Skocz do zawartości

Razem czy osobno?


Goob24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że jesteś nowy więc witam.

 

Jeśli chcesz kupować głośniczki to pamiętaj, żeby nigdy nie przyszło Ci do głowy kupowanie współosiowych. Tylko i wyłącznie zestawiki odseparowane. Czyli woofer + zwrotnica + tweeter.

 

Tweetery tylko w przednie słupki. Najwyżej kupiłbyś dwa zestawiki i z jednego zostawiłbyś lub sprzedał suczki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasku masz oryginalne miejsca na tweetery przy klamkach i osłonach lusterek. Poszukaj sobie zestawów odseparowanych z tweeterami o pożądanych wymiarach i pakuj w seryjne miejsca. Woofery dajesz na dystanse z MDF, drzwi kleisz taśmą dekarską. Wszystkoi ładnie, dyskretnie i z osiągnięciem zamierzonego efektu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby autor nie bładził po sklepach i nie kupił przypadkiem jakiegoś hitu pyle itd to niech napisze nam ile ma kasy na ten cel i czego oczekuje od zestawu w samochodzie.

Czy głosniki z tyłu są potrzebne ? czy nie bo możę lepiej zrobić lepszy przód :hyhy: trzeba wszystko przemyśleć i konkretnie sprecyzować swój cel do które bedziemy dążyć

 

Czy subwoofer wchodzi w grę do bagażnika itd

 

Wszelkie szeczgóły jakie nam podasz bardzo nam pomogą w dobieraniu odpowiedniego dla Ciebie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wiem mniej wiecej na czym stoje.Radio to Alpine IVA-D106R co do glosnikow o ktore sie pytalem to zastanawialem sie nad Firma Hertz bo z tego co czytalem to nikt na nie pisze o nich zle wrecz odwrotnie , ale nie wiem do konca czy dobrze wybieram.A moze wy mi pomozecie cos wybrac z tych 2 str. http://www.alphacaraudio.co.uk/

http://www.caraudiocentre.co.uk/ Cena jaka moge dac za glosniki w dzwi to 450 zl i jak by bylo cos z tych str. to do 100f Suba tez zamierzam kupic , a muziki jakiej slucham to techno i troche czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 450zł dobry zestaw odesparowany to PB L-6C i raczej na niego skierował bym swoją uwage. Wskazany jest wzmak pod ten zestaw dopiero wtedy pokaza one na co jest stać.

 

Proponował bym zakupić wzmaka 4-kanałowego dwa kanały zmostkować na subwoofer a drugie dwa wykorzystac do zasilenia przodów.

 

Drzwi muszą być wygłuszone ( najtańszy koszt to taśma dekarska 100zł na parę drzwi) i obsadzić je na dystansach z MDF-u bez tego efekt bedzie mizerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wiem mniej wiecej na czym stoje.Radio to Alpine IVA-D106R co do glosnikow o ktore sie pytalem to zastanawialem sie nad Firma Hertz bo z tego co czytalem to nikt na nie pisze o nich zle wrecz odwrotnie , ale nie wiem do konca czy dobrze wybieram.A moze wy mi pomozecie cos wybrac z tych 2 str. http://www.alphacaraudio.co.uk/

http://www.caraudiocentre.co.uk/ Cena jaka moge dac za glosniki w dzwi to 450 zl i jak by bylo cos z tych str. to do 100f Suba tez zamierzam kupic , a muziki jakiej slucham to techno i troche czarnej.

A czemu akurat z tych dwóch stron? Nie może być to coś z polskich sklepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery tylko w przednie słupki. Najwyżej kupiłbyś dwa zestawiki i z jednego zostawiłbyś lub sprzedał suczki.

 

pozdrawiam

 

A czemu bo nie rozumiem. Pasażerom nie potrzebne wysokie tony??

 

"Suczki" dla pasażerów często się przydają :D Jeśli dodają je w zestawie to przecież nie sprzedawaj, no co ty :(

 

Również polecam pb l6-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak proponujecie skierowalem duza uwage na PB 6-lc w przednie i tylne dzwi, teraz odnosnie suba chcialem sie zapytac czy np. z PB M-12D bylbym zadowolony i ostatnie pytanko czy ktorys z tych wzmacniaczy nadalby sie do zasilenia tego wszystkiego JBL GTO4060 lub JBL GTO 75.4 pytam sie o nie poniewaz moge je miec za niewielka cene ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTO 4060 ma za mało mocy jak na L-6C. GTO 75.4 da radę bez problemu jeśli chodzi o zasilenie zestawów (sub odpada), natomiast nie jest to rewelacja jeśli chodzi o jakość choć raz tylko słyszałem ten wzmacniacz i to w dodatku w sklepie więc ciężko mi go osądzić. Co do zasilenia suba to musisz poszukać czegoś co da Ci chociaż 300W RMSu w mostku dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz nam konkretnie ile masz kasy na tren cel i czy bierzesz na tył PB czy nie?

 

Jeśli PB będzie również z tyłu w drzwiach to okazać się może że sub będzie nie potrzebny :zdziwko:

Podaj nam jaki jeszcze masz samochód i czego oczekujesz od suba ? tylko konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy na wzmacniacz mam przygotowane 700 zl , moje auto to vw passat B5 z 2000 roku, co do suba to nigdy nie mialem wiec musi byc . Chyba ze jezeli uwazasz ze przy 4 PB nie bedzie potrzebny sub to moze w przednie wlozyc wlasnie PB a na tyl jakies odseparowane zeby ladnie graly i podpiac pod radio a ci co beda siedziec z tylu beda dostawac masaz po plecach z suba? :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goob24, L-6C to są przecież odseparowane głośniki :zdziwko: PB mają porządny dół więc najpierw mógłbyś podłączyć 2x L-6C na tył i przód i zobaczyć czy tyle basu Ci wystarczy. Jeśli byłoby mało to wówczas dokupiłbyć suba i jakiegoś wzmaka do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyżej pisze zrób dobrze przód i tył daj głosniki pod pieca, wytłum drzwi obsadz to na dystansacvh z mdf-u i zobacz jak gra. Jak basu będzie mało to mozna pomysleć nad monblockiem i dobrym subem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

z doświadczenia wiem że nie jeden zrezygnował z suba jak usłyszał dobry przód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespalem sie z moim problemem i nie bede wkladal nic narazie w tylne drzwi , chcialem jeszcze zadac pytanie tym ktorzy posiadaja L-6C jak u nich jest ze srednimi tonami? PopaY widze ze ty je posiadasz moze powiesz cos na ten temat. I ostatnie zapytanie w jaka skrzynie wlozyc suba PB M-12 tzn. ile litrow ma miec skrzynia czy z reflexem i czy wytlumiona? Jak pisalem wczesniej slucham trance , techno i troche czarnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...