Skocz do zawartości

Rockford T1 parę pytań.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ojojoj kolego to juz powinieneś wiedzieć

 

D2 to są dwie cewki po 2 ohm każda

D4 to sa dwie cewki po 4 ohm każda

 

kupując d4 łaczysz jeden w 2 ohm drugi w 2 ohm i otrzymujesz 1 ohm i wtedy masz całą game wzmacniaczy

 

natomiast d2 razem możesz zapiąc najmniej w 2 ohm gdzie wzmaków juz jest troche mniej są zasadniczo deczko droższe i ale za to możesz jeden głośnik też zapiąc pod jeden wzmacniacz 1 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wchodzi w gre. PL czy USA, nie wazne.

 

[ Dodano: 2008-07-21, 21:06 ]

ROCKFORD FOSTAGE T1500 1BD

 

http://cgi.ebay.com/ROCKFORD-FOSGATE-T1500...1QQcmdZViewItem

 

 

 

czy to sie nada, dla dwoch d4 spietych w 1ohm, bo piec ten ma 1500rms, a tak to 1200rms na gosnikach

 

 

jeszcze jedno pytanie ? czy d2 czy d4 beda lepsze i w ile ohmow najlepiej spiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno glosniki musza dostac min 1.2 kw rms a nawet wiecej zeby naprawde zagraly. POsiadam te glosniki wlasnie 2x4 ohm kazdy i na poczatku byly spiete w 4 ohm i dostawaly 1.2 kw rms prawdziwej mocy i uwazam ze bylo dla nich malo. teraz sa spiete w 1 ohm i dostaja troszke :rotfl: wiecej i widze poprawe u nich. Maja niska skutecznosc i mala moca pedzone nie zadowola cie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze inaczej

jak kupisz dwie szt d4 to powinien wystarczyc jeden wzmak koło 3,5kw w 1 ohm jak dwie szt d2 to raczej byłoby wskazane dwie szt po 2kw...ale pamietaj ze kazdy kolejny wzmacnicz potrzebuje pradu, wiec im ich wiecej tym wiecej siana w instalacje (pomimo niewielkich roznicach w mocy) ja wybrałbym napewno 2 szt d4 a dlatego ze:

1 PRIMO: wiekszy wybor robi wieksza konkurencje i wiecej uzywek wiec nizsza cena

2 PRIMO ULTIMO patrz ptk 1 :]

szukaj 3000bd...

:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady panowie. Dwie sztuki to nawet 2 kw rms by nie wytrzymaly. Mysle ze jak bedziesz mial wzmaka w 1 ohm ok 1.5 kw rms to bedzie akuracik. One maja po 600w rms czyli razem 1.2 kw ale to ciut malo jak dasz wzmaka 1.2 najlepiej szukaj czegos co ma 1.5 kw rms w 1 ohm i powinnes byc zadowolony.Jak wiekszosc ludzi jestem zdania ze jak sie madrze uzywa pokretel od glosnosci glosniki mozna pedzic wzmakeim duzo mocniejszym. Ja do nich mam podpietego w 1 ohm mojego US Ampsa 3000 ktory ma przy 1 ohm 3.6kw rms i glosniki graja ok 2 tygodni i nic sie z nimi nie dzieje , nie charcza nie popalily sie tylko trzeba miec wyczucie a nie jak niektorzy na przesterach jada i spalaja szybciutko glosniki nawet jak wzmak jest slabszy bo wszystko na fula plus podbicja ile sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Tobie Jarecki podobają się te Rockfordy jak je oceniasz co do Twoich poprzednich głośników. Wiem, że długo mam takie same, ale chciałbym usłyszeć opinię innych bo jeszcze takiej nie uzyskałem od nikogo bo nie znam nikogo co miałby takie głośniki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...