Skocz do zawartości

iva d105 nie działa wyświetlanie podczas jazdy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.... (zaznaczam że szukałem tego na forum i nic)

 

 

Mam Taki problem

 

 

Posiadam radio Alpine iva-d105 wersja us

 

i

 

nie działa mi dvd po odpaleniu stacyjki, wiem iż można zrobić coś żeby działało. z wiązki wychodzą dwa kable: Żółto-Niebieski i Żółto-Czarny. jeden do hamulca ręcznego a drugi do nożnego.

 

Mam Corse C z zamontowanym DVD iva-200ri i jak panowie mi montowali tam to radio to zapytali czy chcę mieć tak żeby dvd działało podczas jazdy, znaczy że ma sie wyświetlać film. ja im powiedziałem że tak i coś tam połączyli i jest gites, a teraz mam problem z nowym radiem (a nie mam dostępu do tej corsy) i nie wiem co zrobić żeby to działało.

 

 

 

 

Proszę o pomoc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to wersja USA to moga byc problemy z regionem lub pal/ntsc-ale to tylko moje gdybanie-a to ze jak ci montowali wczesniej radio

i pytali sie czy chcesz zeby dzialalo ppodczasz jazdy , znaczy lecial film to nic innego jak podlaczenie kabelka ktory ma isc do czujnika chamulca recznego

pod plusowy lub minusowy (juz nie pamietam) w zasilaniu koski iso, to samo mial moj kuzyn z radiem Jvc, jesli podlaczylismy kabelek pod reczny to na postoju

z zaciagnietym recznym film lecial a pop spuszczeniu recznego nie lecial, producenci robia takie sobie zabezpieczenie, niby dla bezpieczenstwa podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziękuję ale widzisz jest jeszcze taki problem że podobno jest jakaś procedura odblokowywania w stanach czyli hamulec ręczny i nożny na zmianę i dopiero zaczyna działać, i odblokowywuje radio się z całymi ustawieniami.

 

 

PS: cały czas czytamy na zagranicznych forach i tak jest ale coś nam nie idzie :)

 

[ Dodano: 2008-07-30, 22:56 ]

już wiadomo. trzeba mieć specjalną puszkę i jeszcze za każdym razem naciskać nożny potem 4 razy ręczny i puścić nożny. Pan który sprzedał mi alpinę zgodził się zabrać ją z powrotem. :)

 

 

Dziękuję Wam za pomoc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja wrócę do tego tematu.

 

Otóż wczoraj kupiłem Alpine IVA-D106R wersję Europejską i ładnie wszystko hula ale też nie mam obrazu podczas oglądania dvd i tutaj mam pytania.

 

1. Kabel żołto-niebieski trzeba zmasować i mam rozumieć że podczas jazdy będę miał obraz na ekrania tak ??

 

2. Znalazłem jeszcze czarny kabel jako uziemienie/masa i mam rozumieć że on też musi być przykręcony do budy albo wpięty do masy tak ??

 

3. Skoro kable żółto-niebieski i czarny będą pełnić tą samą funkcję to czy mogę je spiąć razem i przykręcić do karosierii albo wlutować do masy czy lepiej każdy oddzielnie ??

 

Dzięki za odpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ten zolto niebieski zmasowac i juz wszystko powinno grac. Dziwi mnie jaki masz dodatkowy czarny przewod. Co jest napisane na nim ? Czy to nie normalny minus? Co do podlaczenia zoltego do przewodu masowego to jak najbardziej jak mialem juz spiete tak jak kupilem radio. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...