Skocz do zawartości

Oldsmobile Alero & BRAX-TEAM


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego miejsca gratuluję i mam nadzieję, że będę miał okazję posłuchać i zobaczyć ten samochód.

 

w Sosnowcu miałeś :P

Dla mnie instalacja na wysokim poziomie, nie ma co się rozwodzić, czy klecona samemu, czy z pomocą, liczy się efekt, ja tą instalację widywałem tylko, nigdy jakoś nie zdarzyło mi się, co bym jej mógł odsłuchać, ale co się odwlecze to ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piękna instalka naprawdę profi robótka, widac bardzo duży nakład pracy włożonej. Bardzo lubię oglądac instalke gdzie jest dużo fotek opisanych jeszcze, gdyz kazdy z nas wszystkich i nie tylko może sobie obejzec dla porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem to auto na TLR'ach i potem na Braxach, nie widzialem w tej konfiguracji ale, ze znamy sie z Tomkiem osobiscie to czasem wymieniamy sie doswiadczeniami i z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze facet wie co robi, klocki nie sa przypadkowe, a ze sa jakie sa to juz inna sprawa.

Marcysia nie bede komentowal bo juz sie przyzwyczailem do jego sposobu bycia :)

A Woolly chyba nie zakumal bazy, sa ludzie ktorym wystarcza hsk i jest to dla nich mega wypas, nigdy nie zrozumieja wydania kilku, kilkunastu, a jak ktos wyda kilkadziesiat tysi to w ich oczach bedzie debilem...

Sam tego doswiadczylem juz wiele razy i bede doswiadczal bo w moim aucie sprzety takze nie sa tanie ale mnie to wali co kto lubi, ja spelniam swoje marzenia, moimi doswiadczeniami moge sie podzielic z zainteresowanymi jednak w kwestii wybory jakiegokolwiek klocka zadne opinie nie powinny byc wyznacznikiem. Trzeba sluchac sluchac i sluchac WE WŁASNYM AUCIE.

Tomku gratulacje i do zobaczenia w Bydgoszczy bo szybciej to pewnie nie bedzie mozliwosci obadania Twojego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć chyba nikt nie przeczytał moich słów ze zrozumieniem (do tego dopisując mi jakąś ideologię) to muszę jednak podkulić ogon i przeprosić tbreka za to, że wszedłem w nie swoje sprawy. Nie o to mi chodziło, żeby to rozkręcać. Sorry za zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy,ale ja w wypowiedzi Marcysia nie widzę żadnych odniesień do marek sprzętu,firm itd., a tymczasem w temacie znów nieubłaganie próbuje się przypomnieć o sobie "braxowa wojenka".Przecież Marcyś wyraźnie napisał w kwestii sprzętu:

 

Ciągle uważam, że tylko chłodzenie jest tutaj naprawdę warte uwagi. Sprzęt oczywiście świetny. Auto długo robione więc pewnie świetnie gra.

 

Sprzęt ani kolekcjonerski ani bardzo rzadki (no tweetery może). Więc kasa:)

 

A to, że pasja to na pewno Nie podejrzewam, żeby auto było dla szpanu.

 

Nie widzę tu żadnych złośliwości i wzmianek nt. sprzętu,a już na pewno nic o Braxach.Tymczasem marka to znów nie daje o sobie zapomnieć,a najdziwniejsze dla mnie jest to,że to właśnie sam "braxowiec" ją przywołuje.Wiem tbrek,że posiadając tak oczojebne auto,jesteś niejako "narażony" na złośliwości i komentarze,które mogą świadczyć o zazdrości wypowiadającego się(bo przecież żyjemy w Polsce),ale chyba zbyt wyczulony na to jesteś,albo po prostu nie zrozumiałeś przesłania Marcysia.

