Skocz do zawartości

Mega teksty "fachowców" dziedziny CA


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Morfi moja mama też mówiła kiedy scena jest lepsza, który sub gra punktualniej lepiej, nic mnie nie zdziwi.

 

Ale mam jeden tekst

Rozmowa rozchodzi się o kable wyciągnięte wprost z płytki wzmacniacza, które ciężko było podłączyć.

 

Ja : Beznadziejne takie rozwiązanie

Mistrz : Bardzo fajne to jest możesz podłączyć wprost to kondensatora ( w tym momencie coś się z nimi nie udało ) Ale ch*j im w dupę za takie rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst przeczytany na aukcji allegro:

chodzi o to żeby mieć jak najmocniejszy wzmacniacz !!!mocny jak reaktor !!!kto nie ma wzmacniacza jest nikim !!!ci co napędzają system z radia mogą iść na ryby !!! najważniejszy są waty !!!jak masz 150w rms na kanał to rządzisz !!wchodzisz do auta odkręcasz potencjometr na 70% i wszyscy sikają w majty i każdy chce być taki jak ty !!!MOC TO PODSTAWA!!!MASZ DWA MOCNE KANAŁY - JESTEŚ SZEFEM!!!WSZYSCY MAJA DO CIEBIE RESPEKT!!!TO JEST WŁAŚNIE SENS DOBREGO CAR AUDIO!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA CZĘSTO NAP*ERDA*AM MOCNYM ROCKIEM BO MNIE TO RAJCUJE !!!PODNIECA MNIE JAK CO DZIEŃ PATRZE NA KLAPĘ BAGAŻNIKA I CORAZ BARDZIEJ SKACZE I TRZESZCZY!!!I ZE JAK WYCHODZĘ NA ULICE TO GÓWNIARZE MÓWIĄ " SŁYSZAŁEŚ ! ALE AUDIO !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst przeczytany na aukcji allegro:

 

Cytat

chodzi o to żeby mieć jak najmocniejszy wzmacniacz !!!mocny jak reaktor !!!kto nie ma wzmacniacza jest nikim !!!ci co napędzają system z radia mogą iść na ryby !!! najważniejszy są waty !!!jak masz 150w rms na kanał to rządzisz !!wchodzisz do auta odkręcasz potencjometr na 70% i wszyscy sikają w majty i każdy chce być taki jak ty !!!MOC TO PODSTAWA!!!MASZ DWA MOCNE KANAŁY - JESTEŚ SZEFEM!!!WSZYSCY MAJA DO CIEBIE RESPEKT!!!TO JEST WŁAŚNIE SENS DOBREGO CAR AUDIO!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA CZĘSTO NAP*ERDA*AM MOCNYM ROCKIEM BO MNIE TO RAJCUJE !!!PODNIECA MNIE JAK CO DZIEŃ PATRZE NA KLAPĘ BAGAŻNIKA I CORAZ BARDZIEJ SKACZE I TRZESZCZY!!!I ZE JAK WYCHODZĘ NA ULICE TO GÓWNIARZE MÓWIĄ " SŁYSZAŁEŚ ! ALE AUDIO !

 

 

chodzi o dls'a A3 z allegro :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo... przypomniało mi sie.

 

- O. Masz nowe radio!

- Ano..

- Pioneer widze. Jaki?

- P88RS.

- Aha. Ile dałeś?

- Cały komplet w super stanie - 800 z wysyłką.

- Osz k..wa. To co on ma, ze aż tyle?

- Wszystko. Pełne zwrotki, czasy. Wreszcie mam radio z prockiem (w tym momencie dumny banan na mej twarzy)

- A. Ale USB nie masz... No ale animacje ma fajne...

- :wstyd:

 

 

hehe a ja miałem kupić to radio na początku roku ale niestety nie miało USB i pomysł upadł... :ups:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z forum pisze do mnie - chodzi z podłączenie sygnału z fabrycznej jednostki (dodam że wzmak jego nie ma hi-imput) :

-"Co się może stać jeśli podłącze wzmacniacz bez tego urządzenia? "

Ja- a niby gdzie ten wzmacniacz podłączysz ??

-Pociągne kabel od tylnych głośników i dorobie wtyczki chinch.

 

:zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moze teraz opowiem.moze nie tekst''fachowca'' ale to rozbilo mnie jak puzzle :D

gosc na pewnym forum mial problem jak podlaczyc wzmaka i skrzynie.nie wiedzial co kupic,jakie kable itp.

ja mu napisalem co ma kupic aby gralo.no niby kupil.

po pewnym czasie pisze ze skrzynia nie gra i gdzie lezy problem...dawalem mu tyle mozliwosci co mogl ''spartolic'' ale zadne z moich wskazowek nie dalo rezultatu...

no wiec poprosilem go o zdjecie co gdzie i jak podlaczyl...gdy dostalem owe fotki prawie spadlem z krzesla :D z radia byly poprowadzone chinche.ale te chinche zamiast trafic do wzmaka trafily UCIETE do terminala skrzyni :rotfl: a ja mu sie pytam dlaczego sa uciete te rca?? a on na to: bo wtyczki niechcialy mi wejsc do terminala :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z dziedziny CA i może nie każdy będzie wiedział o co chodzi ale .. dziś upadłem widząc robote elektryka z 30 letnim stażem pracy.

