Skocz do zawartości

CHRYSLER SEBRING CABRIO


SADZIU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Chryslera sebringa Cabrio z 2001 roku i mam kilka pytań.

W autku mam standartowe radio pod które podpięte są 4 glosniczki JBL 6:9 i 2 jakies tam wysokotonowe pod przednia szyba.

Ogólnie to nie gra tak źle ale brakuje mi jednak glebii basu i na takową głebie chciałbym przedznaczyc troche pieniedzy i miejsca w bagazniku. chciałbym nie tylko uslyszec ale i poczuc BASIK :)

Dach w samochodzie mam z materiału wiec watpie w to ze dzwiek bedzie się dobrze zamykal. Dlatego chciałbym sprawić sobie taki sprzęcik zeby zrobic tzw rozpierrrduche po calości. Chodzi o to zeby fajnie bylo slychac bas zarowno z zamknietym jak i otwartym dachem, ktory chowa sie w przestrzeń pomiedzy tylna kanapa a bagaznikiem przez co znacznie zmniejsza jego powierzchnie.

Proszę o kilka porad, mianowicie: czy powinienem zmienic radio w aucie? co polecacie? do 1000 z wysuwanym panelem, badz takie jakie sie zmiesci w miejsce orginalnego?

Jaki sprzet? skrzynia, glosnik, kable, procesory, kondensatory

pomierzyc to wszystko i porobić foty?

oczywiscie chciałbym ogarnac wszystko jak najtaniej :) ale nie przebierajcie w srodkach, radzcie, byle dobrze

moze jest ktos kto posiada takie samo autko

z gory dziekuje :)

w miarę mozliwości oddzwiecze sie ! :D

pozdrawiam, SADZIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się składa że w zeszłym tygodniu robiłem takie dokładnie takie autko :P

Generalnie to bardzo proste auto (jak na cabrio) do audio :wink:

Na początek kolego radzę się zająć wymianą przodu i wytłumieniem drzwi a dopiero później myśleć o bagażniku.

Oryginalnie producent przewidział strasznie dziwny sposób montażu wuferów :]

Drzwi są dość przyjazne do montażu - chociaż trzeba wyciąć trochę blachy - tylko niestety przez swoje gabaryty nie wszystkie woofery będą się tam dobrze czuły :/

Co do subwoofera to akurat te cabrio jest dość wdzięcznym pacjentem gdyż między bagażnikiem a kabiną jest tylko wykładzina :)

Wystarczy dać mocną 10-tkę w BR aby się cieszyć mocnym basem nawet przy złożonym dachu.

Jak będziesz miał więcej pytań to pytaj.

 

Ps.

Jak by co to mam fotki z robienia drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz :) ja jestem kompletnie zielony w tego typu rzeczach ale chciałbym to zmienic wiec pytam:

Skoro robiłeś takie autko to czy uwazasz ze powinienem zmienic radio? bo jest oryginalne

myślełem na sprzetem tego typu w bagazniku. http://allegro.pl/jbl-p1022-1600w-tunelowysubwoofermdf-gwpl-wroclaw-i1726623515.html

z głosnikiem JBL 1022 1222 1224, ale co do tego, jakis kondensator?, jaki wzmacniacz? czy potrzebny jest 2 akumulator? czy wogole da sie podlaczyc to wszystko pod standartowe radio chryslera? W jaki sposób pociagnac kable i czy powinienem sie za to zabierac nie majac o tym pojecia? czym wygłuszyc drzwi? i czy jest sens wygłuszania, skoro to jest cabrio, a przy dobrej mocy suba w bagazniku wszystko i tak bedzie tarabanic?

 

pozdro, SADZIU :)

 

czy lepszy byłby np http://allegro.pl/jbl-gto-1214bp-14oow-max-wysylka-ozl-i1731747338.html ? :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robiłeś takie autko to czy uwazasz ze powinienem zmienic radio?

Tak

z głosnikiem JBL 1022 1222 1224, ale co do tego, jakis kondensator?, jaki wzmacniacz? czy potrzebny jest 2 akumulator? czy wogole da sie podlaczyc to wszystko pod standartowe radio chryslera? W jaki sposób pociagnac kable i czy powinienem sie za to zabierac nie majac o tym pojecia? czym wygłuszyc drzwi? i czy jest sens wygłuszania, skoro to jest cabrio, a przy dobrej mocy suba w bagazniku wszystko i tak bedzie tarabanic?

Najpierw zacznij od

 

Sadziu a faq'a nazara czytałeś wiele ci wyjaśni

a potem dopiero pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...