Skocz do zawartości

Oldsmobile Alero & BRAX-TEAM


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem cały wątek, ale więcej w nim "kto ile ma kasy i kto od kogoś odpatruje" :D

 

już na poważnie, instalka dla mnie wzorcowa, co do klocków, to oczywiście każdy kupuje wg swojego uznania

 

gratulacje za pasję dla wykonawcy/ów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepraszam ale chciałem odgrzebać trochę. Mam kilka pytań.

 

Pierwsze podejście pod zbudowanie komór zamkniętych dla woofera i średniaka

88.JPG

Jak łączysz laminat szklany z tą ramką z MDFu? Po prostu smarujesz wszystko i się trzyma? Na próbę zrobiłem podobny zabieg ze sklejką i dość łatwo oderwałem laminat od sklejki. Chyba że może trzeba ten MDF/sklejkę wstępnie zaimpregnować (nasączyć) żywicą albo jakoś jeszcze inaczej przygotować?

 

Odlew subwofera i panel pod proca i sterownik chłodzenia

116.JPG 119.JPG

Jak uzyskujesz to odwzorowanie wnęki na suba (i innych komór)? Piszesz "odlew", ale nie kumam bo widzę jakieś czarne tworzywo, jakby mata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

M-X4 pierwsza seria :) co najgorsze, są to pierwsze piece sprzedane z fabryki a numer 20-21, ktoś już sobie tabliczki poblokował wcześniej...

 

wstępny montaż, piece wielkie, zajmują praktycznie tyle samo miejsca co 3szt serii X, wagowo podobnie, 23.5kg.

 

Kable niestety okazały się za krótkie i musiały chwilowo pójść środkiem, ale po ME rozbiorę auto, i przestawie troszkę na tunelu, + wyciągne to co za długie w drzwiach i zyskam z 20-30cm a to akurat wystarczy aby dać kable dookoła pieców.

post-3212-0-35468600-1317848881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zastanawiam się jak t możliwe, jak model 0000 nie trafił do PL na testy, a te dwie sztuki były wybłagane aby je wysłali przed oficjalną sprzedażą, i wysłali je kurierem w piątek z fabryki, tydzień wcześniej jeszcze leżały na stole i je składali, nie mylisz czasem z serią X4? czy może ja o czymś nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę uporządkowane dookoła

Załączone miniatury

 

 

 

jakoś tak bez polotu, jeden obok drugiego, równiutko, bez toksycznej cieczy, ultrafioletów i pancerszyby...

i jeszcze mają po kolei numery dla pozornego porządku. w życiu bym sobie czegoś takiego do auta nie włożył. :P

 

 

jednym słowem GRATULACJE bo wiem ile na nie czekałeś i ile nerwów Cię to kosztowało (kase już pomijam gentelmeni o pieniądzach nie rozprawiają) :D

 

jak wrażenia po zmianie piecy? mx4 obnażył jakieś problemy?

 

 

ps. gratulacje dotyczą upartości, cieprliwości i konsekwencji w budowie auta (nie klocków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na razie się rozgrywa, nowe woofery 6.1 bez korektora są po tygodniu buczenia i pierdzenia na x-just.

 

ze zmian, to po za wspomnianymi wooferami, zmienily się piece, kable RCA na AIV Colorado, i całkowicie wygłuszenie drzwi, teraz za wooferem są 3 warstwy maty 06XL GMS, drzwi zostały zaklejone 2 warstwami tej samej maty a na to pianka tłumiąca GMS 02 i na to 2szt dynaxorba formatu a4, dodatkowo wywaliłem piankę która była pod matą.

 

Z wstępnych spostrzeżeń, góra stała się otwarta, jasna i cholernie detaliczna, wydaje się jakby przetwarzała 3x więcej informacji niż na GE, woofer gra tak że praktycznie sub zbędny, najpierw zanim go "złapaliśmy" (suba) wręcz denerwował, był taki narzucający się, teraz jest dynamika, wreszcie przestało buczeć, kontrola basu jak i kicka wręcz zaskakuje, ale teraz pokazały się i buble instalacyjne, to czego wcześniej nie szło ogarnąć i szukaliśmy błędów teraz one wyszły, tweeter lewy musi być nakierowany pod ostrzejszym kątem, średniak troszkę bardziej w stronę szyby i w górę, za to woofery typowo w osi pionowej drzwi, ale na to już czasu teraz nie było, zrobi się po ME. Zapraszam wszystkich chętnych do posłuchania, wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, jakby nie było, co kilkanaście par uszu to nie 2 :D albo 1.5 :)

 

Po przestawieniu woofera osiowo, można go wyżej ciąć, w granicach 1k-1.2k, teraz przy tym cięciu lewa strona jest ściągana w dół, wokale sa dośc dobitnie akcentowane przez ten woofer, teraz musiał zostać przycięty na 630Hz, a średniaki co nas zaskoczyło najbardziej, najlepiej zagrały przy cięciu 18db/oct.

