Skocz do zawartości

Jak to jest naprawde z RCA


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam z mojego doświadczenia wiem że kable pomagają dobremu brzmieniu ,sprawdzone w domu i samochodzie ,sa w stanie nakreślić brzmienie trochę rozjaśnić ocieplić itd oczywiście musi być odpowiednia klasa sprzętu jak i kabli . Nie można wsadzić dobrych kabli do kiepskiej klasy sprzętu bo to spowoduje odwrotny do zamierzonego rezultat , nagle zaczniemy dostrzegać pewne nie domagania sprzętu np płytki bas sycząca góra itd .Wielu tutaj powie że to kable są kiepskie ,ale tak nie jest w innej konfiguracji sprawdzą się rewelacyjnie.Wiem że na końcowy dzwięk slada się wiele czynników ale kable są jednym z nich. Zaraz pewnie posypie się lawina wyzwań odnośnie mojego wpisu ale , zapytam się jak to możliwe że np kondensator o pojemnosci 4,7uf mundorf brzmi inaczej od jantzena ,podobnie jest z kablami ale na to trzeba czasu i doświadczenia żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski.Niech każdy .zada sobie pytanie odnośnie czemu nie wypowiadają się instalatorzy ,którzy rzeczywiście mają duże doświadczenie i wiedzą o co chodzi w muzyce ,bo nie chcą wkładać kij w mrowisko ,bo cokolwiek by tu nie napisali,powiedzieli to znajdą się tacy którzy wszystko wiedzą, wiec zostawiają ten temat każdemu indywidualnie .Od siebie dodam że nasze społeczeństwo w tej branży konkretnie w tym temacie musi dojrzeć , gdzie w innych krajach dawno ogarnięty jest ten temat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszej instalki włożyłem głośnikowe druty z marketu niby OFC i sygnałówki home made z kabla alphard da vinci. Sprzęt się zmieniał na lepsze a druty nadal te same. Pewnego razu robiłem zabudowę od nowa więc i kable nowe. Głośnikowe procab LS sygnałowki zaś z Gotham'a Gac 1 Ultra Pro.

 

Może wiele osób się nie zgodzi ale różnica była na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge napisac, ze zrobilem tego typu test w domu. Na poczatku przez okolo miesiac sprzet gral na kablach rca 100pln z metra - sam nie pamietam jaka to byla firma i bylem hmm zadowolony.

Wrzucilem rca od XLo - model dosc wysoki, bo diabel kosztuje cos kolo 3k z metra i hmmm dzwiek wyszedl spod koca krotko mowiac - sam niedowierzalem. Chetnych zapraszam na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge napisac, ze zrobilem tego typu test w domu. Na poczatku przez okolo miesiac sprzet gral na kablach rca 100pln z metra - sam nie pamietam jaka to byla firma i bylem hmm zadowolony.

Wrzucilem rca od XLo - model dosc wysoki, bo diabel kosztuje cos kolo 3k z metra i hmmm dzwiek wyszedl spod koca krotko mowiac - sam niedowierzalem. Chetnych zapraszam na sprawdzenie.

Huberto na jakim sprzęcie , widzę , ze ten fragment w wypowiedziach jest skrzętnie pomijany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka - zrodlo - mdac audiolaba, kolumny Dali Grand (najwyzszy model), wzmak brax x2000 (pod aku)

Nie znam Audiolaba , to bedzie odrobinę trudniej .

Masz dwa klocki A -źródło i B wzmacniacz . To sa opoki tego systemu .

Między nimi jest wpięty kabel , który ma ten system upiększyć , wzbogacic , przenieśc w inny wymiar .

Ale ten kabel z elektrycznego punktu widzenia nie może takiej funkcji spełnić ( w paśmie akustycznym ) , bo sam w sobie nie zawiera narzędzi do takich działań .

Natomiast posiada określone parametry elektryczne , które wpływają ( mogą wpływać ) na sygnał , ale raczej nie poprzez "przepływ " samego sygnału w przewodniku , a tym jak wyjście źródła jest podatne na obciążenie złożenie jakie stanowi IN wzmacniacza plus indukcyjność i pojemność kabla.

To my tworzymy sobie obraz muzyczny , dokładnie taki jam odpowiada , lub chcemy aby nim był, a nie koniecznie wierny zgodny z oryginałem.

