Skocz do zawartości

Audison SRx2


THIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie odebrałem zakupiony wcześniej wzmacniacz Audison SRx2 i mam odnośnie jego i jego podłączenia kilka pytań.

 

Nie będzie to jedyny wzmacniacz w samochodzie i w jaki prawidłowy sposób podłączyć ten i kolejny wzmacniacz pod złącze REM przy radiu??

Jaki użyć bezpiecznik na kablu pomiędzy aku a wzmakiem i czy może on być usytuowany w dowolnym miejscu na kablu (np. przy samym wzmacniaczu lub zaraz za akumulatorem)??

 

We wzmacniaczu są dwa wejścia kompletnie dla mnie niejasne (po co, dlaczego) niżej

 

MANUAL do SRx 2

http://www.audison.eu/xml/products/pdf/aud...SRX2manuale.pdf

 

Szukajcie punktu

"C" - "VSR Installation (optional)"

 

 

I jest jeszcze jedno wejście nawet nie opisane w instrukcji - na drugim boko wzmacniacza - jak zrobię zdjęcie to wrzucę, może ktoś będzie wiedział co to jest.

 

 

I jeszcze jedno - w głośnikach są dołączone gwizdki i zwrotnice.... Jak to prawidłowo połączyć (głośniki ze wzmakiem, tweeterami i zwrotnicami) żeby to prawidłowo działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że REM podłączasz tylko pod jeden wzmacniacz. Drugi wzmacniacz łączysz przewodem RCA z pierwszym na wyjściu i wówczas jak włączasz instalację to włączają Ci się oba piece, a jak wyłączasz radio to oba się też wyłączają. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Do wzmacniacza ciągniesz przewody TYLKO od zwrotnicy, bo woofery i tweetery masz przecież podłączone do właśnie zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwizdki i głośniki podłączam do zwrotnicy a zwrotnicę podłączam pod wzmacniacz tak??

A co do REM to ktoś pisał że muszę kupić jakiś przekaźnik (ja zrozumiałem że to rozgałęziacz czy coś) i podłączyć go pod aku, i puścić REM z radia do niego a z drugiej strony podłączam wzmaki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to tak, głośniki do zwrotnicy, a przewody od zwrotnicy do wzmaka. Co do drugiego to nie wiem tego dokładnie, bo niestety nie łaczyłem nigdy dwóch wzmacniaczy, to co napisałem wziąłem na logikę, dlatego niech ktoś kto to robił się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwizdki i głośniki podłączam do zwrotnicy a zwrotnicę podłączam pod wzmacniacz tak??

 

Dokładnie

 

A co do REM

 

Robisz sobie tak, że podłączasz kabelek przeznaczony do REM pod kabel z radia (tak się nazywa ten kabel: Auto antena lub REM) a z 2giej strony podłączasz do wzmaka.

 

Nie wiem czy jest tak jak napisał PopaY, że 2gi wzmacniacz będzie działać po podłączeniu go kablami RCA do wyjścia z 1szego wzmaka. Mi wydaje się, że nie. Ale nigdy tak nie próbowałem...

 

[ Dodano: 2008-07-22, 12:36 ]

Heh PopaY, był szybszy :rotfl:

 

niestety nie łaczyłem nigdy dwóch wzmacniaczy, to co napisałem wziąłem na logikę, dlatego niech ktoś kto to robił się wypowie.

 

Jakby nie znalazła się odpowiedź na te pytanie to jeśli będe mieć wieczorem czas (ew. jutro rano) to poniosę moje wzmaki do samochodu brata i sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed output, ale też trzeba podłączyć zasilanie drugiego wzmacniacza.

 

To wiem :rotfl: Tylko chodzi mi o sam REM. Bo jeśli dobrze zrozumiałęm to napisałeś wcześniej że ten 2gi wzmak powinien się wtedy załączać bez REM tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale jak też napisałem - nie jestem tego pewien. Na poniższym obrazku, REM chyba idzie do przekaźnika więc jednak mogłem się pomylić.

