Skocz do zawartości

Jakie radio zamiast Eclipse 8445, zakup/testy


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ta zmiana ma dac znaczną poprawę w dźwięku czy nowe radio ma ładnie wyglądać?

bo jak ma być poprawa w dźwięku to pionka czy clarka możesz sobie odpuścić, 958 wg mnie najlepiej z nich pogrywa ale mi sie by zmieniać nie chciało jesli zmiana nie jest o klasę, dwie wyżej.

 

możesz też połączyć znaczną poprawę dźwięku z pięknym wyglądem i wziąć HX-D2 :D

 

możesz też spróbować nową integrę od pionka DEX P90RS. Nikt ze znanych mi osób jej jeszcze w PL nie ma, wiec szansa na coś unikalnego w Twoim aucie a wygląda miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

możesz też spróbować nową integrę od pionka DEX P90RS.

 

przypadkiem bez DEQ nie jest to "kupa" ? (pytanie z ciekawości) bo w braciach tak było ...

 

bo jak ma być poprawa w dźwięku to pionka czy clarka możesz sobie odpuścić

 

dokładnie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa na coś unikalnego w Twoim aucie

 

Czytając ten temat mam też takie wrażenie że Stancowi zależy właśnie tylko na oryginalności ...przynajmniej radio musi mieć inne niż inni posiadacze DLS, M1 i Aliante ;)

 

 

Znam autka świetnie grające na 9835 , a na pokładzie jeszcze wyższe klocki niż w peugociku , tylko gdzie ta oryginalność na jakiej chyba zależy Stancowi ;)

 

Co do HXd2 to chyba wiem komu się wala takie na półce , ba proc Alpiny (tak ta oklepana 700 ) też by się pewnie znalazł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na górze podoba się sutup Wolf-a na P9 , teraz na takim grajku jeszcze Bartek będzie miał oparte granie więc można porównać jak z innymi głośnikami się sprawdza.

 

z tego co kojarze to nie mają chłopaki tego samego źródła tylko podobne z nazwy i wyglądu, tj Wolf na nowszy model.

 

 

przypadkiem bez DEQ nie jest to "kupa" ? (pytanie z ciekawości) bo w braciach tak było ...

to jest integra ma czasy i zwrotkę wbudowane. I podobno kupą nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest integra ma czasy i zwrotkę wbudowane. I podobno kupą nie jest :D

 

właśnie pytam, z tego względu, że te stare jak nie miały DEQ to tak jak by wykastrować je :) tu tak samo widzę DEQ ( znów prawie połowa ceny radia ;) ) dlatego wolę spytać :)

Chociaż nie wiem czy Stanec wyda taczkę pieniędzy co by wyróżniać się na tle innych posiadaczy M1, Aliante itp. itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 7998 w kilku aplikacjach i 8445 też w kilku. Co prawda nigdy w tych samych warunkach nie miałem okazji porównać tych radyjek, ale zawsze bardziej mi się podobało 8445 po kilku ruchach w procku.

 

Grzegorz, ja nie mam p9 :hyhy: Grajek odrobinę inny, czy w bezpośrednim porównaniu z dex/degp9 wypadłby tak samo czy lepiej - niewiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf, to nie jest temat do wychwalania przeze mnie Twojej instalki więc ...... dla przyzwoitości nie będę.

I tak już w innym temacie zarezerwowałem sobie pół godziny w Twoim aucie :zawstydzony: .

 

PS

Może się pomyliłem z nazwą ale ja jak wsiadam nie patrzę i zapamiętuje tylko .... staram się słuchać i delektować grą moich płyt w autach innych :super: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze to nie mają chłopaki tego samego źródła tylko podobne z nazwy i wyglądu, tj Wolf na nowszy model.

 

Adaś, mój to jest z tej samej epoki co dex/deq p9.

Nowsze jednostki to rs-d7xII, rs-d7xIII, i tak samo procki RS-p70xII, RS-P90...

 

Wolf, to nie jest temat do wychwalania przeze mnie Twojej instalki więc ...... dla przyzwoitości nie będę.

I tak już w innym temacie zarezerwowałem sobie pół godziny w Twoim aucie :zawstydzony: .

 

PS

Może się pomyliłem z nazwą ale ja jak wsiadam nie patrzę i zapamiętuje tylko .... staram się słuchać i delektować grą moich płyt w autach innych :super: .

 

I mnie nie oto chodzi - poprostu koryguję ;) A instalka w rozsypce troche jest... :zdegustowany: Najważniejsze że coś tam gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam ale.... w totka jeszcze nie wygrałem :) Generalnie wygląd nie ma znaczenia, liczy się dźwięk. Też mam wrażenie, że 9835/55 czy P88RS to nie będzie dużej różnicy niż to co mam obecnie. HX-D2 czy pionki o których wspominacie tanie nie są, ale są mało spotykane :) i dobrze grające. Odsłuch takich klocków jak najbardziej, jak się spodobają to nic tylko odkładać kasę. Z drugiej strony, jeżeli coś ma zagrać niewiele lepiej niż mój klips i kosztować 2500 zł to też się mija to z celem. Dlatego też szukam osób mających takie klocki z możliwością udostępnienia do odsłuchu. Co do pionka to odsłucham sobie u Wolf-a i u Bartka, jeśli będzie.7909 nie nadaje się do aktywki ^_^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do starszych radioodtwarzaczy można podpiąć zewnętrzny procesor ale ....... zawsze jest jakieś ale :zawstydzony: .

Najstarsze Alpinka, która współpracuje z procesorem i gra to podobno 7832 ale nie wiem jak się nią nawet steruje tym procesorem.

Denon-y miały dobre procesory (z tego co czytałem) nawet ten DCT1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba kopa jak HX-D2/ DRZ9255

Słuchałeś tego? :rotfl:

 

Najstarsze Alpinka, która współpracuje z procesorem i gra to podobno 7832 ale nie wiem jak się nią nawet steruje tym procesorem.

Grzesiu skoro podłączysz zewnętrznego procka do 7832 to co ma w niej grać skoro graniem zajmuje się wtedy przetwornik z procka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanec

Alpina 7998R w twoim przypadku nie zda egzaminu, nie mowa tu o dźwięku ale ustawieniu. Ty masz podział pasywny między średnim a tweeterem jak dobrze pamiętam? Jak ustawisz Alpinę w tryb 3 way (2 way + sub) to na kanale wysokotonowy możesz zjechać zwrotnicą aktywną do 1 kHZ od dołu, nie ma możliwości włączenia pełnego pasma. 1kHZ od dołu na średniaka to trochę za wysoko więc odpada. Z tego powodu ja jak miałem to radio zrobiłem pasywkę między wooferem a średnim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...