Technika studyjna poszła bardziej w stronę dopasowania i standaryzacji parametrów wejścia i wyjścia i dzięki temu prawie uwolniła się od wpływu kabli na brzmienie. Tam nie da się sprzedać kabla po 3 tys za metr , a niezaprzeczalnym jest , ze tam tworzy się muzykę , a domu jedynie odtwarza.

 

A tak na marginesie , dużo więcej zdziałasz poprzez próby wpływów mas zasilania i sygnałowej ( audio) niż wymianą druta za 3 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka - zgadzam sie z Toba w 100% teoria tak mowi. Ja opisuje to co uslyszalem. Co tu duzo mowic - wzialem drucik na testy. Na zasadzie, jesli roznica nie jest warta wydania pieniedzy - to go zwracam. Jest ze mna do dzis. Zmienil sie jedynie wzmak na stega msk (kolejny milowy krok w tym systemie - mniej basu, wiecej szczegolow i powietrza).

Specjalnie wymieniam komponenty stopniowo nie robiac rewolucji, zeby zobaczyc jak to wplynie na moj system i wymiana tego kabelka naprawde dala bardzo ale to bardzo duzo w moim odczuciu.

To ze teoria mowi ze ten kabelek nie powinien az tak zmienic dzwieku - to ja wiem. Tym wieksze bylo moje zdziwienie :). Zasilanie tez bede zmianial na dniach, bo leci przez zwykla listwe zasilajaca. W bebechy klockow nie wchodze - najzwyczajniej sie na tym nie znam i zostawiam takie rzeczy madrzejszym ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka - zgadzam sie z Toba w 100% teoria tak mowi. Ja opisuje to co uslyszalem. Co tu duzo mowic - wzialem drucik na testy. Na zasadzie, jesli roznica nie jest warta wydania pieniedzy - to go zwracam. Jest ze mna do dzis. Zmienil sie jedynie wzmak na stega msk (kolejny milowy krok w tym systemie - mniej basu, wiecej szczegolow i powietrza).

Specjalnie wymieniam komponenty stopniowo nie robiac rewolucji, zeby zobaczyc jak to wplynie na moj system i wymiana tego kabelka naprawde dala bardzo ale to bardzo duzo w moim odczuciu.

To ze teoria mowi ze ten kabelek nie powinien az tak zmienic dzwieku - to ja wiem. Tym wieksze bylo moje zdziwienie :). Zasilanie tez bede zmianial na dniach, bo leci przez zwykla listwe zasilajaca. W bebechy klockow nie wchodze - najzwyczajniej sie na tym nie znam i zostawiam takie rzeczy madrzejszym ode mnie.

Co mnie do tego , zmieniaj sobie kabelki do woli , lub bariery kosztów , teraz pora na te za 6 i 10 tys .

To nie mój kierunek , ja wolę bezwzględną poprawność i dopasowanie , a TY preferujesz "balsam" na uszy .

 

Naka - zgadzam sie z Toba w 100% teoria tak mowi. Ja opisuje to co uslyszalem. Co tu duzo mowic - wzialem drucik na testy. Na zasadzie, jesli roznica nie jest warta wydania pieniedzy - to go zwracam. Jest ze mna do dzis.Zmienił sie jedynie wzmak na stega msk ( kolejny milowy krok w tym systemie - mniej basu, więcej szczegolow i powietrza ).

 

I na tym bym się skupił , bo kwota niższa , a efekt lepszy i co tu kryć pewniejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę kotleta ;)

Stwierdziłem że trzeba się wziąć za grzebanie i ogarnięcie mniej więcej tak jak powinno być więc chce zacząć od sygnałówek: nie wiem do końca jaki będę miał budżet bo to na zająca :P

Trochę poczytałem i niestety na sygnałówki Klotz'a kasy mieć nie będę ze względu że potrzebuje dwóch par 2xRCA, słyszał ktoś coś może o tych sygnałówkach Kicx RCA-05 ? Pisałem już do kolegi Raadek i wiem co i jak jeżeli chodzi o koszta tylko wolę się zabezpieczyć w razie czego jakby mi nie poszło i żeby wtedy mu nie potrzebnie zawracać głowę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta ;)

