez żalu go sprzedawała, kasę na piece przeznaczył na zakup Sony serii M i ma je już dłuższy czas.

 

A teraz twórzcie sobie sami teorie spiskowe na temat hiendu i jego braku w tych i innych piecach, oraz jak jego obecność lub brak na kartoniku ma wpływ na jego brzmienie, chyba już dość kolejny raz zaśmieciliśmy wątek, może admin go przeniesie w inny dział.

 

 

 

P.S. Panie Józefie, zmieniarka dotarła? bo od Wolfa jakoś się dowiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat się "rozwinął" :kwasny:

Ja podsumuje tak: czy "hajend" czy nie jeżeli gra na poziomie zadowalającym dla właściciela systemu to OK. Aby "do przodu" :super:

Dobrze zgrane elementy nawet ze średniej półki zagrają na zadowalającym poziomie. Nie każdy ma tak wrażliwe ucho aby wyłapać wszystkie niedociągnięcia (błogosławieństwo) i pakować w samochód dziesiątki tysięcy złociszy, żeby je wyeliminować. 90% moich znajomych nie jest w stanie nawet wyłapać (mono, stereo) w aucie nie mówiąc o innych aspektach.

Ja swojego auta nie oddam w ręce "fachowca" bo jego upodobania nie pokryją się w 100% z moimi. Sam, jak jest możliwość, słucham innych systemów, analizuję i jeżeli znajdę pewne "rzeczy" do poprawienia to staram się to zrobić. Resztę mam głęboko....

Nie mam zamiaru prześcigać się z innymi, kto ma "lepszy i droższy" sprzęt na pokładzie.

Gdybym nie słyszał różnicy między "buszmenem" a audisonem, braxem itp. to wsadziłbym buszmena i styka.

 

Dlatego wracając do tematu, co kolega "fotograf" wybierze A5 czy A7, czy spodoba mu się czy nie zależy od niego. Podkreślam raz jeszcze: NIECH SŁUCHA, SŁUCHA i JESZCZE RAZ SŁUCHA i nie patrzy na innych. On będzie użytkował ten samochodzik i dla niego ma grać "dobrze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnice są robione w Polsce , w Polinku

Masz jakieś bezpośrednie informacje czy sugerujesz się dumnym wpisem na ich stronie,który pojawił się zaraz po tym,gdy zleciłem im zmontowanie zwrotek według podanego prze zemnie schematu?

Tego akurat lepiej było nie ruszać, DLS jak i Genesis celowo zaniżali faktyczne moce aby zawodnicy nie musieli oszukiwać, a pozwalało im to na starty w niższych kategoriach mocowych,

w ten sposób mieścili się w niższych kategoriach i pozwalało im to "uczciwie" wygrywać z innymi zawodnikami, tak więc to żadna chluba jakby popatrzeć z punktu widzenia dlaczego było to zrobione...

Powiedz,kto Ci taką papkę z mózgu robi?Twoje wypociny na tym forum są gorsze od PabloGMS :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, być może podłączy wspomnianą A7 i będzie zadowolony, pytanie tylko na jak długo, to dobry piec ale jakoś większość ludzi bez żalu się go pozbywa wymieniając na inny.

Myślę, że w samochodach są dużo większe problemy niż wymiana wzmacniacza klasy A7. Tylko jak ktoś sobie nie potrafi poradzić to będzie cały czas zmieniał głośniki, kable itp....... ale cóż taki jest chyba kierunek hi-end'u...... a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś bezpośrednie informacje czy sugerujesz się dumnym wpisem na ich stronie,który pojawił się zaraz po tym,gdy zleciłem im zmontowanie zwrotek według podanego prze zemnie schematu?

