Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i widzisz jak sie ma wyobraznie to prawie z byle mozna cos zrobic :) tylko trzeba co nieco podumac nad tym co sie robi :wink:

 

Doskonale o tym wiem :) W Magdzie kombinowalem lepsze rzeczy..

 

Pewnie wiekszosc z Was nie uwierzy w to co teraz napisze, ale jedne drzwi sa wytlumione bez blach i "dobrze daja" (te od kierowcy, poprzednie zdjecia), drzwi pasazera sa gole ino dalem pod glosnik blache nierdzewke 5mm i slychac ewidetnie wiecej kopa od strony pasazera siedzac na miejscu kierowcy.. Nawet moj brat to uslyszal :) Czasowki zostaly piec i wszystko zostalo, tylko "podlozylem" blache zamiast ori plastiku..

 

Oto efekty moich ciezkich i mozolnych prac. Idzie meeeega powoli, ale ostatnio nie mam czasu nawet dobrze sie wysr*c :zakrecony:

post-785-0-85107400-1311417988_thumb.jpg

post-785-0-74003100-1311417996_thumb.jpg

post-785-0-92248500-1311418002_thumb.jpg

post-785-0-91800600-1311418010_thumb.jpg

post-785-0-81375600-1311418017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że ja ostatnio u siebie odkleiłem maty z otworów i woofery znacznie lepiej klepały, ale nie miały już takiego zejścia, więc to całkiem prawdopodobne.

 

Na moje oko to dzieki sztywnosci "panelu" a nie odkrytym otworom :) Jak kiedys w koncu zamkne te wrota, to sie okaze co daje takiego kopa. Ale zanim do tego dojdzie jeszcze wiele wody w Wisle uplynie :P

 

 

Bo to phase, wiele wybaczaja i nie trzeba sie chyba najwyrazniej przykladac :D

 

A czy ja sie nie przykladam ? Idzie mega mozolnie, bo czasu zero.. Moze jestem jakis ulomny, ale wywiercenie 4 dziur fi6 i 4 dziur fi3 w blasze nierdzewnej gr.5mm i oszlifowanie tego zajelo mi 3h z przerwami na lyk piwa\pare buchow.. Najgorsze jest to, ze tylko te 3h miolem w tym tygodniu :( Kurva 6 wiertel spalilem zanim obczailem co i jak :P

 

Boczek zaczalem w robocie powoli oklejac, bo akurat byla chwila i sprzet na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurva 6 wiertel spalilem zanim obczailem co i jak :P
Bo nalezy uzywac wierteł kobaltowych i 6 spalonych Twoich wyszło drozej niz 1 kobaltowe plus dobry preparat do gwintowania typu "trebor". Nierdzewka jest niewdzieczna wiec trzeba do tego odpowiednio podejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos tam sie ruszylo :) Drzwi "troche" przerobione na pancerne :P Jeszcze oczywiscie daleko do konca, ale juz jest coraz lepiej. Na razie woofery graja z Fujitsu 3000M i dostaja po 30 W. Jezdze bez suba i naprawde jest kop i bas z tych drzwi :D Jestem jak na razie w 99% zadowolony. Pokombinowalem troche z instalacja (dodatkowe masy, wymiana kabli) i mam na załaczonym silniku przy swiatlach, klimie, i muzyce 14.3 V, bylo przed zabiegami 13.2 V wiec efekt jest jak najbardziej odczuwalny :D

 

Kupilem sobie w Castoramie rolke dociskowa plastikowa za 5 pln i sprawdza sie bajeczka :) Teraz maty dolegaja na prawde dokladnie.

