Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu jestem :D

 

Po porządnym dokończeniu drzwi, uporządkowaniu kabli i kilku tygodniach odsłuchów (szkoda, że już tak zimno :wsciekly: ) mogę stwierdzić na jakieś 85%, że znalazłem woofery z profilem grania, który mi bardzo podchodzi. Są to długo poszukiwane (kiedyś dawno, dawno temu słuchałem) Kicxy PRO :D Dzięki uprzejmości Cursora, za co wielkie dzięki :)

Wreszcie udało mi się wyciągnąć bas do przodu i połączyć zajebiście z subem. Woofery są bardzo głośne w niskich pasmach (~200~50Hz) w porównaniu do suba i zaryzykowałbym stwierdzenie, że sub uzupełnia woofery i brzmi to jak dla mnie rewelacyjnie :) Jest szybko, dobitnie i z delikatną dozą mięsa. Aktualnie gra to tak:

 

Sub - 0~50Hz/18dB (CV12/Autotek)

Woofery - 63Hz/12dB - 1,2kHz/12dB (Kicx PRO/AltaiB005Q)

Gwizdałki - 4kHz/6dB (SB Acoustics/Fujitsu)

Do tego 9835 i trocha kabli :)

 

Teraz oczywiście będę kombinował ze wzmacniaczem na woofery, z czystej ciekawości chciałbym usłyszeć jak zmiana pieca wpłynie na profil grania przodu. Potem mam w planach poszukać jakiegoś miękkiego tłustego suba i znowu się zaskoczyć :)

 

Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kicxy stare PRO 6020, nowych nie słyszałem ale podobno gorsze :P A gwizdki to SB Acoustics SB26STCN-C000-4
 

http://www.kicx.pl/pro6020.html

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/sb26stcn-c000-4/

 

Mimo takich na ekranie dziwnych cięć dźwięk jest zajebiście żywy, góry dużo, ale nie drze ryja już a i średnicy też nic nie dolega :) Dół.. Bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie Twój tweeter.

Takie cięcie jak napisałeś jest wynikiem tylko odsłuchów czy także jakichś pomiarów ?

i naprawdę nic nie krzyczy przy głośnym słuchaniu??

Jak z budowaniem sceny u nich, skupieniami, oddają głębokość ??

Jak masz nakierowane ?

Możesz wrzucić jakieś fotki ?

Płaciłeś za niego 125 zł za sztukę ?? ( taka jest jego oficjalna cena detaliczna) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wygląda to tak, że dzielę sobie system na poszczególne komponenty i najważniejszy był dla mnie porządny kop z drzwi co wreszcie udało mi się osiągnąć :hyhy:

 

Tweeterom poświęcałem zdecydowanie mniej uwagi (co nie znaczy, że są na odp...l). Dobieram poszczególne elementy pod względem barwy brzmienia i dopiero potem próbuję ustawić wszystko "ze smaczkami" :) Cięcia i wszystko co robię w aucie są ustawione na moje gumowe ucho :D

Aktualnie gwizdki są przycięte dość wysoko, ale za to na poziomie -2 względem 0 na zwrotce w radiu. Czemu ma coś krzyczeć? Przy niższym cięciu (poprzednio) dało się słyszeć "darcie ryja" czasami, były niżej przycięte, to też były na zwrotce na -9 i grały trochę "bez życia". Teraz jest zdecydowanie lepiej. Cursor na spocie zaczął grzebać w radiu i mi podsunął, żeby pokombinować z tymi tweeterami przy wyższym cięciu. Bałem się że będzie potężna dziura w średnicy, ale nic takiego nie ma miejsca :)

Są ukierunkowane mniej więcej centralnie na twarz, moim zdaniem są bardzo kierunkowe, przy odchyleniu głośnika o kilka stopni było słychać wyraźną różnicę.

 

Ze sceną u mnie (wiadomo autko nie jest Sound Off'owe tylko czysto amatorskie :D) na moje ucho jest okej. Przy testowych płytach typu "siedem werbli" i inne tego typu, większość skupień, scenę, stereofonię udało się ustawić. Jedno co zauważyłem to to, że niektóre pianina potrafią walnąć w ucho aż za mocno, ale może to być też woofer..

Podczas słuchania muzyki mogę napisać, że jest bardzo wyraźnie i czysto na górze, żadnego ostrzenia, ale też żadne kluchy. Spokojnie mogę rozróżnić poszczególne instrumenty w poszczególnych "odległościach". Ogólnie najlepszy tweeter jaki u siebie miałem. Jedynie mogły by grać bardziej Morelowo, te są trochę chłodniejsze, ale oczywiście dalej profil grania kopułkowy.

 

Dałem bodajże 180 pln z wysyłką (kupiłem używane), ładnie zapakowane ori kartoniki, ori gąbki.. Teraz* będę z nimi więcej eksperymentował, pozmieniam kąty, wysokości, mam też jeszcze jakieś wmzacniacze :) Także będę poszerzał wiedzę w tym kierunku..

 

* bliżej nie określony czas :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...