 

 

 

Ta pewnie, , :rotfl: :rotfl:

 

 

 

 

moj kolega pracuje w Polinku , kolego Raadek że robisz zwrotnice dla forumowiczów to ok, ale tam są osoby które robią dla zawodników , projektują i produkują .itd. także kolego nie chwał się niewiedzą , bo robią także dla niemieckeij firmy ,a komponenty dostarczaja także dla człowieka Polaka , który projektuje wzmacniacze dla Morela , także odpuść sobie , bo brak wiedzy nie usprawiedliwia

głupoty. no chyba że jesteś kolejnym specem z STX :rotfl: :rotfl: jak kolega od magnesów ,LKLUKASZ.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego akurat lepiej było nie ruszać, DLS jak i Genesis celowo zaniżali faktyczne moce aby zawodnicy nie musieli oszukiwać, a pozwalało im to na starty w niższych kategoriach mocowych,

w ten sposób mieścili się w niższych kategoriach i pozwalało im to "uczciwie" wygrywać z innymi zawodnikami, tak więc to żadna chluba jakby popatrzeć z punktu widzenia dlaczego było to zrobione...

Widzę, nie tylko ja zwracam uwagę na ten fragment :wink2: , potem zapewne padnie sprostowanie , ze to co innego miało wyrażać :)

Nie wiem czy zdążyłeś się zorientować , ale od około 6 czy może jeszcze więcej lat , w organizacji EMMA czy miłościwie nam teraz królującej Easca , nie ma kategorii , gdzie czynnikiem weryfikującym przydział do danej kategorii jest moc wzmacniacza, mowa o SO.

A oni nadal , na przekór głoszonym teoriom, tłuka te wzmacniacze z tego rodzaju rezerwami :) , to już chyba tylko aby zrobić komuś na złość , bo jaki inny cel może temu przyświecać :?:

Można jeszcze oprzeć się na statystykach , co bardziej obiektywnie wskaże na możliwość budowy wysokiej klasy systemów w oparciu o klocki różnych firm , np przez pryzmat ME . Wtedy okaże się , ze najliczniejsza grupę stanowią/stanowiły pojazdy ze wzmacniaczami DLSa. Widać nie każdy potrafi.

 

Ta pewnie, , :rotfl: :rotfl:

 

 

 

 

moj kolega pracuje w Polinku , kolego Raadek że robisz zwrotnice dla forumowiczów to ok, ale tam są osoby które robią dla zawodników , projektują i produkują .itd. także kolego nie chwał się niewiedzą , bo robią także dla niemieckeij firmy ,a komponenty dostarczaja także dla człowieka Polaka , który projektuje wzmacniacze dla Morela , także odpuść sobie , bo brak wiedzy nie usprawiedliwia

głupoty. no chyba że jesteś kolejnym specem z STX :rotfl: :rotfl: jak kolega od magnesów ,LKLUKASZ.

 

pozdrawiam

 

Naucz się pewnej zasady , w każdego rodzaju umowie , strony zawierają tez porozumienie dla jakiej jej część jest ona jawna i dostępna wszystkim , a jakim pozostaje jedynie do ich dyspozycji .

Pollink zamieszcza na swojej stronie oficjalna listę kontrahentów i na niej figuruje DLS , z tym , ze nie znamy zakresu , mogą to być dla przykładu jedynie wybrane modele cewek.

Zwrotnice DLSa zawierają elementy , które nie istnieją w ofercie Pollinka , dlatego trudno mówić o 100% udziale tej czy innej strony . Wykonawstwo w końcu ( gdyby było ), nie jest tym samym co projekt ( układ ) zwrotnicy .

Natomiast gdyby również montowano je w Polinku to trudno o lepsze towarzystwo i rekomendację

Nasze produkty znajdziesz w wyrobach takich producentów jak:

Sonus Faber www.sonusfaber.com

Harman www.harman.com

Tannoy www.tannoy.com

Spendor www.spendoraudio.com

Ruark www.ruark.net

DLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja fajnie się zaczynała nawet jej kibicowałem gdyż jako tako była jeszcze merytoryczna dla innych uczestników forum ale z godziny na godzinę przeistoczyła się w żenadę.Chyba jakieś pretensje powinny być załatwiane na PW tak to z moich przemyśleń wynika a nie kto do kogo co ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślalem o DLS A5 albo DLS A7

Jaki problem kupić i przetestować oba piecyki (nie trzeba obu na raz) ?

 

Doprawdy idąc tropem nakamichi (wpływ drutu zwrotki nawiniętej nie wiadomo gdzie na brzmienie wzmacniacza)nie wiem co myśleć o większości pomysłów w temacie (docinki pomijam w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki problem kupić i przetestować oba piecyki (nie trzeba obu na raz) ?