 

Jeszcze to co zauważyłem, to jak ktoś woli granie z większą ilością kicka i średnicy to lepiej 6.1PP, ale jak woli zejście z dobrym wykopem takim tłustym to już 6.1, fundment też mocniejszy na 6.1. ale to takie spostrzeżenia na szybko.

 

Na razie żadnych gwałtownych ruchów teraz robić nie będę, niech to sobie pogra troszkę i wtedy się poprawi drzwi i nakierowanie góry i zobaczymy, w każdym razie ja osobiście jestem zadowolony, po testowym zestrojeniu zmieniliśmy cięcia pod moje preferencje, tak więc komuś innemu może się nie podobać - takie gusta, ja nie zamierzam zmieniać nic celowo aby komuś się przypodobać, dlatego też nawet pod eascę nie stroiliśmy. Jeszcze posłucham sobie HT1 Challange pod tymi piecami, bo myślę je docelowo zamontować, ewentualnie TLR.

No i upadła teoria o buczeniu głośników, nie są to wielkie drzwi, w sumie to nie wiem co, zmieniłem tyle rzeczy że teraz trudno zwalić na cokolwiek, jedno co policzyłem na szybko to ten sam woofer zamontowany w KA pod pp50 nie buczał, grał jak grał ale nie buczał a KA drzwi ma większe pojemnościowo jak alero, był to szok patrząc na te wielkie drzwi amerykana ale to prawda, 14cm na długości jest więcej w alero, ale ka ma wyższe o 12cm i głębsze, litrażowo nie wielka różnica wychodzi ale jednak są.

 

(kase już pomijam gentelmeni o pieniądzach nie rozprawiają)

 

Z tym to jest dziwne zjawisko, gdyż polski dystrybutor ma cenę detaliczną niższą jak sugerowana cena w DE, chyba że mają stały rating na poziomie 3,82 za euro (nowy cennik od 10.2011) :hyhy:

post-3212-0-11097500-1317930801_thumb.jpg

post-3212-0-24868500-1317930833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to jest dziwne zjawisko, gdyż polski dystrybutor ma cenę detaliczną niższą jak sugerowana cena w DE, chyba że mają stały rating na poziomie 3,82 za euro (nowy cennik od 10.2011)

 

co nie zmienia faktu że oba piece są warte więcej niż niejedno auto....:( na szczęście potrafią się odwdzięczyć :D a już jutro posłuchamy jak to robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały upgrade systemu...

 

Kopułkowe średniaki 2.1 zostały zamienione na konusowy 3.1, ew. ODR'owy TS-S01RSII

Komora zamknięta ok 0,5l, czyli wystarczająca dla obu przetworników aby mogły nisko schodzić :)

 

Kilka fotek tych wstępnych zmian, jeszcze prawdopodobnie będzie mała poprawka tweeterów.

 

Potem zajmę się drzwiami i zmianą kąta woofera na płasko, ale to za miesiac najwcześniej, wtedy będzie mógł zagościć też 18cm GZPW-18 Special 3-way Edition

post-3212-0-31343100-1326632650_thumb.jpg

post-3212-0-89891100-1326632658_thumb.jpg

post-3212-0-60265900-1326632667_thumb.jpg

post-3212-0-54093400-1326632675_thumb.jpg

post-3212-0-70462200-1326632681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są tak skręcone (jest regulacja na komorach) żeby je poustawiać jak będą ostatecznie zmontowane, jak dojdzie skóra po prostu lekko je obniże - to w końcu tylko 2mm.

 

a te coaxy sprowadziłem nie dla siebie, mam inne zabawki do potestowania, praktycznie cały zestawik :)

 

taki woofer:

6.JPG

 

7.JPG

 

taki średniaczek

 

10.JPG

 

9.JPG

 

I jeden dość rzadko spotykany tweeter :), leży już tyle czasu że kurzem zarósł :)

 

Bazą jest dość ceniony wysokiej klasy przetwornik, zmodyfikowany przez inne ręce dla potrzeb jeszcze innej firmy :)

Nie jest też już dostępny w tej wersji, tylko jego mniejszy 25mm brat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...