Stwierdziłem że trzeba się wziąć za grzebanie i ogarnięcie mniej więcej tak jak powinno być więc chce zacząć od sygnałówek: nie wiem do końca jaki będę miał budżet bo to na zająca :P

Trochę poczytałem i niestety na sygnałówki Klotz'a kasy mieć nie będę ze względu że potrzebuje dwóch par 2xRCA, słyszał ktoś coś może o tych sygnałówkach Kicx RCA-05 ? Pisałem już do kolegi Raadek i wiem co i jak jeżeli chodzi o koszta tylko wolę się zabezpieczyć w razie czego jakby mi nie poszło i żeby wtedy mu nie potrzebnie zawracać głowę :)

 

Zamiast zawracac sobie glowe sygnalowkami, ktore sa w instalacji elementem rownie istotnym co kolor tapicerki skup sie na wazniejszych aspektach. To naprawde nie ma znaczenia jakich kabli RCA uzyjesz. Chyba, ze chodzi Ci o jakies wrazenia estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladalem. Jesli chodzi o instalacje nazwijmy to standardowe to poza kwestiami estetycznymi typu jakosc wykonania nie jest to temat warty zawracania sobie glowy czy jakiejs glebszej dyskusji. Uwazam, ze zaczynajac budowac system trzeba sobie odpowiedziec na o wiele bardziej znaczace pytania niz to jakich sygnalowek uzyc. Wiele osob po prostu zaczyna zabawe od doopy strony. Wolalbym wiec poswiecic czas na dobor sprzetu czy ogolnej koncepcji do swojego auta. Drut to drut. Kup, poloz, zapomnij i nie roztrzasaj sie nad tym czy to Dietz, Klotz czy inny. Byleby sie w rekach nie rozlatywal i byl ekranowany. Szczegolnie, ze kolega rozpatruje to pod katem budzetu. Zamiast inwestowac w kabel i zastanawiac sie czy mi wystarczy na niego kasy lepiej byloby sie skupic np. na zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli znalazles sie juz na takim etapie, ze problemem stala sie sygnalowka to ja Ci nie pomoge, nie jestem az tak kompetentny:)

Nie stała się problemem tylko robiłem CA zanim tu trafiłem i wgłębiając się w temat wyszło że mam gó*** a nie sygnałówkę, dlatego szukam porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na jakiej podstawie twierdzisz, ze to sygnalowka sprawia problem w Twoim systemie, wlasnie tego probuje sie dowiedziec. Wrzuciles inna na probe i zrobila sie scena? No bo, ze jakis problem jest wnioskuje z tego, ze siedzisz na forum i szukasz porady. Gdyby gralo tak jak sie chce to by czlowiek postow nie zakladal tylko sluchal muzy. Czy po prostu gra tak jak chcesz, popatrzyles na kabel i stwierdziles, ze trzeba go wymienic dla zasady. Nawiazuje do tego co pisalem na poczatku dyskusji.

 

Co do sygnalowki za 35 zl - mam taka jedna juz chyba 6 lat. Przez rok nawet wieszalem na niej pranie:D Potem znowu wyladowala w aucie i nie widze potrzeby zeby ja zmieniac. Sory za maly OT... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki bogaty raczej nie jestem chyba że o tym nie wiem...przynajmniej na spotach nie widać...co do wymiany sygnałówki to chce też wymienić bo kabel w niej cienki a nie wiem czy jest chociaż podwójnie ekranowany...tym bardziej chce się pozbyć rozgałęźników RCA więc to też jest jako taki powód...a czy łapie jakies śmieci to nie wiem bo aż tak to nie czaje jeszcze bazy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początk zabawy z CA zakupiłem okablowanie niby OFC, zwykłe jakies kable w przezroczystej izoalacji. Sygnałówki też jakieś tanie 2 x ekran. Głosniki i piece sie zmieniały na coraz to lepsze a kable zostawały te same. Pewnego dnia wpadłem na szalony pomysł żeby zaopatrzyć sie w okablowanie Procab'a ( głosnikowe chwalone kable w HA na różnych forach) i sygnałówki home made na kablu Gotham Gac 1 Pro.

 

Różnica była na plus wyraźnie słyszalna. Kable może nie grają ale przy zakupie kabli dobrze pomyśleć nad takimi które nie zepsują tego co buduje cały system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...