 

Do budynku energetyka prowadzi sieć w układzie TN-C - czyli " 4 żyły " ( 3 fazy i PEN (zero i ochrona w jednym) ). W budynku projekt przewiduje układ TN-S czyli 3 fazy, N (zero ) i PE ( ochrone ). Przewód PEN rozdziela się na N i PE i punkt podziału odpowiednio "uziemia". Patrze do rozdzielni RB a tam.... FR 4 polowy, ( wyłacznik główny) od dołu (od strony zasilania ) wchodzą 4 żyły , od góry już 5... :przestraszony: Czyli z TN-C zrobiło się TN-S ale...... PE jest PE i spelnia swoja role tylko gdy jego ciągłość jest zachowana " aż do ziemi " ! A tu Pan specjalista postanowił że PE będzie rozłączany FR'em... :zakrecony: Na moje pytanie czemu na przedlicznikowe nie dał "topików" odpowiedział : nie po to wymyślili esy by teraz sie pier*** z topikami. Spytałem czy w takim razie kupił esy selektywne ( kilkakrotnie droższe ) - nie odpowiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem pare dni temu do hmm, sklepu/warsztatu car audio szukając pieca mono pod mtx'a 400 W rms dla ziomka,

Pytam o jakiś konkretny nie szajs.

No konkretne to my mamy.

A dokładniej ?

No np: 18 000 WATT

Lekko zdziwiony, i zaciekawiony pytam - RMS ?

Oczywiście, tylko o mocach RMS rozmawiamy.

Acha, ok ale do mojego suba cos konkretnego macie ?

Jasne, BM-AUDIO ( jakis tam model )

Mówie, pytałem o konkrety nie buszmeny

No to mamy jeszcze JBL, ale to juz inny przedział cenowy..

Zażenowany stwierdzam, czyli nie macie nic ciekawego, a jaka cena tego 18 kw rms ?

1100 zł

Usiadłem :D

 

Dzwoniąc do nich nie chciałem nic u nich kupować, dzwoniłem czysto teoretycznie bo to idioci, ale nie sądziłem ze aż tak...

Warto dodać ze byłem u nich kiedys przeciągnąć kable do drzwi, bo nie miałem pomysłu, za grosz miejsca itd. Skasowali 300 zł, po paru dniach z ciekawości sprawdziłem jak to zrobili... Podłączyli sie pod kable od radia O_o

 

Mowa tu o dość znanym poznańskim warsztacie, dodam tylko ze nie audio complex, ani democar bo to fach firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc do nich nie chciałem nic u nich kupować, dzwoniłem czysto teoretycznie bo to idioci, ale nie sądziłem ze aż tak...

Warto dodać ze byłem u nich kiedys przeciągnąć kable do drzwi, bo nie miałem pomysłu, za grosz miejsca itd. Skasowali 300 zł, po paru dniach z ciekawości sprawdziłem jak to zrobili... Podłączyli sie pod kable od radia O_o

Bo widzisz ... na głupocie można więcej zarobić niż na ludziach myślących :zakrecony: Weź takie allekicha, ile tam sie sprzedaje tego badziewia, to mogą pozazdrościć tylko fachmani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Pan specjalista postanowił że PE będzie rozłączany FR'em... :zakrecony:

 

No to dał chłop radę... Najgorsze jest jednak to, że takich elektryków (a nawet gorszych) mających się za wielkich fachowców i umiejących przeliczać tylko kasę jest pełno...

Wiem co mówię, bo nie raz już miałem "przyjemność" robić coś po takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu wybrałem się z bratem do Auchan po 5m przewodu głośnikowego 2,5mm2.

Na regale znaleźliśmy interesujący nas kabelek.Na opakowaniu pisało jak byk 2,5mm2 a na przewodzie był nadruk 1,5mm2.Postanowiliśmy wyjaśnić tego babola.Znaleźliśmy speca odpowiedzialnego za stanowisko rtv i pytamy się go czemu na opakowaniu piszę że przewód ma przekrój 2,5mm2 a na przewodzie piszę że przewód ma 1,5mm2.Gość popatrzył na opakowanie podrapał się po głowie i powiedział "te 2,5mm2 to jest długość tego kabla".Jak to usłyszeliśmy padliśmy ze śmiechu.Nie ma to jak fachowa porada hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia mojego forum ...

 

Jestem świeżym posiadaczem 206. Chciałem wymienić fabryczne głośniki przednie (pierdzi-bas, ciche, trzeszczą) na coś co pozwoli mi cieszyć się w miarę przyzwoitym dźwiękiem i namiastką basu bez potrzeby wzmacniania i jakichkolwiek przeróbek poza wygłuszeniem drzwi. Parametry radyjka: Moc wyjściowa 50W x 4CH (Max.)

Źródło zasilania DC 12V

Impedancja głośników 4 Ω

System uziemienia Z biegunem ujemnym do masy.

Pomóżcie. Dzięki! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie mam głośniki z przodu tylko wsadzone luzem we wnękę. Trzymają się jedynie na magnes. Są one dość dobite i kiepskiej jakości. Dlatego chciałbym je wymienić. I teraz pytanie - nowe głośniki zamontować na jakimś dystansie czy można luzem? I jeśli na dystansie to jaka maksymalna głębokość? 62mm? Obecne mają ~80mm - może dlatego się nie mieściły na dystansie?

 

 

 

:przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest masa idiotów na tym forum również...

 

Pojawia się ogłoszenie kupię wzmacniacz...

 

Zerknąłem patrzę koleś ma 40 kilometrów do mnie. W garażu mam około 10 wzmaków. Testuję, sprzedaję naprawiam...

 

Piszę do kolesia. Nie chcę Ci nic sprzedać jak masz chwilę czas wpadnij podepnę Ci co zechcesz. Ocenisz co chcesz zrobić osiągnąć...

 

Dostaję odpowiedź.

 

"Narazie nie kupuję. Tak za 2-3 miesiące coś chcę kupić tera się rozglądam..."

 

To po jakiego h.. wystawiasz ogłoszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...