 

Tu jest zapożyczone zdjęcie od crazy_88 jak to jest podłączone u niego i podobnie trzeba podłączyć w tym przypadku. Tyle tylko, że w tym przypadku jest to zupełnie inne podłączenie, bo jak można zauważyć jest więcej sprzętu. (trochę zamotałem)

 

http://strefacaraudio.pl/forum/files/thumbs/t_moja_koncepcja_sepia_588.jpg

 

[ Dodano: 2008-07-22, 12:49 ]

A tu schemat Wachcia (mam nadzieję, że się chłopaki nie obrażą, że wstawiłem)

 

http://delphi-archiwum.home.pl/wachcio//galeria/szkic_ca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PopaY, nie obrażam się za to, że wstawiłeś mój schemat ale z niego w kwestii podłączenia REM nic nie wynika. Co innego ze szkicu Crazy_88. Na jego szkicu REM to ciemniejszy (po prawej stronie) dolny przewód od radia. Idzie on do wzmacniacza u-dimension pod gniazdo REM i dalej do drugiego wzmacniacza. Nie ma tam wielkich obciążeń więc radio beż problemu wytrzyma i załączy obydwa wzmacniacze. Mały schemacik powinien rozwiązać wątpliwości

post-1-1216727585.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :cool: To teraz łopatologicznie :D

 

Czyli łącząc kable REM wychodzące ze wzmacniacza w jeden kabel a następnie podłączając te dwa połączone ze sobą REM'y do wyjścia w radiu, które jest tylko jedno, nie powinno zaszkodzić całej instalacji, radiu i innym rzeczą którym może zaszkodzić??

 

A czy ktoś wie co to jest ten

VSR Installation
??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest wyjście tylko wejście :hyhy:

 

No to innego nie ma :]

 

To w takim razie gdzie się podłącza ten kabel REM?? Tu przy napisie remote in na obudowie przy wejściu jest jeszcze napis ON - to nie tu się go wpina??

 

I tak przy podłączaniu dokładnie przestudjuję instrukcję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezly bajzel :D

 

Mi się wydaje, że REM podłączasz tylko pod jeden wzmacniacz. Drugi wzmacniacz łączysz przewodem RCA z pierwszym na wyjściu i wówczas jak włączasz instalację to włączają Ci się oba piece.

Bzdura RCA jest tylko przewodem sygnalowym niema na nim sygnalu wzbudzenia.Do kazdego wzmacniacza musi byc podlaczone +12V(np rem z radia) zeby go przelaczyc z trybu czuwania na tryb pracy.

 

A co do REM to ktoś pisał że muszę kupić jakiś przekaźnik (ja zrozumiałem że to rozgałęziacz czy coś) i podłączyć go pod aku, i puścić REM z radia do niego a z drugiej strony podłączam wzmaki.....

Do 2 wzmcniaczy raczej napewno nie bedzie trzeba stosowac przekaznika wiec mozna sobie to darowac.

 

Czyli łącząc kable REM wychodzące ze wzmacniacza w jeden kabel a następnie podłączając te dwa połączone ze sobą REM'y do wyjścia w radiu, które jest tylko jedno, nie powinno zaszkodzić całej instalacji, radiu i innym rzeczą którym może zaszkodzić??

Dokladnie

 

A czy ktoś wie co to jest ten Cytat:

VSR Installation??

 

W opcji mozna sobie dokupic potencjometr na kableku do regulacji glosnosci suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam CP1502 i SRX2 - REM mam pociagniety osobnymi kabelkami od kondenstora, a stamtad oczywiscie do radia, jaka w tym filozofia ? :D

 

Niektórzy ciężko mają zarobić na radio, wzmacniacze, głośniki i pozostałe oprzyżądowanie CA więc najpierw wole spytać a później robić niż najpierw spalić a później pytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy :D zarabiam niecałe 1500zł wiec kolego wiem co to znaczy ciezko pracowac a pracuje po 12h / 6dni w tygodniu... takze sam widzisz :D

 

pewnie ze dobrze spytac, tez tak zawsze robie chociaz nie zawsze otrzymuje odpowiedz (vide temat o wzmaku rockforda :/ )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...