 

Wydaje mi się,że Marcyś jako stary forumowy wyjadacz,chciał bardziej wykazać pewne forumowe prawidłowości,niż robić osobiste wycieczki w Twoją stronę.Raczej chodziło mu o pewnego rodzaju forumowe "docenianie" instalacji zbudowanych sporym nakładem finansowym i pasją,których realna wartość jako auto grającego,jest oceniana przez pryzmat fotek na forum.Nie urągając nic Alero,które wygląda faktycznie b.dobrze i pewnie też tak gra,jest on niejako na drugim biegunie względem aut:

 

"biedne" ale zrobione własnoręcznie w całości, drogą pod prąd już zostają ominięte.szkoda.

 

Myślę,że chodzi w tym wszystkim bardziej o niedocenianie aut,skromniejszych,budowanych całkowicie własnym wysiłkiem,z mega pasją i poświęceniem,niż szykanowanie aut takich jak Twoje,które dzięki sporym $,może pochwalić się takim efektem jak teraz.Jak się mylę,to mnie Marcyś poprawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gratulacje co do klocków"

"Tylko pozazdrościć takiego sprzętu"

"patrząc po klockach, jak niektórych marzenia"

Czyli jednym słowem gratulacje, że miałeś pieniądze, żeby kupić ten sprzęt i wynająć firmę do zrobienia instalacji.

Czy to forum CA czy Towarzystwo Wzajemnej Adoracji?

Zarobił, kupił, ma -> dla mnie bomba każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze jak mu się podoba i nikomu nic do tego ale czego tu gratulować?

Skoro się instalacja podoba to pogratulować trzeba instalatorowi.

Nie przeginajmy jednak w żadną ze stron. Nie może być tak, że właściciel ma się kajać za wkład finansowy.

 

W temacie instalacji to nic odkrywczego nie znalazłem więc komentować nie będę- wykończenie kwestia gustu więc nie ma co tej kwestii poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że nadal ten dział nosi tytuł "Wasze Instalacje".

 

Nikt nikomu nie dał prawa oceniać dlaczego ktoś robił sam albo w warsztacie. Dlaczego takich, a nie innych komponentów użył do budowy systemu.

 

To że ktoś robił coś w firmie, to już ma się nie ujawniać, bo reklama? Bo źle że nie sam.

Ten wątek już był przerabiany na forum i uważam że został temat wyczerpany.

 

A to że system ma swoją wartość.. Wszystko kosztuje.

 

Jednego stać żeby kupić Braxa, F1, bo mu się podoba, to kupuje i nic nam do tego.

 

 

Mi osobiście podoba się jak wszystko zostało wykonane. Widać wielką dbałość o detale, a także rozwiązania których ciężko szukać w innych instalkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnych złośliwości i wzmianek nt. sprzętu,a już na pewno nic o Braxach.Tymczasem marka to znów nie daje o sobie zapomnieć,a najdziwniejsze dla mnie jest to,że to właśnie sam "braxowiec" ją przywołuje.Wiem tbrek,że posiadając tak oczojebne auto,jesteś niejako "narażony" na złośliwości i komentarze,które mogą świadczyć o zazdrości wypowiadającego się(bo przecież żyjemy w Polsce),ale chyba zbyt wyczulony na to jesteś,albo po prostu nie zrozumiałeś przesłania Marcysia.

 

Miałem się już nie odzywać, możliwe że nie zrozumiałem, i chyba na pewno, ale przejrzałem sobie inne instalacje gdzie nie ma tanich klocków i jakoś nie zauważyłem żadnych komentarzy że właściciel wydał tylko kasę, nic więcej nie widać po za wydaną kasą. Lecz zawsze gdzie znajdował się brax takie komentarze powstawały, może co niektórzy są za młodzi aby znać inne fora po za strefą -nie wiem i oceniać nie będę.

Po za tym jest to dział instalacji, nigdzie też nie zauważyłem dopisku aby nie wystawiać aut które robił ktoś na zlecenie lub przy jego pomocy, dodatkowo nie widzę dopisku aby nie wstawiać dużej ilości fotek tak żeby można było zobaczyć jak to zrobić. Jest dużo aut które robili inni i jakoś nic się z nimi nie dzieje źle.

