Skocz do zawartości

RF t40001


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nasz admin posiada

I to był jeden z lepszych zakupów.

Nie wyobrażam sobie zawodów bez przygotowań z tym urządzeniem.

a tak poważnie jeśli ktoś myśli że zrobi wyniki w dbdragu poświęcając temu 10tyś zł. i 1 dzień pracy to się bardzo myli

W 100% się zgadzam z tym!

 

Jak wiecie od niedawna bawię się w dB.

Co do dobrych wyników nie ma sprawdzonej recepty na to.

W jednym samochodzie tak w drugim inaczej.

Podam może przykład. Dociskanie klapy z tyłu podczas pomiaru. Jednym podnosi wynik o parę db w przypadku naszego kolegi kudłatego wynik spadał i to o prawie 0.5-1.1 db.

 

I najważniejsza rzecz, która często jest pomijana => ZASILANIE. Bez tego ani rusz.

Dobre kabelki, poprawione fabryczne okablowanie (alternator => akumulator itp).

 

Wracając do miernika ciśnienia. To bez niego ciężko jest. Nawet nie wiecie jakie znaczenia ma położenie skrzyni.

Ja w sumie poświeciłem dzień na zabawę w strojenie (szczerze potrzebowałbym jeszcze tak z 2-4 dni) i mój wynik podniosłem o około 4 db.

 

 

Troszeczkę mamy w tym temacie mały :offtopic:, ale w wolnej chwili powydzielam posty i założymy jakiś temat z poradami dla nowicjuszy w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę mamy w tym temacie mały :offtopic:, ale w wolnej chwili powydzielam posty i założymy jakiś temat z poradami dla nowicjuszy w tej dziedzinie.

Takie kompendium wiedzy pewnie się przyda niejednemu nowicjuszowi. Mimo to ciężko będzie coś więcej napisać poza zasilaniem, strojeniem i może dobraniem komponentów bo niestety cały "pikuś" siedzi w konkretnym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kompendium wiedzy pewnie się przyda niejednemu nowicjuszowi. Mimo to ciężko będzie coś więcej napisać poza zasilaniem, strojeniem i może dobraniem komponentów bo niestety cały "pikuś" siedzi w konkretnym samochodzie.

 

Oczywiście :)

Ale możemy zrobić to w taki sposób, że podamy wszystkie rzeczy które mogą poprawić/pogorszyć wynik.

I każdy sam będzie sobie testował :) (no przydałby się mu miernik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kompendium wiedzy pewnie się przyda niejednemu nowicjuszowi. Mimo to ciężko będzie coś więcej napisać poza zasilaniem, strojeniem i może dobraniem komponentów bo niestety cały "pikuś" siedzi w konkretnym samochodzie.

 

Było by łatwiej jak by wszyscy jeździli Pandą/Marbellą :rotfl: - dla sędziów też temat trochę bardziej przyjazny :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'sonicpl'

Pande to moge miec za 500 zl ale czy niezarejestrowana mozna podejsc do zawodow ? Laweta czemu nie.. startuje zawodnik a nie samochód a co do pandy i marbella to wcale nie gotowa recepta na wysoki wynik Dużo Dużo czasu i $$$$ zamin to rozkminisz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollo - ja tez wiem cos o tym.... :zalamany:

 

niezależnie od tego jaki samochód masz trzeba poświęcić czas żeby wyszedł wynik. Tyle tylko, że mając Pande/Marbelle masz bardzo dużo materiałów źródłowych. Można zawsze podpytać jak zrobić to czy tamto. Myślę, że wielu zawodników z PL pomoże w przygotowaniu auta. Zawodnicy z zgranicy również chętniej dzielą się doświadczeniami związanymi z tymi samochodami. Wiadomo, że gotowego przepisu na mistrza nikt nie daje, ale wiele ciekawych informacji to można wyczytać.

1. Częstotliwość rezonansowa auta szacowana jest na ok.65-68Hz w zależności od modelu i wypełnienia. Skrzynie stroi się więc na 70-74Hz by dostać optymalny wynik

Można by widzielić ten temat i każdy może rzucić swoje to ułatwi start nowym graczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a świstak siedzi i zawija je w te sreberka....Michu wiesz jak jest każdy pali frana i nie udziela info lub szczątkowa a zresztą zrobią ze 100 szkrzynek to bedą : wiedzieli co i jak wieje .... :wink: warszafka wraca do rozgrywek w amatorze..i street A :ph34r:

 

tak jak napisałem nikt nie da ci gotowizny, ale myślę, że by stworzyć sobie małą ligę Pand/Marbelli trzeba by było dać takie podstawowe kompedium wiedzy dlaczego ten samochód jest dobry to tej zabawy - POZA FAKTEM ŻE MOŻNA GO DOSTAĆ ZA 500zł :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiedli bo nowych konkurentow nie ma wiec i motywacji brak

 

Jak zip a co z balowaniem :) Ty za dużo motywacji mieć nie musisz byle impra była dobra :)

 

 

To podklep im parę $$$$ do motywacji..

 

Hehehe no chyba będzie musiał bo chłopaki coś zrezygnowani są ale wcale im się nie dziwię.

Edytowane przez Misiektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...