Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Colcie CA0


colt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Colta CA0 (93 rocznik) i chciałem go nagłośnić. Ale-najpierw kilka pytań i uwag.

W samochodzie jest założona instalacja LPG, a co za tym idzie-w bagażniku poniewiera się koło zapasowe. Jest sens ładować tam subwoofer, czy też bez wywalenia koła nie ma to sensu? To tyle jeśli chodzi o początek, później napiszę, co mam w aucie w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to zacznijmy od tego, co już mam:

  • radio Pioneer DEH-3000MP
  • głośniki przód Blaupunkt BGx 402 HP
  • głośniki tył Clarion SRQ 1720R

Co do muzyki-rock i metal, marne szanse, by leciało co innego.

LPG-zbiornik w miejscy koła zpasowego.

A wiedza na temat CA0-jakaś jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że marna wiedza skoro masz blaupunkta w aucie

Dobierany "pod ucho" i na możliwości finansowe. Ale chętnie się dowiem, co jest "be" w Blaupunkcie (bo o JBLu się już naczytałem).

i do tego wszystko pod radio podpięte

Jak wyżej-nie było kasy, nie ma wzmacniacza. A dwa-wolę zapytać niż kupić i żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz miejsce na suba w bagaju. zapewne zapas lezy w kuferku. Jesli chodzi o glosniki tego blaupunkta to sobie odpusc. Jesli chcesz to zostaw clariony ale zamontuj je w tylnych drzwiach. Na przodzik zaopatrz sie w Hertze HSK badz w DLS - podlaczasz to pod wzmak no i kwestia suba - tutaj szeroka gama.

Jaka kwota dysponujesz ? i czy masz wygluszone drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz to zostaw clariony ale zamontuj je w tylnych drzwiach.

To nie ma tylnych drzwi:P

i czy masz wygluszone drzwi ?

Nie masz...w sensie-nie mam.

Jaka kwota dysponujesz ?

Na to pytanie ciężko mi będzie udzielić odpowiedzi. Stąd czekam na ogólne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ten 1000 zł najpierw zajął bym się przodem, a nie kupował suba który zagłuszy przód który masz. Jak będzie za mało basu to o subie pomyślisz.

Będzie mało. I nie pytaj, skąd to wiem.

A co myślicie o firmie PowerBass?

Jeszcze co do nagłośnienia-podobno tył nie ma grać. Ewentualnie głośniki basowe mają tam być, ale nic więcej. A w Colcie nie ma w drzwiach przednich głośników. Stąd pewnie bym musiał wycinać, jakieś dystanse, później jeszcze przerabiać słupki na tweetery (albo w lusterka)-mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki - pomyrdalo mi sie z tylnymi drzwiami - fakt nie ma :) to dajesz w przednie drzwi i slupki badz tak jak wspomniales wyzej w plastiki od lusterka.

majac dobry przod i porzadnie wygluszone drzwi jestes w stanie zrobic piekny efekt. Dokladasz suba podpinasz pod wzmak i banan murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - no fakt przeciez dany aku tez musi byc ladowany. Jak ja to mowie kasa w bloto 2 wzmaki + 3 z subem (aktywny tryb - chyba zlego wydania pieniedzy) i ile razy mozna mowic, pisac i trabic FAQ FAQ i jeszcze raz FAQ i podpytania sie starszych bardziej doswiadczonych kolegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a 3-kanałowy?

 

Napisałem dziś do firmy zajmującej się nagłaśnianiem samochodów pytanie, co by polecili do mojego samochodu i pod moje radio. Póki co olałem subwoofer-tak jak pisał Plazma. Odpowiedzieli:

- radio ma tylko 1 wyjście na wzmacniacz, więc dobrze by było dać 2 konwertery hi-lo - 119 zł

- zestaw przód to koszt ok. 400 zł - jeśli ma być odseparowany

- głośniki tył - najlepiej owale jbl serii gto (jak ma być pod wzm) - 269 zł

Ale jak napisałem, że fabrycznie są 16.5 i mam aktualnie Clariony to odpisali:

- głośniki tył 16.5 tez jbl - jakiś 2 drożny - 199-149 zł (te 149 zł to chyba pomyłka)

- wzmacniacz 5 kanałowy jest dość drogi i bardziej się opłaca np. 2 wzm. 2 kanłowe jbl serii gt5 - 319 zł, 4 kanalowy z serii gt5 - 550 zł (na razie 4 kanałowy a w przyszlosci 2 kanalowka albo mono)

- powiedzmy z 4 maty na drzwi kpl to będzie 240 zł

- tył ok. 150 zł

I co powiecie na taki zestaw i taką konfigurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była opcja subwoofer i dobry przód, ale być może wystarczy nagłośnienie przód odseparowany i tył w fabrycznych miejscach-więc chyba ku temu się skłaniam.