Potraktowałem ten dział jako instruktarz dla innych, może ktoś skorzystać lub nie, tak jak jest to w innych krajach, tam raczej nie komentuje się ile kto wydał bo to nikogo nie obchodzi, za to jest wiele pytań jak to zostało wykonane i to przez właśnie tych co sami robią i nie mają takiegodoświadczenia jak zawodowi instalatorzy, dla tych ostatnich to jest kolejne zrobione auto na które się patrzy nie jako na całość ale na babole w nim wykonane, znam to po sobie, też oglądając inne instalacje widzę głównie niedociągnięcia.

Tak więc jak ktoś chce niech ogląda, jak nie to zmuszać nie będę,wolny kraj wolny wybór, ja ze swojej strony dodam tylko fotki z ostatniej zmiany w tym aucie.

 

Tak tylko na marginesie, jak miałoby wyglądać "BRAX-TEAM'owe" auto? na JBL albo DLS ? i tak już woofer jest Dego,

skoro jest to auto braxowe to muszą w nim być braxy, a że jest F1? gdyby Polski dystrybutor Pioneera miał bardziej rozgarniętego handlowca, na 10000% byłby ODR, a że jest jaki jes, a w Hornie potrafią myśleć, kupiłem F1, wskażcie mi inne NOWE radio z wyciąganym panelem zbliżonej klasy, zaznaczam że poprzednio już miałem tańsze radia - P9, P90, odr50, i cda7990, to wg Was miałem kupić aby pasowało i do tego nie cofając się w tył? czekam na propozycję - zaznaczam NOWE i z FV

Weźcie też pod uwagę że nie jest to moje pierwsze auto z CA, tylko 5, a do tego bawię sie z klockami od roku 97, zaczynając tak jak większość z Was a może i też nie, bo od Magnata, Infinity, i Panasonic'a z oczojebnym panelem i wszystko kupowane z Berlinie albo na flohmarku, do tego pierwsze 2instalacje, takie poważniejsze wykonałem sam, tak jak i Wy, ale co mam je wystawiać? że zapakowałem w słupek infinity tweeter, a w drzwi 6x9 kappę i zasilałem to magnatem przez zrobione u kolegi zwrotki, piec pod siedzeniem w obudowie z sklejki, a w tylnj półce 2x 20cm magnaty - byście mnie wtedy wyśmiali, a teraz jest inaczeji być może jest co pokazać aby inni szli taką drogą a nie taką jak ja zaczynałem.

 

Jest jeszcze jeden aspekt którego 90% z Was nie bierze pod uwagę, dla mnie zrobienia auta zajeło by kilka miesięcy, w tym czasie wolałem zarabiać w firmie i na koniec wyszło i tak że w poswieconym czasie mogłem zarobić na to co Paweł zrobił i skasował i jeszcze na życie zostało, a tego nikt z Was pod uwagę nie bierze, gdyby robić tak jak się powinno, każdy miałby dzis pracę, a że Polak musi zrobić wszystko sam bo inaczej nic to warte nie jest, nie ma ambicji ani pasji, odpowiedzcie sobie na to pytanie sami - teraz pewnie instalatorzy mnie poprą....

i żeby nikt nie brał sobie słów WY WAS pod swoim adresem - nie mam nikogo konkretnego na myśli, jest to powiedziane ogólnikowo, co by zaraz nie było 40 laboratów z cytowaniem bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolejny raz odebrałeś coś jako atak,a w sumie nie o to chodziło.Żeby było jasne: nikt tu nie chce ganić Ciebie za wypasione auto,za to że są tam braxy na pokładzie,czy za to że wystawiłeś fotki.Myślę że większości ludzi (a mi na pewno)nawet przez myśl nie przeszło,że założyłeś ten topik żeby się pochwalić Alero,bo tak po prawdzie to większość obecnych na tym forum,zna to auto jak nie z live'a to z innych for itd.Doskonale znane są intencje z jakimi to zrobiłeś.Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś powyżej,masz 100% racji i to wszystko rozumiem.Nawet Ci poniekąd współczuję przez to co Ci napisałem wcześniej:

