Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera - jak?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie dodam, że szukałem w innych tematach i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi - dowiedziałem się tylko, co to jest GND i REM :)

 

Kilka dni temu zakupiłem subwoofer aktywny do samochodu i chciałbym się zabrać za zamontowanie i podłączenie go (w warsztatach liczą sobie za to 200-400 zł), jednak nie jestem pewien, co do podłączenia poszczególnych kabli. Generalnie moje pytanie brzmi: co i jak?

 

Mam radio Sony CDX-GT24 (schemat: link), niestety bez wyjścia na subwoofer, jest tylko kostka. Na kostce są

- 8 wtyk (4 głośniki "+" oraz 4 głośniki "-")

Na drugiej kostce 4 wtyki:

- Continuous power supply

- Power antena control

- Switched power supply

- Masa

 

Na wzmacniaczu subwoofera mam "+12V", "GND", "REM" oraz wyjście sygnału na 2 chinche stereo.

 

Jak to podłączyć do siebie? Ja myślałem tym sposobem:

- "+12V" do "+" w akumulatorze

- "GND" do masy (w radiu albo do "-" w akumulatorze)

- "REM" to wyjscia anteny ("Power antena control")

 

No ale nie wiem, jak zrobić z tymi dwoma chinchami... Urwać końcówki z jednej strony i podpiąć pod byle który głośnik?

 

Pomocy

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwać końcówki z jednej strony i podpiąć pod byle który głośnik?

 

Tak. I cieszyć sie chwile super zniekształconym dźwiękiem po czym powiedzieć papa obwodom wejściowym wzmacniacza ;)

 

A tak poważnie - kup adapter high input na RCA i po sprawie. A masę podłącz do minusa na aku a nie przy radiu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy czy prawy do konwertera a drugi nie podlączać. Filtr dolnoprzepustowy jest konieczny jesli ten subwoofer go nie ma - napisz co to za sprzet lub poszukaj czy jest na mim przelacznik LPF lub jakiej pokretlo.

Posiada LPF:

http://img189.imageshack.us/img189/8991/jx810wzmacniaczf.jpg

 

Czyli podsumowujac:

 

+12V do + na aku

GDN do -

REM do anteny

 

od glosnikow przejsciowka high input-RCA i to wszystko, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. zaden adapter nie jest potrzebny - masz wejscia Hi input czyli przystosowane do podlaczenia sygnalu "głośnikowego". W elektronicznym kupić tylko taka wtyczkę i kabelki podłączyć do wyjść głośnikowych radia. Przełacznik Ustawić w lewo i wyregulować pokrętło LPF wedle uznania ( ale zakres mnie dobija.. bedzie buczało oj będzie :przestraszony: ) . POczytaj na forum lub FAQ Nazara jak wyregulować Pokrętło gain.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. zaden adapter nie jest potrzebny - masz wejscia Hi input czyli przystosowane do podlaczenia sygnalu "głośnikowego". W elektronicznym kupić tylko taka wtyczkę i kabelki podłączyć do wyjść głośnikowych radia. Przełacznik Ustawić w lewo i wyregulować pokrętło LPF wedle uznania ( ale zakres mnie dobija.. bedzie buczało oj będzie :przestraszony: ) . POczytaj na forum lub FAQ Nazara jak wyregulować Pokrętło gain.

Tak to jest, jak się człowiek nie zna - dzięki wielkie ! :super:

 

Jeszcze tylko jedno pytanko: te kable do wyjść głośnikowych radia - do którego miejsca? Wszystkie wtyki na kostce mam przecież zajęte. Podpiąć pod dwa tylne?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączone 4 głośniki ? Jeśli tak, to najlepsze wyjście to odłaczenie jednak tylnych. Jeśli z jakiegoś powodu niechcesz tego robić, to po prostu podłącz pod głośniki tylne ( równolegle z głośnikami ) choć nie jest to zbyt dobre rozwiązanie moim zdaniem. Ale zawsze możesz podłaczyć i tak i tak i porównać czy lepiej z czy bez głośników :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...