Budżetu nie jestem w stanie określić ze względu na zaplanowany remont samochodu, który pewnie sporo pochłonie-nie wiem niestety ile.

Póki co czytam poradniki, Wasze propozycje i za to już dzięki. Moja koncepcja całkiem padła, ale to nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a 3-kanałowy?Napisałem dziś do firmy zajmującej się nagłaśnianiem samochodów pytanie, co by polecili do mojego samochodu i pod moje radio. Póki co olałem subwoofer-tak jak pisał Plazma. Odpowiedzieli:- radio ma tylko 1 wyjście na wzmacniacz, więc dobrze by było dać 2 konwertery hi-lo - 119 zł- zestaw przód to koszt ok. 400 zł - jeśli ma być odseparowany - głośniki tył - najlepiej owale jbl serii gto (jak ma być pod wzm) - 269 złAle jak napisałem, że fabrycznie są 16.5 i mam aktualnie Clariony to odpisali: - głośniki tył 16.5 tez jbl - jakiś 2 drożny - 199-149 zł (te 149 zł to chyba pomyłka)- wzmacniacz 5 kanałowy jest dość drogi i bardziej się opłaca np. 2 wzm. 2 kanłowe jbl serii gt5 - 319 zł, 4 kanalowy z serii gt5 - 550 zł (na razie 4 kanałowy a w przyszlosci 2 kanalowka albo mono)- powiedzmy z 4 maty na drzwi kpl to będzie 240 zł - tył ok. 150 złI co powiecie na taki zestaw i taką konfigurację?

Ciekawa firma skoro upiera się tylko i wyłącznie przy sprzęcie jbla. Ja bym na taki układ nie poszedł. Sam miałem kiedyś colta tyle że c50 i wiem że w oryginalnych miejscach nic nie zagra dobrze. Jedyna opcja to przerabianie drzwi i montaż zestawu odseparowanego. I wtedy z tyłu nie ma sensu nic montować(poza subem oczywiście), bo przednie głośniki bez problemu nagłośnią całe auto. Jeśli nie chcesz się sam bawić w montaż możesz podjechać do jakiejś firmy car audio na montaż głośników. Tyle że za wytłumienie i montaż zaśpiewają pewnie parę stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i znów mi zburzyłeś koncepcję:) Też nie chciałem tyłu nagłaśniać, ale po pisaniu z nimi zdanie zmieniłem. Dobra, to teraz by była opcja tymczasowa-wygłuszenie drzwi przednich, pierścienie pod moje Clariony i wzmacniacz. To da radę, czy lepiej zakupić coś porządnego do przodu? Clariony wiem, że mi pod ucho pasują, więc jeśli by mogły zostać, to jaki proponujecie wzmacniacz?

Tyle że za wytłumienie i montaż zaśpiewają pewnie parę stówek.

Do nich mogę podjechać i się zapytać, więc jeśli za drogo sobie zażyczą to będę się musiał sam męczyć. Ale jak zrobię sam to przynajmniej będę wiedział co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem - nie ma co sie bawic w samego JBL rozumie pewne komponenty ale nie full CA. Co do twojego Colta to na chwile obecna mozesz wyjac te przednie boczki z drzwi i zrobic je za pomoca dystansow i przycinajac tapicerke pod glosniki 16.5 jesli chcesz miec boczki z tylu auta naglosnione i wrzocone takze jakies konkretniejsze glosniki to takze mozesz sie pobawic.

 

Jesli chodzi o firme z ktora sie skontaktowales to czy ona nie ma w nazwie glownej "CCA" ? jesli tak to odpusc sobie. Widzialem juz rozne rzeczy i slyszalem rozne teorie ale to co w CCA gadaja to przebija wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firme z ktora sie skontaktowales to czy ona nie ma w nazwie glownej "CCA" ?

Nie, nie ma w nazwie CCA :)

Poprosiłem ludzi z forum o fotki drzwi z Colta:

http://img857.imageshack.us/img857/8227/drzwi1.jpg

A tu już widzę coś pozmieniane:

http://img713.imageshack.us/img713/4675/drzwi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...