Wiem tbrek,że posiadając tak oczojebne auto,jesteś niejako "narażony" na złośliwości i komentarze,które mogą świadczyć o zazdrości wypowiadającego się(bo przecież żyjemy w Polsce)

 

Odnoszę wrażenie,że odbierasz to co tu się pisze jako atak na Ciebie za to że masz "drogie klocki" i za bardzo się spinasz,a chyba tak nie jest.Nawet jeżeli ktoś to kiedyś Ci będzie wypominał,czy drwił z tego-nic nie poradzisz,taka natura naszych krajan.Olej to ciepłym moczem.

 

Potraktowałem ten dział jako instruktarz dla innych, może ktoś skorzystać lub nie, tak jak jest to w innych krajach, tam raczej nie komentuje się ile kto wydał bo to nikogo nie obchodzi

 

No widzisz,a u nas zawsze znajdą się tacy co ich w oczy kole i nie zmienisz tego.

 

A teraz cofnij się do postów Marcysia i na spokojnie sobie przeczytaj jeszcze raz,ale nie przez pryzmat zazdrości z jego strony,czy krytyki Twojego sprzętu.Na prawdę nie widzisz tam innego przesłania?Myślę,że jak je znajdziesz to Cię nieco puści:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogólnie nie ma co puszczać, jestem przyzwyczajony do różnych komentarzy, i z tego co widzę to sami się nakręciliście i to pomiędzy sobą a dopiero potem mnie, i to raczej do wyjaśnienia w czym rzecz.

 

Nie ja zacząłem się spinać, nie ja odbierałem ataki, jak przejrzeć zapis tego postu, ale jak już zaczynał brnąć za daleko postanowiłem odpowiedzieć co i jak. a powycinać kawałki z całej wypowiedzi i zrobić z tego inny sens to taka natura Polaka.

Ci co mnie znają osobiście i to od wielu lat, wiedzą jak do tego podchodzę (CA) a reszta snuje potem dziwne domysły, przeczytajcie całość moich wypowiedzi i zastanówcie się nad tym co tam jest napisane, bez wyszukania informacji między wierszami, ani wycinania kawałów i szukania w nich ukrytego sensu - tam go nie ma, myśle że post wyżej określił wszystko wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Woolly chyba nie zakumal bazy, sa ludzie ktorym wystarcza hsk i jest to dla nich mega wypas, nigdy nie zrozumieja wydania kilku, kilkunastu, a jak ktos wyda kilkadziesiat tysi to w ich oczach bedzie debilem...

 

 

Zrozumiałem dokładnie, po prostu od granicy rozsądku do wpadnięcia w snobizm jest wąska linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly moze oswiecisz mnie czym jest owy snobizm?? Producenci produkuja te klocki dla ludzi, a nie by sobie z nich pomniki stawiac.

Ja auto robie sam bez niczyjej pomocy, a spedzilem przy nim pewno mniej czasu niz Tomek przy swoim mimo, ze go niby nie robil... niby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzuciłem go ani Tobie ani nikomu tutaj. Luźno wypowiadam się o tym co sądzę, bo nie potrzebnie idzie klasyfikowanie osób względem "hajsu". To chłopaki działa w dwie strony niestety.

Zawsze znajdą się Ci co będą zazdrościć i analogicznie Ci to będą się wywyższać - taka jest mentalność ludzi co uważam za śmieszne.

Jeżeli chodzi o moje podejście to nie gryzie mnie, że ktoś pakuje klocki za kilka naście/dziesiąt tysi. Nie ukrywam, że może i trochę specjalnie wyolbrzymiłem niektóre wypowiedzi.

Nie będę pisał po raz kolejny co myślę o tej instalce bo i Tomek to wie od dawna, jak i w temacie to napisałem.