 

Nie ma takiej potrzeby , dobrać stosownie do potrzeb 3 lub 5 ch .

 

Doprawdy idąc tropem nakamichi (wpływ drutu zwrotki nawiniętej nie wiadomo gdzie na brzmienie wzmacniacza)nie wiem co myśleć o większości pomysłów w temacie (docinki pomijam w ogóle).

Precyzyjnie, staram się separować dwa zupełnie różne watki w dyskusji, jako nie posiadające żadnego wpływu na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega pracuje w Polinku , kolego Raadek że robisz zwrotnice dla forumowiczów to ok, ale tam są osoby które robią dla zawodników , projektują i produkują .itd. także kolego nie chwał się niewiedzą , bo robią także dla niemieckeij firmy ,a komponenty dostarczaja także dla człowieka Polaka , który projektuje wzmacniacze dla Morela , także odpuść sobie , bo brak wiedzy nie usprawiedliwia

głupoty. no chyba że jesteś kolejnym specem z STX jak kolega od magnesów ,LKLUKASZ.

nie chce mi sie nawet odnoscic do twojej wypowiedzi kolego od hi-endowej TESLI

nie jestes tego warty

nie mieszaj mnie w rozmowe, w ktorej nie biore udzialu

i naucz sie troche pokory

nie jest tak, ze zawsze masz racje

 

tyle z mojej strony z tym temacie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie wiem czy to czasem nie był nasz STRUS... Ale mogę się mylić no i co to ma wspólnego z tematem.

 

Wg mnie kolega który wybiera sobie piec a jest początkującym i ma zestaw odseparowany który ma zwrotnice pasywną niech kupi wzmacniacz 3 kanałowy, podłączy posłucha itd, niech wybiera coś z piecy różnych firm a nie tylko DLS. Jeżeli masz możliwość odsłuchu posłuchaj DLS Helix Xtant Genesis Audison itd. Ja nie mam zazwyczaj możliwości posłuchania ale mam to głęboko w dupie(a mam ją dużą) i kupuje sobie co mi sie podoba, 90% zakupów jest udanych, 10% to niewiedza i chęć nauki :) Ludzka ciekawośc. Czym że jest ten marny gówno warty pieniądz w stosunku do tego co głupi xtant zrobił na mojej twarzy :) Wg mnie niczym jest ten pieniądz bo uśmiech i radość z brzmienia tego pieca i mojego setupu jest bezcenna :) Mam coś nowego, mam nowe brzmienie, które pokazuje mi co mi się podoba a co nie itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się specjalista, co na trzeźwo myśleć nie potrafi a po pijaku się zachować...

Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.Na trzeźwo nawet nie rozmawialiśmy a po pijaku raczej mnie nie widziałeś...odniosłem się jedynie do Twojej wypowiedzi oraz innych na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"raczej" dobrze sformułowane, widać byłeś tak pijany że nawet nie pamiętasz... a też nic nie wspominałem że rozmawialiśmy ze sobą...

 

żebyś sobie przypomniał, Bydgoszcz, finały, i strzelony na koniec foch z podpisaniem arkusza, miałem okazję stać z boku przez prawie cały dzionek i troszkę sobie posłuchać.

 

A oni nadal , na przekór głoszonym teoriom, tłuka te wzmacniacze z tego rodzaju rezerwami :)

 

A co teraz mają zrobić, nagle piece mają się okazać oficjalnie mocniejsze? kiedyś miały X wat na kanał ale podawali niższą a teraz skończyły się ograniczenia to nagle moc podniesiemy? tak się ludzie przyzwyczaili i tak już zapewne zostało, my tylko możemy sobie teraz pogdybać i poskakać do gardeł jak to bywa na forum, ale parę lat temu wszystkim startującym było to jakoś dziwnie na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kolega który wybiera sobie piec a jest początkującym i ma zestaw odseparowany który ma zwrotnice pasywną niech kupi wzmacniacz 3 kanałowy, podłączy posłucha

 

A ja bym zaproponował jednak 5-kanałówkę, 3 kanały zawsze może podpiąć, nawet zmostkować 4w2 +1, a zawsze na koniec ma opcje aktywną, a cena nie jest aż tak bardzo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...