 

Ze złych wiadomości: poducha mi sie swieci nie wiem czemu :przestraszony: Zawsze odlaczam aku przed odpinaniem poduch i ostatnio zaswiecil mi sie airbag :zdegustowany:

 

Zdjecia w krotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem co zrobilem :zdegustowany: Szczerze to juz srednio pamietam ostatnie skladanie :zdrowko::krzeslem:

Zawsze wyglada to tak:

 

Odpinam aku, trzymam hamulec przez kilkanascie sekund (tak jakos, nie wiem czy to cos daje), dopiero potem odpinam poduche i wyciagam fotel.. Podlaczam analogicznie w druga strone.. Czyli aku na koncu jak juz jest wszystko podpiete.. Wyciagalem ten fotel z 10 razy i za kazdym razem odpinalem poduche i nic sie nie dzialo.. Mysle, ze moze jakis kabelek gdzies sie przetarl, chyba innej opcji nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie, ze wzmacniacz bedzie po fotelem. Doszedlem juz do takiej wprawy, ze nawet po kilku piwach i 0,5 zajmuje mi to srednio 3-4 minety :) A z kompem jest wlasnie taki problem, ze podpiecie 100 pln.. Kupie sobie przejsciowke i sobie sam podepne i obadam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos tam sie posunelo :) Zdjec oczywiscie nie mam :P

 

Drzwi skonczylem prawie (jeszcze dystanse stalowe pod glosnik) i troche gabki gmsa w niektorych miejscach :) Gwizdki sa na blaszkach na slupkach (bylem zadowolony z miejsca), ale dzisiaj Szymon mnie uswiadomil ze jest nie do konca dobrze :P W bagazniku jest Peiying PYB2H76R czy jakos tak sie ten wynalazek nazywa i do tego na zmiane Infinity Kappa 120.3se w rozowym klozecie i Hertz HS250 w ori bandpassie.. Oczywiscie oba glosniki docelowo mialyby grac w innych budach.

 

Nie moge sie zdecydowac ktorego wybrac. Problem tkwi w tym, ze piec sie wylacza przy glosniejszym sluchaniu :lol: i nie za bardzo mam jak porownac te suby w tym aucie pod reszta systemu. Oczywiscie robi sie kur.wa zimno i nie zanosi sie, zebym szybko zmienil piec.. Chociaz przy flaszce na garazu nie takie rzeczy sie w zime robilo :D

 

Aha, jutro prawdopodobnie wskoczy 9835 zamiast SH1000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wzialem sie za pisanie, bo z Alpinka cos nie halo :( Caly czas jakby CD krecilo/wiatraczek chodzil.. Zrobilem reset/odpialem bezpiecznik i wszystko si :)

 

A tak w glownym temacie:

 

W koncu odpalilem Kappe :) Gra pod Hifonem Kurczakowym. Jestem juz zadowolony, a skrzynka jak wyglada i jak z jej szczelnoscia to chyba na spocie wszyscy widzieli :P Poprawilem jeszcze slupki i scena ewidetnie jest "lepsza". Staralem sie, zeby byly poszczegolne pozycje, ale np. pianino sie "rozchodzilo" po calej szerokosci tak ja ma grac. Mysle, ze w 100% sie udalo.. Ogolnie jestem mega zadowolony z brzmienia i mysle, ze wycisnalem max z danych glosnikow :D

 

Kto slyszal Gala w Kato niech sie wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

 

Andreas: Nie pamietam, ktory to Ty ale Phase beda na sprzedaz jezeli.. I tu pytanie do wszystkich :D

 

Czym je zastapic ?? W drzwiach musze jeszcze tylko dystanse dac stalowe (ewentualnie przyszly sezon woofer przed drzwi), wiec gorzej nie bedzie na pewno :)

Szukam jeszcze wiekszego KOPA :wink: Woofer ma dla mnie grac twardo ostro i energicznie, koniecznie z duuuza dawka srednicy. Na zasilce zostaje jak na razie Altai B005Q.. Jakies propozycje na razie bez budzetu, ale oczywiscie nie szukam wynalazkow po 2000$ za pare :przestraszony: Odpadaja HSK i tym podobne wynalazki, woofer z Tempo i Ovation tez mi jakos nie podchodzi..

Czytalem ostatnio duzo o PROA COLORIS, ale niestety nigdy ich nie slyszalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...