Odbiegając jeszcze dalej od tematu muszę poruszyć pewną sprawę którą Tbrek słusznie zauważył i chyba każdy ją pominął. Jeżeli każdy by wszystko robił sam (nie mówię tu tylko o CA) to w jaki niby sposób miała by prosperować gospodarka? Im mniej wydajesz na usługi tym mniej osób ma pracę lub mniej zarabia i zakręca się błędne koło oraz spada poziom życia :)

Niech ktoś wydzieli te posty do działu przy Piwie bo i tak zaśmieciliśmy Tomkowi temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż to nie takie ...polskie ? Ganić kogoś kto lubi otaczać się najzwyklejszym ...pięknem ?

 

Instalka rewelacja, nie uważam się za amatora ale...chciałbym kiedyś sklecić coś równie profi (czy to własnoręcznie czy z pomocą magików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ta kasa nie ta klasa

 

i przez takie teksty ludzie się nakręcają ...

 

Gratuluje instalacji !! Ważne to kto co ma w aucie i w jaki sposób to jest zrobione ...

 

Chciałbym tego posłuchać i zobaczyć przede wszystkim na oczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwym, ale chłodzenie jest zerżnięte od Kwiacia.

 

No to chyba być musisz, Jacek owszem i miał chłodzenie jako pierwszy w PL, ale rozwiązane o wiele inaczej jak tu, za odbiór ciepła odpowiadały moduły jak na procku w kompie które były przymocowane do obudowy, tutaj płyn przepływa przez obudowę, nie będę opisywał jaka różnica jest przy zrobieniu obu rozwiązań, oraz różnica w działaniu, na ten temat rozmawiałem z Jackiem i raczej tego nie komentujmy.

 

Te rozwiązanie jak już to jest "zerżnięte" z jednego angola który przerobił Genesisy i puścił płyn środkiem obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to ze wydal hajs to cos zerznal, to te forum chyba sluzy wylacznie napinaczom?

 

Tez mam "klocki" choc wsadzilem w te auto co mam aby sie nimi troche pocieszyc i mi przypieli banderolke szybkiej wrzuty to i tak Tobie Tbrek nawet nie radze sie przejmowac.

 

Caly zlot powtarzalem ze system robimy pod siebie i "sami" a jak ktos nam ustawi to jestem podziwu ze umie komus w gusta trafic ;) aha.. tez jestem snobem bo wydalem hajs i "nie gra".

 

Panowie zakonczyc te wojny i zacznijmy sie doceniac jako pasjonaci a nie chodzi przeciez o psucie atmosfery. Kazdy zaczyna od czegos i zawsze to jest podyktowane hajsem ale to nie on decyduje ile jestesmy w stanie poswiecic w to wszystko.

 

Jak to jest inny setup a chyba juz jest to i mnie wypada powiedziec - daj mi posluchac :cwaniak:. Opisz moze zmiany co bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się Wam tak werżnę w te filozoficzne wywody ;), ale chciałbym zapytać: Tbrek, czemu odpuściłeś te komory dla mid- i woofera? Co było z nimi nie teges? Przymierzam się do wykonania podobnej koncepcji i większość wyrażających opinie mnie od tego odwodzi. Jednak jestem na tyle głupi, że ich nie do końca słucham i brnę w to dalej ;) Możesz mi napisać, czego się mogę spodziewać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusciłem komory ze względu na zmianę głośników i ich umiejscowienie oraz specyfikę montażu, nowe głośniki nie wymagały komory, dodatkowo nowy średniak pozwolił na lepsze zgranie systemu i poukładanie na scenie.

 

Nie był to zły pomysł, tamte głośniki co miałem były dopasowane litrażowo do komory, jedynie będziesz miał więcej zabawy aby zestroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to zły pomysł, tamte głośniki co miałem były dopasowane litrażowo do komory, jedynie będziesz miał więcej zabawy aby zestroić.

Masz na myśli zestrojenie tego co gra w komorze z górą? Czy zestrojenie średnich i dołu w komorze? U mnie będzie tem tylko jeden midwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...