Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza do radia bez chinch


lukib7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że wszystko było dobrze podłączone, ALE wzmak i tuba działają tylko z TUNEREM :idiota: jak przełączam na CD/MP3 to wzmacniacz się wyłącza. O co chodzi? Wzmacniacz podłączony jest pod radio przez ten konwerter z wcześniejszych postów. W samym radioodtwarzaczu nie ma żadnych opcji do ustawienia wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to zrobić, żeby to grało i żeby nie było problemów z wyłączeniem (razem z radiem). Żeby nie pomieszać z tym on/off.

Czy jest jakiś sposób podłączenia wzmaka, tak aby tuba działała z radiem, CD i aux?? Bo jakoś nie pali mi się, latać za każdym razem do bagażnika.

Jak inni mają to podłączone, że wzmak działa z radiem i cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem no mają może lepsze radia :P

Zobacz w instrukcje i zobacz czy jest tam jeszcze coś w stylu "remote"

Chodź to radio oprócz wejścia na iso nie ma nic...

Co do włącznika możesz sobie go pociągnąć do kabiny i włącznik mieć np w okolicach ręcznego czy kierownicy.

Albo zrobić tak by radio włączało się dopiero po przekręceniu kluczyka, wtedy ciągniesz remote z zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę podłączyłem remote pod akumulator i wszystko działa z CD. Muszę teraz pomyśleć jak to podłączyć pod zapłon ewentualnie pod światła (?). Raczej dam to do jakiegoś mechanika. Efekt jak na sprzęt za 150 zł przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Teraz pozostaje mi popracować jeszcze nad trzeszczącą tablicą rejestracyjną. No i 300zł za montaż zaoszczędzone ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce iso masz przewód czerwony i żółty. Na jednym z nich pojawia się napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka - możesz tam podpiąć remote. Wada - będzie grać tylko z kluczykiem. Inne wyjście - mały przełącznik gdzieś "ukryty" - wada - jeśli zapomnisz go wyłączyć przed dłuższym postojem , rozładuje Ci akumulator..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włącznika możesz sobie go pociągnąć do kabiny i włącznik mieć np w okolicach ręcznego czy kierownicy.

Albo zrobić tak by radio włączało się dopiero po przekręceniu kluczyka, wtedy ciągniesz remote z zapłonu.

To samo już koledze pisałem :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten soniacz faktycznie jest trochę biedny. Niestety nie ma on RDSu, ani funkcji wymienionych przez Powalla.

 

jutro pokombinuję z podłączeniem remote pod któryś z tych kabli w kostce.

 

EDIT!

 

Niestety kable w kostce dają prąd niezależnie od tego czy kluczyk jest przekręcony czy wyjęty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...